Ar selektyvinis stiklas rasoja

Klausimas:
Vasarą sudėjo plastikinius langus. Buvau patikintas, kad stiklas selektyvinis, su argono užpildu. Kiek žinau, tai selektyvinis stiklas nerasoja, nes visame bute sudėti langai kaip tik ir yra su tokiais stiklais ir jokio rasojimo niekada nebūna. Naujai sudėti langai rasoja ištisai, net ir vasarą. Įtariu apgaulę. Kaip sužinoti, kokie į langus sudėti stiklai?
Komentarai:
Patikrinti ar stiklo paketai yra su selektyviniu stiklu galima su „žiebtuvėlio testu“. Greta lango uždegus žiebtuvėlį turite matyti 4 ryškesnes liepsneles ir vieną neryškią. Kiek paviršių, tiek ir atspindžių. Žinoma, yra ir prietaisai, kurių pagalba galima patikrinti ar yra selektyvinė danga bei pamatuoti argono užpildymo koncentraciją. Trumpai apie rasojimą. Rasojimo pagrindinė priežastis - per didelis oro drėgnumas ir nepakankama ventiliacija. Langų stiklai yra šalčiausia vieta, todėl perteklinė patalpos drėgmė „sėda“ ant jų ir kaupiasi kondensatas. Sandariose patalpose, o ypač balkonuose nėra ištraukiamosios ventiliacijos, kaip pvz. virtuvėje ar vonioje, todėl drėgmė ir neturi kur iškeliauti. O balkone dažnai džiaunami skalbiniai, kurie dar labiau padidina santykinę drėgmę.
Ekspertai.lt
Stiklas pats savaime niekada nerasoja. Stiklo rasojimas atsiranda tada, kai santykinis drėgmės kiekis yra didelis, ir jis nusėda ant šalčiausios vietos - šiuo atveju ant stiklo paketo. Pvz. kai alaus butelį ištrauki iš šaldytuvo, jis aprasoja, kadangi yra šaltas.
Renata, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: