Namo statyba tvenkinio vietoje

Klausimas:
Norėjau paklausti, jei sklype yra iškastas tvenkinys ir mes norėtume jį užkasti, kokie reikalavimai ir galimybės po to būtų toje vietoje statyboms? Ar yra kažkokių rizikos veiksnių ir kaip juos panaikinti?
Komentarai:
Įdomus pasirinkimas ir klausimas. Teoriškai įmanomas sprendimas, tačiau diskutuotinas. Neaišku kiek jis ekonomiškai pagrįstas. Pirmiausia neaišku koks to tvenkinio gylis (koks susidarys pilto grunto sluoksnio storis. Neturint duomenų apie grunto, slūgsančio tvenkinio dugne savybes komentuoti labai sunku, nes atsakymų variantų kiekis didelis. Nuo to, kaip ir nuo piltinio grunto storio bei sudėties priklausys pamatų konstrukcija (t. t. ir kaina). Piltinis gruntas bus silpnas, nestabilus. Net ir atlikus šio grunto sluoksnių sutankinimą prieš įrengiant pamatus ir pradedant statybas geriausia būtų kažkiek laiko palaukti, kol gruntas stabilizuotųsi. Koks tai laiko tarpas tiksliai atsakyti be papildomų duomenų apie gruntus ir gruntinio vandens slūgsojimo gylius, jų lygio svyravimus praktiškai neįmanoma. Manyčiau, kad prieš priimant tokį sprendimą reiktų atlikti inž. geologinius tyrimus ir tik tada, pasirinkus priimtiniausius techninius sprendimus, pasiskaičiavus jų įgyvendinimo sąmatą, įsivertinti tokio sprendimo ekonominį pagrįstumą.
Jonas Jonynas, UAB "J. Jonyno ecofirma"
Šioje vietoje geriausiai jus pakonsultuotų geologai, nes jie yra gruntų specialistai ir atsakytų ar galima namo statyba tvenkinio vietoje.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto