Ant stoglangio žiemos metu kaupiasi kondensatas

Klausimas:
Ant prieš maždaug 5 metus įdėto stoglangio žiemos metu kaupiasi kondensatas, rasoja, kapsi lašai. Kaip būtų galima išspręsti šią bėdą?
Komentarai:
Keli patarimai išvengti kondensatui ant stoglangių:
1. Drėgmės susidarymo galimybių ribojimas. Jei galima: nedžiovinti skalbinių patalpoje, verdant puodus uždengti, vonios kambarį uždarykite ir jį vėdinkite. Kambarinės gėlės taip pat drėgmės šaltinis.
2. Vėdinimas – pasistenkite dažniau vėdinti patalpas. Nors trumpam pora kartų per dieną po pora minučių pravėdinkite patalpas. Patalpa neatšals, o oras pasikeis.
3. Temperatūros kėlimas. Gyvenamoje patalpoje temperatūra turėtų būti 20°.
4. Tinkamas šilumos prietaisų įrengimas. Jei įmanoma, po langu reiktų įrengti šilumos prietaisą, pav. el. radiatorių.
5. Santykinė oro drėgmė turėtų būti apie 50%.
Kondensatas ant stoglangio gali kauptis, nes tai yra normalus reiškinys susidarantis rasos taško vietoje. Siūlau paskaitinėti apie rasos tašką.
Jei kondensato norite mažiau reikia patalpoje palaikyti aukštesnę temperatūrą, palaikyti mažesnį santykinį oro drėgnį. Padėtų ir geresnių termoizoliacinių savybių langas (jei ne toks įmontuotas). Paskatinti rasojimą gali ir kiek netinkamai instaliuotas langas - kai viršutinis, vidinis, angokraštis suformuoja oro "kišenę". Pabandykite oro apykaitą ties langu ar kambaryje.
Remigijus, Septyni langai, UAB
Viena iš stoglangio rasojimo priežasčių gali būti nepakankamas vėdinimas gyvenamosiose patalpose. Jei būste nėra užtikrinama reikiama oro kaita, drėgmė susikaupusi patalpose dėl žmogaus veiklos, tiesiog nepašalinama lauk ir gali kondensuotis ant šalčiausių paviršių.
Gintaras Petružis, AVSA, UAB
O koks tai stoglangis? FAKRO ar Velux? Kondensatas dažniausiai susidaro ten, kur blogas vėdinimas. Jei tai FAKRO stoglangis, galime atsiųsti meistrą ir pažiūrėtų problemą.
Jurga Bainoriene, Fakro, UAB
 
Sritis:
Sritis: