Naujas stiklo paketas į seną lango rėmą

Klausimas:
Ar galima į seną lango rėmą įdėti naują 3-ų stiklų paketą?
Komentarai:
Dažniausiai galima pakeisti stiklo paketus. Visgi reikia atkreipti dėmesį į keletą aspektų:
a) ar esama varčia išlaikys padidėjusį svorį? Dažnai taip, bet esame matę situacijų kai padidėjus svoriui sudėtinga sureguliuoti varčias, ir šios pradeda kliūti apačioje. Jei tai negasdina, tuomet galima. Beabejo tokie pavojai nebaisūs nevarstomiems gaminiams.
b) Nepriklausomai nuo to medinis ar plastikinis, o gal aliuminis langas - varčios storis ir maksimali stiklinimo gylis apibrėžia paketo maksimalų storį. Čia turite kreiptis į sistemos (tarkime pvc Rehau, Aluplast, Kiomerling, Trocal ir tt...) tiekėjus, atstovus su klausimu dėl maksimalaus stiklinimo Jūsų varčioje.
c) reikės gauti atsakymą dėl stiklinimo gylio ir dar gauti kokio nors gamintojo pažadą, kad šis galės pateikti naujas stiklajuostes, o gal ir pakeisti paketus.

Tikėtina, kad dabar turite 24mm paketą, dviejų stiklų. Rekomenduočiau keitimą atlikti, tik jei naujas paketas gausis bent 36mm storio, kai trys stiklai po 4mm, ir dar liks bent 12 ir 12mm tarpeliai tarp stiklų. Kuomet paketas yra su mažesniais tarpeliais - tuomet verčiau investuoti į langų keitimą nes tokio paketo termoizoliacinės savybės nebus tiek ženkliai geresnės, kad veltis į pakankamai nepigius darbus.
Keisdami paketus, galite investuoti į šiltus rėmeliu tarp stiklų - tai tikrai verta.
Visgi - kiekvienas gamintojas, na bent jau tos sistemos atstovas Lietuvoje turi specialią programinę įrangą kuri neretai gali nesudėtingai paskaičiuoti esamą ir planuojamą langų U vertę. Kitos programos gali pateikti atsiperkamumą, šildymo kaštus - bet čia kaip pasiseks ir pas ką pataikysite :)
P.S. Tokias programas turi pvc sistemų atstovai ir gamintojai. Bet ne visi moka naudotis...
Remigijus, Septyni langai, UAB
Atsakydami į klausimą, norime žinoti koks yra seno lango rėmas, jei plastikinis tai lango rėmo storis turi būti ne mažesnis nei 7 cm, tada reikia pakeisti stiklajuostes, taip pat reikia žinoti koks plastiko profilis, o dedant į medinį rėmą - reikia, kad būtų pakankamai vietos stiklo paketo storiui.
vadybininkas J. Kubilius, UAB "Aldasa" Utenos filialas
Trijų stiklų paketai 44mm -52 mm storio. Įdėjus tokį paketą reikės keisti stiklajuostes arba obliuoti senas. Turit įvertinti esamo lango rėmo storį. Ar ne geriau gaminti naują langą?
Eugenijus, Eugenijus
 
Sritis:
Sritis: