Smarkiai drėksta apatinė stoglangio dalis

Klausimas:
Smarkiai drėksta apatinė stoglangio dalis. Jau skyla ir rėmas. Sunkiau darinėjasi langas. Dėl tikėtino nesandarumo įsigijau ir papildomą tarpinę. Nepadėjo. Apatinėje dalyje nuolat kondensuojasi, o žiemą suledėja. Gal būtų koks patarimas?
Komentarai:
Pirmiausia reikia išsiaiškinti iš kur atsiranda drėgmė. T. y. ar ji patenka iš lauko lyjant lietui ar tai susidaręs kondensatas iš vidaus, kuris sėda ant stiklo. Jei iš lauko - reiktų tikrinti montavimą, ar visos skardelės gerai prigludusios, ar sumontuota hidro-vėjo izoliacija ir latakėlis. Taip pat, apžiūrėti paties stogo lango apskardinimą (ar jis tinkamai užfiksuotas, visos skardelės vietoje). Bet jei didžiausia bėda rudenį/žiemą - bus kondensato problemos. Pažiūrėjus prisegtą nuotrauką galima įtarti neteisingai suformuotus angokraščius, stoglangis tiesiog "įmestas į šulinį". Nevaikšto oras aplink stoglangį, susidaro drėgmė ir sėda ant stogo lango. Taip pat labai svarbu, kad angokraščiai būtų apšiltinti ir aplink juos padaryta garų izoliacija prieš montuojant apdailą.
Sprendimo būdai spendžiant kondensato problemas:
1) Dažniau vėdintis, t. y. laikyti pravirą stoglangį, kad perteklinė drėgmė išeitų į lauką
2) Statyti nedidelį radiatorių po stoglangiu
3) Permontuoti stoglangį ir suformuoti teisingus angokraščius
Bet tai gali 100% gali ir neišspręsti problemos. Labai retais atvejais nutinka ir taip, kad viskas padaryta teisingai, bet pati stoglangio vieta parinkta blogai.
Jei ryžtumėtės permontuoti stoglangį, Jūsų atveju rekomenduoju rinktis plastikinius, jie nebijo drėgmės. Jei ir pasikondensuotų, rėmui tai nepakenks, priešingai nei mediniams. Jei bus poreikis stogo langams, kreipkitės, mielai pagelbėsime.
Algirdas, UAB Arpekas
Kaip matoma nuotraukoje, langas yra gana gilioje nišoje, tad šaltuoju periodu kondensacija tikrai gali būti didesnė, dėl nepakankamos oro cirkuliacijos prie lango. Svarbu užtikrinti gerą patalpų vėdinimą.
Taip pat labai svarbus punktas yra stogo nuolydis. Šiems langams jis turi būti ne mažesnis nei 15 laipsnių. Ir žinoma reikėtų apžiūrėti ar visos išorinės lango detalės savo vietose.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 401892 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3322
Iš viso buvo užduota 168833 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 46 specializuotų įmonių