Langų montavimas rąstiniame name

Klausimas:
Ar pastačius rąstinį namą galima iš karto montuoti langus ir duris? Ar reikia palaukti metus kol namas pasės?
Komentarai:
Langus rąstiniame name montuoti galima, tam yra sugalvota keletas langų statymo mazgų. Dauguma gamintojų juos laiko paslaptyje, bet populiariausius galite susirasti ir patys.
Ekspertai.lt
Jeigu namas statytas iš šlapių rąstų, tai lauksite kokius 2 metus, o jeigu iš džiovintų, tai galima iš karto montuoti langus ir duris.
Langų ir durų montavimas priklauso nuo to, iš kokių rąstų yra statomas namas:- statoma iš džiovintos džiovykloje medienos, įrengimas ir apsigyvenimas galimas iškart, tad apie langus ir duris klausimų nėra;- statoma iš pagulėjusio ar šviežiai pjauto medžio - įrengimas rekomenduojamas po metų. Geriausia, kai toks namas stovi su stogu be langų ir durų apie metus laik. Tokiu būdu natūraliai džiūva ir „sėda". Uždarius namą, t. y. įdėjus langus ir duris, namas nebesiventiliuoja - kaupiasi drėgmė, veisiasi pušies mėlis ir pan. Suprantama, kad norint visada galima įdėti langus ir duris ir į namą statytą iš nedžiovinto rąsto.Tačiau tam reikalingas tam tikras supratimas ir žinios, net langų gamintojai dažnai pridaro klaidų montuodami langus į rąstinius namus. Todėl tuos darbus geriau patikėti profesionaliems rąstiniu namų įrengėjams;- nežiurint į tai, ar buvo naudojami džiovinti rąstai ar ne, langus ir duris gali tekti reguliuoti keletą metų - kol namas nustos sėdęs. Todėl svarbu nepersistengti su langų apvadais - juk teks keletą kartų nuimti ir uždėti, ne prikalkite, o geriau prisukite;- tarpo virš lango rėmo ir rąsto palikimas yra paprastai apie 10 cm. Ir gana svarbu - neprigrūskite kietai šiame tarpe vatos, ji turi būti įdedama su labai nedidele įvarža. Antraip ji praranda savo gerąsias savybes.
Ekspertai.lt
Geriau būtų palaukti, kol namas susistovės. Tačiau medis visą laiką vaikšto, taigi dedant langus paliekamas nemažas tarpas: 5-10 cm tarp lango ir sienos laisvumui. Tai reikia įvertinti, kad nepadarytumėt durų angos 2 m, o pačios durys būtų 1.9 m.
Renata, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: