Rodomi įrašai 1-46 iš 46.
Planuoju per žiemą apsišiltinti stogą, apie 90kub gaunasi vatos. Stogas nestandartinis ir mąstau kokį teisingiausią variantą pasirinkti (prisegu nuotr.). Ką patartumėte?
Nelabai suprantu kur tas nestandartas...? Nėra teisingesnio sprendimo, kaip šiltinti poliuretanu. Žinau, kad gausit ir kitokios informacijos, bet realiai, geresnių ir efektyvesnių sprendimų vertinant kainą, nėra.
Prašau patarti, ar gerai šiltinti stogą poliuretano putomis iš vidaus?
Stogo šiltinimas poliuretano putomis iš vidaus tai praktiškai pats geriausias, efektyviausias ir ekonomiškai naudingiausias sprendimas. Neturiu daugiau ką komentuot, nes visada atsiras kitaip manančių.
Medinis namas, perdangos šiltinimas vata ar pučiamu polistiroliu, kad kvėpuotų ir nesupūtų? Antras aukštas bus gyvenamas.
Kaip suprantu, stogas yra apšiltintas? Jeigu šiltinat užpildot tarpaukštinę perdangą pastate, kur antras aukštas visada eksploatuosis ir šildysis, aplamai nėra skirtumo kuo ją apšiltint. Tai daugiau garso izoliavimo klausimas, nes tarp aukštų nesusidarys toks temperatūrų skirtumas, kad perdanga pradėtų kondensuot. Jeigu norėsit laikas nuo laiko šildymą antrame aukšte aplamai išjunginėt, tada reiktų imtis šiokių tokių saugos priemonių nuo galimo kondensato. Mazgo apačioje įrengti garo izoliaciją, viršų sudėliojat taip, kad liktu ventiliacija iš šiltinimo medžiagos. Laikyti labai ženklaus temperatūrų skirtumo tarp perdangos nerekomenduočiau. O "kvėpuot" aplamai niekas neturi. Turi būt sudarytos geresnės sąlygos garų pasišalinimui, negu jų patekimui.
Planuoju šiltinti šlaitinį stogą rastiniame name. Dabar ant gegnių paklojau difuzinę plėvelę 180 g/m, sukaliau grebėstus ir uždėjau skardinę dangą. Paanalizavus informaciją internete, aš labiau linkstu link purškiamo poliuretano, nes dedant akmens vatą didesnė klaidų tikimybė ir tada bus kokybė prastesnė. Dėl poliuretano, tai kiek supratau yra svarbiausia pasirinkti kokybišką produktą, pvz. kanadiečių icynene. Namukas nedidelis, kaina ne pagrindinis kriterijus, svarbiausia kokybė. Gal galite patarti?
Nenoriu labai veltis į diskusijas dėl medžiagų. ICyNENE yra labai geros medžiagos, bet pagal savo funkcines ir fizikines savybes, gaunamas polimeras neturi nieko išskirtinio. Deklaraciją manau galit susirast ir sulygint su bet kurio gamintojo. Jos pagrindinis privalumas, galimybė dirbti prie neigiamų temperatūrų be papildomų priemonių. O tai dirbant žiemą labai aktualu. Ta galimybė papildomai ir kainuoja. Analogas yra tik amerikiečių LAPOLLA, bet jų Lietuvoje ir net EU, jau praktiška niekas nenaudoja būtent dėl kainos. Svarbiausia renkantis putų poliuretaną pasirinkti gerą ir išmanantį aplikuotoją. Normali, ilgai ir daug dirbanti įmonė niekada nepūs prastos kokybės medžiagos. O Jeigu norit ICyNENE, kreipkitės į UAB "Juodasis gintaras".
Norint apšiltinti namo pamatus (namas be rūsio), kiek cm reikia apšiltinimo medžiagą (konkrečiai polistirolą) leisti į žemę (nuo grunto lygio)?
Siūlyčiau bent 1,20m šiltinti po žeme. Tiek šiais laikais neperšąla, bet apšiltinus mažiau yra galimybė, kad peršalus gruntui, šiltinimo sluoksnis gali atsiklijuoti. Dažnai, kai namas statomas ant gręžtinių pamatų, tokio aukščio net nebūna. Tada šiltinat prieš liejant rostverką po juo ir visą rostverko dalį. Paprastas EPS arba EPS N polestirolas pamatams netinkamas. Nebent Geoporas? Aplamai reiktų naudoti XPS polestirolą. Storis, pagal poreikį.B,A, A+ kl.? Reikia daugiau info.
Noriu pasiteirauti, ar poliuretano putos naudojamos daugiabučių sienų šiltinimui renovacijos tikslais? Kokie šios technologijos pliusai ir minusai daugiabučio atveju? Kainos skirtumai lyginant su vata ar polistirolu?
Noriu pasakyt, kad dažniausiai daugiabučių sienos nesišiltina poliuretano putomis, dėl degumo. Poliuretanas, kaip ir polestirolas, būtų tinkamas, jeigu jį užtinkuotų ar kitaip padengtų, kad pasiektumėme tinkamą mazgo degumą. Aplamai poliuretaną renovuojant daugiabučius dažniausiai naudoja apšiltinti pastatų dalis, kurias šiltinant sudėtinga pasiekti sandarumą (pvz. balkonų konstrukcijos) ir numatyta ventiliuojamo fasado apdaila.
Ruošiamės šiltinti plokščią namo stogą. Stogo konstrukcija medinė. Gegnių storis 250 mm. Projekte nurodyta šiltinti 250 mm vata tarp gegnių, 50 mm skersai tarp tašelių ir 50 mm poliuretano plokštė su folija. Tarp gegnių planuojam dėti vatą Knauf Unifit 035. Pardavėjas siūlo rinktis ruloninę vatą 240 mm storio. 10 mm lieka tarpelis, bet pardavėjas sako, kad tai ne problema, o darbas daug paprastesnis. Klausimas - ar geras toks sprendimas? Ar geriau dėti per du sluoksnius pvz.: 150 + 100 ar 200 + 50?
Jūsų vata sudrėks, išsisandarins ir liksite be šiltinimo. Patariu plokščio stogo šiltinimui rinktis tik purškiamas poliuretano putas, nieko kito (ypač kai stogas plokščias).
Nusipirkau namą kur buvo apšiltintas stogas ir galvoju ar gerai čia padaryta, kad iš vidaus tarp gegnių sudėta vata ir užklota 200 mikronų plėvelė (pridėsiu foto). Norėčiau, kad stogo apšiltinimas atitiktų A klasę. Ar reikia dadėti vatos ar čia būtų užtektinai?
Neparašėt koks vatos storis sudėtas, jei storis apie 15-20cm, tai to tikrai nepakanka... Trūksta informacijos.
Turiu sodo namelį su skardiniu stogu. Noriu apšiltinti stogą, tai yra 3 aukštas kur nėra nei židinio nei elektros, ten bus tik vasarai daroma patalpa, bet apšiltinti norisi. Sistema paprasta, gegnės, lentos ir ruberoidas. Noriu paklausti kuo galėčiau šiltinti stogą? Ką reikia dėti ir kokiu sluoksniu ant ruberoido, nes ardyti stogo nesinori? Vieni sako, kad ant ruberoido dėti stiklo vatą ir po to plėvelė ir gipsas; kiti sako, kad plėvelė, polisterolas ir plėvelė.
Polisterolas tikrai netinka skardinio stogo apšiltinimui. Mes siūlome daug paprastesnį mazgą: užpučiame gegnės poliuretano putomis atviromis poromis, po to "prišaudoma" plėvelė ir gipsas. jei norite sužinoti tikslesnę kainą, parašykite prašau daugiau informacijos: - koks gegnių storis (erdvė užputimui); - bendra stogo kvadratūra; - plėvelę prišaudysite patys ar mums įskaičiuoti; - jei turite galimybę, permeskite ir keletas nuotraukų.
Kokia kaina kvadrato poliuretaninės epoksidinės dangos? Reikalinga būtų lauko laiptams.
Priklauso nuo kvadratūros. Kaina nuo 23 Eur/m2 + PVM.
Statomo vieno aukšto namo lubų medinių balkių aukštis yra 0.25m. Ar užtenka tokio lubų apšiltinimo storio? Kokią geriausia yra naudoti lubų apšiltinimo medžiagą? Namo energetinė klasė "A".
Tokio lubų apšiltinimo storio beveik užtektų naudojant uždarų porų poliuretaną, bet ir tai nėra efektyvu, nes lieka medienos šalčio tilteliai. Gegnes būtinai reiktų "skandinti" apie 30mm.
Kaip papildomai apšiltinti stogą iš viršaus? Ruošiuosi keisti stogo dangą iš bituminio šiferio į beasbestinį. Namas medinis senos statybos, antras aukštas gyvenamas. Prieš kelis metus darytas remontas. Stogas iš vidaus šiltintas termo putomis 15 cm. Virš jų difuzinė plėvelė. Po jomis drėgmei nepralaidi plėvelė. Ar galima papildomai iš viršaus apšiltinti stogą su kuo mažesniu stogo konstrukcijos išaukštinimu?
Mažiausiai konstrukciją išaukštintų uždarų porų poliuretanas, bet toks mazgas nebūtų labai vykęs. Uždarius labiau laidžią garams medžiagą mažiau laidžia, susidarytų kondensato rinkimosi galimybė. Kadangi stogo sandarumą jau turite, paprasčiausia būtų apšiltinti 5 arba dar geriau 10 cm akmens vatos ir užkloti ją dar viena difuzine plėvele.
Ar purškiant poliuretano putomis tarp gegnių ant grebėstų (toliau eina tolis ir šiferis) nepradės pūti grebėstai? Ar galima tiesiai ant grebėstų purkšti putas, ar visgi reikalinga kokia tai plėvelė?
Norint šiltinti ant drėgmei nelaidžios medžiagos (naudojant bet kokią technologiją, įskaitant ir poliuretano) negalima. Būtinas vėdinamas oro tarpas.
Ar reikia dėti hidroizoliaciją po monolitiniu cokoliu. Cokolyje bus garažas ir gyvenama patalpa (nors ir mažai naudojama). Monolitą iš trijų pusių, kur užsipils žemės, tepėm bituku + ekstrudinis putplastis + membrana. Pamatai poliniai, niekaip neizoliuoti ir nešiltinti. Ar nesusidursime su problema, kad sienos izoliuotos, kaip ir neturėtų kauptis drėgmė, bet iš apačios pamato vis tiek kils drėgmė. Kaip tokiu atveju spręsti? Jei pamatą ir atkasime ir izoliuosime vis tiek liks poliai neizoliuoti.
Reikėtų daugiau informacijos. Kokia cokolio amplitudė, kiek cokolis yra įleistas žemėje? Bet iš pirminio Jūsų aprašo, galiu pasakyti, kad nieko daryti Jums nereikia. Reiktų apsišiltinti tik grindis. Panaudojus uždarų porų poliuretaną būtų išspręstas ir hidroizoliacijų klausimas.
Namas A++ mūrinis, bus fasadas dailylentės. Noriu padaryti sandarų namą. Sienų varža apie 8 ar geras variantas šiltinti putomis ar termovata? Kaip geriau?
A++ namui 8 R yra per mažai. Reikalavimas 10 R konstrukcinė varža. Pirmiausia reikia išsiaiškinti iš ko bus pastatytos sienos, tada apdailos tvirtinimo konstrukcija ir tik po to galime suskaičiuoti kiek tiksliai R reikia. 10 R sakykim, kad nėra jokių praradimų, tai sudarytų 22 cm uždarų porų poliuretano. Preliminari kaina 45,5 Eur/m2 su PVM. Atvirų porų reikėtų 37 cm - 31,5 Eur/m2 su PVM.
Noriu apšiltinti antrą aukštą. Karkasas medinis, kuo šiltinti grindis, kad būtų gera garso izoliacija.
Siūlyčiau karkasą ir perdangą šiltinti ir izoliuoti atvirų porų poliuretanu. Dėl garso izoliacijos reikėtų daryti sumuštinį, nes 2 tankių medžiagos geriau sugeria garsą. Kad būtų mažesnė kaina galima komponuoti atvirų porų poliuretaną ir akmens vatą. Jeigu tinka ir brangesnis sprendimas, turėtumėm maišyti uždaras poras su atviromis. Pvz., 5 cm uždarų ir 15 ar 20 atvirų porų. Dabar dėl apšiltinimo. Reikėtų daugiau informacijos, kokio lygio sprendimo norit. Jeigu B klasei, sienoms reikėtų arba 20 cm atvirų porų, arba 12 uždarų. Stogui, 25 cm atvirų, arba 15 cm uždarų porų poliuretano, Preliminarios kainos su darbais: 75 Eur/m3 atviros poros ir 175 Eur uždaros be PVM. Sprendimas labai greitas ir kokybiškas.
Senos statybos mūriniame name sienose yra oro tarpai, sienos storis 30 cm. Domina racionaliausias namo apšiltinimo būdas.
Viskas priklauso nuo to, kokio lygio sprendimo jūs norite. Jeigu jūsų namo sienose yra bent 6 cm oro tarpas, pats racionaliausias sprendimas būtų pripūsti jį poliuretano putomis. Siena pasidarytų sandari ir dabar esama varža padidėtų dar apie 2 kartus. Orientacinė kaina apie 130 Eur/m3, tai apie 8 Eur/m2 be PVM.
Ieškome unikalaus sprendimo apšiltinti 45 mm storio metalinį karkasą. Gabaritai: 5290x1810 mm. Norime išgauti kuo didesnę varžą, kad šiluma neišeitų iš patalpos, o šiltu metų laiku šiluma neateitų. Ką jūs pasiūlytumėte?
Reikėtų pamatyti karkaso konstrukciją, bet aplamai tai manau, kad tai atlikti galime. Šiltintumėm uždarų porų poliuretanu. Šiltinimo darbai preliminariai kainuotų apie 600 Eur be PVM. Tik reiktų išspręst konstrukcijos ant kurios aplikuosite pačią medžiagą klausimus. Sienos varža be konstrukcijos siektų apie 2R.
Koks medinių stogo konstrukcijų šiltinimo būdas geresnis - naudojant vatą ar poliuretaną (atvirų ar uždarų porų)? Kokie privalumai ir galimi trūkumai pasirenkant šias šiltinimo medžiagas? O gal rinktis kitas medžiagas medinių stogo konstrukcijų šiltinimui?
Pagrindinis privalumas, šiltinant stogus poliuretano putomis yra sandarumas. Žmogiškasis faktorius praktiškai yra eliminuojamas. Kadangi bet koks šiltinimas turi būti sandarus , tai trūkumų šiltinant poliuretanu aš nematau. Medines konstrukcijas aš pats labiau linkęs šiltinti atvirų porų poliuretanu. Šiuo metu galime pasiūlyti atvirų porų 75 Eur/m3 be PVM, o uždarų porų 180 Eur/m3 be PVM.
Kiek reikėtų dar papildomai apšiltinti šlaitinį stogą, kad pasiekti reikiamą varžą. Tarp 20cm gegnių sumontuotos 18 cm poliuretano putų plokštės.
Jeigu plokštės sumontuotos, tai esama varža turėtų būti apie 8R (priklausomai nuo naudotos plokštės). B klasei, jau pakankama ir dar per daug. Jeigu norit A klasės stogo, vertinant konstruktyvą, reikėtų nuo 4 iki 6 cm uždarų porų poliuretano.
Turiu seną medinį namą, pastatytą iš plonų lentų. Išorė apkalta naujomis lentomis. Man tinkamiausias būdas iš vidaus šildyti. Židinys dega, o kambarys šaltas. Ką patartumėte?
Dėl kai kurių fizikinių veiksnių, iš vidaus šiltinti pastatą daugiau kaip 5 cm nerekomenduojama, o dar tiksliau tai ir negalima. Pats paprasčiausias būdas gerai užsandarinti jūsų namą - sakykim 4 cm uždarų porų poliuretano. Jeigu plotas būtų pakankamas, nors 150 m2, kvadrato kaina butų apie 8 Eur/m2.
Kokią akmens vatą patartumėte naudoti šlaitiniam 45 laipsnių karkasinio namo stogui (atstumas tarp gegnių 70 cm, gegnės ilgis 4,20 m, plotis 20 cm) ar lakštinę ar ruloninę TOP ROC. Kuri geriau laikysis? Beje, kodėl ruloninė akmens vata TOP ROCWOL netinka dėti į karkasinio namo sienas juk jos tankis (kietumas) labai panašus kaip lakštinės? Ar turi reikšmę (ar nepakis jų savybės) kaip tas minėtas vatas kloti SKERSAI ar IŠILGAI, nes yra skirtingi atstumai tarp karkaso elementų?
Jeigu karkaso konstrukcijas sudėjote ne pagal lakštinės vatos dydžių parametrus, tai kokybiško apšiltinimo vargu ar galite tikėtis. Visi medžiagų (vatos) pjaustymai ir taikymai į karkaso konstrukciją prives prie nesandaraus pastato. Jūsų atveju protinga būtų naudoti aplikuojamas medžiagas, kurios nepriklauso nuo karkaso konstrukcijos matmenų. Tiksliau užpildo konstrukciją. Vienas iš sprendimo būdų purškiamo poliuretano panaudojimas. Tai tikrai nėra labai brangu ir gaunamas labai sandarus pastatas. Pvz. B klasės namo sienai jums reikėtų maks. 20 cm (5,4 R), o stogui 25 cm (6,75 R). Tokių mazgų kvadratinio metro preliminari kaina su darbais ir medžiagomis, galėtų būti apie 16 Eur m2 sienai, ir apie 20 Eur m2 stogui.
Stogas skardinis, po skarda skersiniai su oro tarpu, ant gegnių Jutofol antikondensacinė plėvelė. Kaip teisingai apsišiltinti stogą iš vidaus?
Pats paprasčiausias būdas pripūsti tarp gegnių atvirų, arba uždarų porų poliuretano. Ekonomiškai naudingiausia naudoti atvirų porų poliuretaną. B klasės stogui pakankama būtų 24 cm (varža R 6,31, U-0,16) A klasės stogui 38 cm (varža 10 R, U-0,1).
Planuoju šiltinti palėpę purškiamomis putomis, gegnių storis 7 cm, plotis 13 cm. Ar užtenka pripučiamo sluoksnio 13 cm, jei ne, tai koks turėtų būtų storis tokio sluoksnio? Kokiu sluoksniu purškiamomis putomis reiktų užpurkšti laukines palėpės sienas?
Jegu norite šiltinti uždarų porų poliuretanu, tai priklausomai nuo Jūsų sienų apšiltinimo rekomenduočiau nuo 12 cm. Jeigu šiltiname atvirų porų poliuretanu, rekomenduočiau nuo 20 cm. Panašiais sluoksniais rekomenduočiau ir palėpės sienų šiltinimą, bet galutinis sprendimas tik įvertinus objektą vietoje ir išsiaiškinus Jūsų poreikius.
Vieno aukšto namo statybai galvoju rinktis lode keratherm keramikinius blokelius 25 arba 38 cm storio. Kokio šiltinmo sluoksnio reikėtų 25 cm blokeliu ir 38 cm blokeliui? Kokią medžiagą geriausia rinktis šiltinmui? Ir 25 ar 38 cm blokelius pasirinkti?
Keraminių keratherm blokelių varža yra: 25 cm pločio 1,14 R , o 38 cm pločio 2,53R Nežinau ką Jūs dabar renkatės, bet pirmaiusia reikia žinoti, kokios en. klasės namą Jūs statote. B klasės namo sienos varža turėtų būti 5R, o A klasės 8,3R. Paprasta artmetika Naudojant 25 cm blokelius B klasės namui reiktų 10 cm uždarų porų poliuretano ir tai kainuotų apyt. 18,5 Eur m2, o A klasės 18 cm (33,3 Eur m2). Jeigu naudosite 38 cm blokelius, tai B klasei reikės 7 cm (13,3 Eur m2), o A klasės pastatui 15 cm (27,75 Eur m2).
Įrenginėjame palėpę ir norėčiau pasidomėti kokio storio ir kokiomis medžiagomis šiltinti stogą.
Kad žinoti tiksliai kiek reikia šiltinti būtent Jūsų stogą reikėtų daugiau informacijos. Pirmiausia, kiek yra šiltintos,arba bus šiltinamos Jūsų pastato sienos. Standartiškai siūlome šiltinti 20 cm atvirų porų poliuretano, arba 12 cm uždarų porų. Abiem atvejais poliuretano sluoksnių varža sudaro apie 5,5 R. Energetinis koeficientas vertinant medžiagos sandarumą 97%. Jeigu norite pagal dabartinius reikalavimus pasiekti U-0,16 (dabartinis STR standartas) reiktų šiltinti 25 cm atvirų porų arba 15 cm uždarų porų poliuretano. Varža abiem atvejais siektų apie 6,8 R. Energetinis koeficientas 98% (daugiau praktikoje nepasiekiama).
Po sienų iš lauko pusės apšiltinimo iš vidaus sienos pradėjo pelyti, ką daryti?
Dažniausiai, kai apšiltinus pastatą iš išorės viduje atsiranda pelėsis, trūksta veniliavimo. Nes pastatas pasidarė sandarus ir jame natūraliai renkasi drėgmė. Visais atvejais norint turėti šiltą ir sandarų pastatą, reikia žinoti, kad bus susidurta su ventiliavimo problemomis. Dėl šios priežasties, statant A, A+ir A++ pastatus privalomos rekuperacinės sistemos. Galima vėdinimą susitvarkyti ir paprastai (pabandyti susitvarkyt esamą ventiliaciją) arba paprasčiausiai vėdinti patalpas kiekvieną dieną praveriant langus. Galima statytis drėgmės rinktuvus ir t. t.
Kaip šiltinti vieno aukšto namo šlaitiniu stogu sienos - stogo - perdangos sandūrą, jei šiltinsis perdanga. Išeitų, kad nuo ,,murloto'' per sieną eitų šalčio tiltas.
Ar šiltinsit stogą, ar perdangą, bet kuriuo atveju reikia apšiltinti ir murlotą ir šiltinimo sluoksnį sujungti su išorės šiltinimo medžiaga. Paprasčiausia tai padaryti naudojant purškiamą poliuretaninę dangą.
Norėčiau apšitinti stogą-palėpę iš vidaus be stogo dangos pakeitimo. Dabar yra taip (nuo išorės): šiferis, ruberoidas, grebėstai. Viskas "pakabinta" ant 50x100 gegnių. Atstumai tarp gegnių labai skirtingi. Ar reikia dar iš vidaus papildomai prikalti difuzinę plėvelę? Ir kokio minimalaus storio reikėtų mineralinės vatos Lietuvos žiemoms išgyventi?
Galima apšiltinti Jūsų namą minimaliai, bet kokybiškai 3 būdais. 1. Uždarų porų poliuretanu. Sakykim 10 cm. Preliminari m2 kaina 21 Eur. Ddifuzinė plėvelė nebūtina, bet reikėtų įvertinti, kiek yra grebėstų. 2. Atvirų porų poliuretanas 15 cm storio, kaina - 15 Eur/m2 (reikia difuzinės plėvelės). 3. Jeigu dėsite vatą, tai visiškai minimumas 20 cm ir difuzinė privaloma.
Gal galėtumėt patarti kaip šiltinti vieno aukšto namo stogą. Šiltinasi perdanga, tai stogas kaip ir dubliuojasi ?
Jeigu šiltinate perdangą, tai stogo šiltinti tikrai nereikia. Nebent perdengimą apšiltinote per mažai. Jeigu dar nešiltinot, tai geriausias sprendimas šiltinti perdangą poliuretano putomis. Ekonomiškai naudingiausia šiltinti nuo 20 iki 25 cm atvirų porų poliuretano. Kvadrato kaina tokiu atveju kainuotų apytiksliai 16 arba 20 eurų be PVM.
Ar reikia šiltinti namo be rūsio pamatus? Gruntas geras - žvyras. Pamatai blokiniai. Projekte numatyta polistirolas 2 vnt po 5 cm EPS 80 iš lauko, ir 5 cm iš vidaus. Visos firmos siūlo skirtingus produktus pamatams šildyti : Geoporą EPS 100, Šiloporą EPS 100, Finfoam EPS 300, tenoporą ESP 100, kiti sako XPS .... Meistras sako, kad šildyti iš vidaus nereikia, tik iš išorės ir jokios izoliacinės plėvelės nereikia, nes pamatai ant kalno ir geras gruntas.
Namo rūsio pamatus šiltinti būtina. Polestirolas EPS mažiausiai tinkama medžiaga. Šis polestirolas visiškai neatsparus drėgmei. Pamatai šiltinami ekstrūdiniu t.y XPS grupės šiltinimo produktais. EPS grupės medžiagos gavę drėgmės ir šalčio bus suardyti...Kad pamatai ant kalno ir geras gruntas, jokios reikšmės nėra. Taigi, šiltinti XPS...arba uždarų porų poliuretano putomis.
Statome namą keramikiniais blokeliais HELUZ, perdanga medinė 200 kv. m, namas vienaukštis. Kuo patartumėte apšiltinti perdangą?
Ekonomiškai naudingiausias pasiūlymas būtų apšiltinti Jūsų perdengimą 15 cm uždarų arba 25 cm atvirų porų poliuretano putomis. Vertinant medžiagų sandarumą prie šių medžiagų sluoksnių išgaunamas 98% energetinio naudingumo mazgas, bet varža abiem atvejais tesiekia apytiksliai 6.8 R Jeigu mes norime šiek tiek viršyti Jūsų sienų varžą , tai turime aplikuoti 30 cm atvirų (8,1R), arba 18 cm (8,2R) uždarų porų poliuretano. Sprendimų preliminarios kainos būtų: 25 cm atvirų p. 4200 Eur, 30 cm 5000 Eur 15 cm uždarų p.5850 Eur 18 cm 6948 Eur Visos kainos be PVM.
Planuoju renovuoti senos statybos (1986 m.) dviejų aukštų su rūsiu namą. Bendras plotas ~ 300 M2. Namo išorinė siena pastatyta iš pilnavidurių silikatinių plytų (250x120x88) mm, o vidinė iš dviejų eilių skylėtų keraminių plytų (250x120x88) mm. Oro tarpas ~ 5 cm. Rūsį planuoju šiltinti 10 cm Finnfoam ekstruziniu polistirolui, o sienas: 1 aukštas – 10 cm + 10 cm persidengiančiomis Putplastčio Neoporas EPS 70 plokštėmis; 2 aukštas – 10 cm + 7 cm perdengiant akmens vata +3 priešvėjine akmens vata. Apdailai planuoju naudoti: 1 aukštui – klinkerio plyteles; 2 aukštui – medienos dailylentes. Norėjau pasiteirauti, ar pasirinkus išvardintus šiltinimo medžiagų tipus įmanoma pasiekti A + energinės klasės namo standartą. Ar patartumėte naudoti kito tipo šiltinimo medžiagas? Rūsį planuoju nešildyti – ar pakaktų 10 cm Finnfoam ekstruzinio polistirolio ar geriau 20 cm Putplastčio Neoporas EPS 100?
Reikalavimai A+ namui yra stogas 11R , sienos 9,1 R, ir t.t. Jūsų naudojamos medžiagos grubiai apatinė dalis 6,25 R + sienos varža (ne daugiau kaip 1R), o viršutinė dalis ne daugiau kaip 5,8 R + siena. Stogui, kad gauti 11 R Jums skaičiuojant konstrukcinę varža ir šiltinant standartiškai vata, reikėtų ne mažiau 40 cm kokybiškos pvz. Parok extra+ vatos ir dar labai sandariai tai sudėti, nes oro pasikeitimas negali būti didesnis kaip 0,6. Yra reikalavimai langams, durims, rekoperatoriaus efektyvumui apšvietimui ir buitinei tech. ir t.t. Noriu pasakyti, kad statyti A+ nėra ekonomiškai naudinga. Jūsų pasirinktas apšiltinimas yra pakankamas, tik visus darbus reikia atlikti kruopščiai ir teisingai. Turėsite aukštesnės negu B klasės namą, bet net dar ne A. Manau, tai teisingas pasirinkimas. Šiltinimui galite panaudoti poliuretaną. Tai išspręstų sandarumo klausimus.
Kuo šiltinti namą iš keramikinių blokelių? Blokeliai Parotherm 25 e3
Jeigu bus panaudota kokia nors "šlapia" apdaila (tinkas, struktūrinis tinkas) tai manau, kad geriausia šiltinti polistirenu ar neoporu. Šiltinimo sluoksnį reikia pasirinkti pagal bendrą šiltinimo sprendimą. Nežinau, kokios klasės namą statote. Na net jeigu taupote, sienos varža turėtų būti ne mažiau kaip 5R. Maksimum siūlau neviršyti sienų varžos 7R, nes didesnis šiltinimas sandariai ir kokybiškai šiltinant pasidaro neveiksmingas. Na, o jeigu fasadas bus ventiliuojamas, efektyviausias būdas apsišiltinti - putų poliuretanas.
Kokią nedidelio storio, ploną, šiltinimo medžiagą naudoti, jei vietos šiltinimui likę 5-7 cm.
Manau, kad viena iš efektyviausių šiltinimo medžiagų šiuo metu yra purškiamas poliuretanas. Jis paprastai aplikuojamas. Gaunamas aukščiausios klasės sandarumas ir varža. Jūsų pavyzdys: Likus 5-7 cm vid.(6 cm) šiltname uždarų porų poliuretanu. 6cm storio varža 2,73 R. + visiškas sandarumas. Mazgo energetinis efektyvumas apie 96%.
Projektuoju nuosavą namą ir noriu įsirengti sutapdintą (plokščią stogą). Kokias medžiagas galėtumėte pasiūlyti stogo apšiltinimui ir kokia būtų kvadratinio metro kaina?
Galėtumėm pasiūlyti Jums amerikiečių LAPOLLA firmos stogo poliuretaną FL2800 ir apsauginę medžiagą Termo flex arba MALDACH PUR. Preliminari kv. mkaina, jeigu varžą darytumėm 6,3R 14 cm poliuretano ir apsauginis sluoksnis, tai preliminari kv. m kaina būtų 65 Eur su Termo flex apsaugine medžiaga ir 55 Eur su MALDACH PUR apsauginiu sluoksniu.
Ar sandarumas turi didelę įtaką namo šiluminėms savybėms. Kodėl aukštos energetinės klasės namams reikia keletą kartų mažiau šilumos energijos šilumai palaikyti?
Taip, ši informacija yra teisinga. Aukštos energetinės klasės namų Lietuvoje labai nedaug. Pilnai poliuretanu užpūstų namų taip pat yra labai nedaug. Bet kas panaudoja šias medžiagas šiltinimui yra labai patenkinti. Aplikuojamas atvirų porų poliuretano storis yra nuo 15 cm iki 25 cm. Optimalus storis 20 cm. Jeigu šiltinama plonesniu sluoksniu, reikia naudoti papildomą difuzinę plėvelę. Uždarom porom max. siūlomas sluoksnis 15 cm. Optimalus 12 cm. Jeigu Jūs savo pastatą apšiltinsite vidutiniškai 20 cm atvirų arba 12 uždarų porų poliuretano sluoksniu, turėsite tikrai labai šiltą ir sandarų pastatą. Ir tikrai joks vata šiltintas namas nebus mažiau imlus energijai. Tik reikia išspręsti, kai kuriuos konstrukcinius niuansus.
Nusipirkome senos statybos namą 1975 metų. Sienų storis yra apie 30/+-,cm. Norime šiltinti iš išorės, nes šaltas labai. Vidų ištinkavome knauf. Ką patartumėte? Oro tarpo lyg ir nėra, bet pro rozetes vėjas šaltas pučia. Kuo ir kaip geriau šiltinti. Žinoma, norisi pigiau.
Knauf tinkas, palyginus, stipriai traukia drėgmę. Tad manau, kad Jums pirmiausia reikalinga garantuota apsauga nuo drėgmės. Užsandarinti yra įvairių būdų, bet geriausias yra uždarų porų poliuretano sluosnis. Viena bėda, jis praktiškai panaudojamas tik rengiant ventiliuojamą fasadą.
Turime šlaitinį stogą. Palėpė yra didelė. Perdanga yra apšiltinta, bet vasarą kambariuose (2-as aukštas) būna labai karšta. Kaip izoliuoti stogą nuo karščio?
Apšiltinti šlaitinį stogą poliuretano putomis. O kad vasarą karšta, galiu pasakyti, kad jūsų perdengimas apšiltintas nelabai puikiai. Šilumos izoliacija turi apsaugoti ir nuo šalčio, ir nuo šilumos. Turbūt naudojote kokią nors vatą, o ji prie 50 laipsnių temperatūros praranda varžos savybes iki 60%. Tad optimalus sprendimas bent 10 cm atvirų arba 5 cm uždarų porų poliuretano.
Norėčiau informacijos dėl šlaitinio stogo apšiltinimo. Po šiferiu yra difuzinė plėvelė, po plėvele dėjau 20cm. akmens vatos, tada garo izoliacinę plėvelę ir dar 5 cm. akmens vatos. Kadangi lubos gaunasi aukštai, todėl lubas žeminau karkaso ir OSB plokštės pagalba, ant osb plokštės dar uždėjau 15 cm. akmens vatos. Palėpė neventiliuojama. Ar reikia ant OSB prieš klojant vatą dėti garo izoliaciją, ant OSB plokštės bus pritvirtintos medžio plaušo dailylentės, ar palėpė nedrėgs? Ar geras toks apšiltinimo būdas?
Kiek suprantu, tai Jūsų stogas yra apšiltintas pakankamai. Dėl garo izoliacijos yra taip. Aš manau, kad ant OSB plokštės garo izoliacijos nereikia, nes ji pati yra mažai laidi garams. Nebent Jūs antrame aukšte rengsite vonią ar skalbyklą ir intensyviai ją naudosite. Dar aišku priklauso nuo to, koks sandarumas pas jus išgautas. Manau, jeigu įmanoma nors kiek palėpę paventiluioti, tai reikėtų padaryt.
Namo pamatai juostiniai. Dvi eilės po žeme. Viena eilė ir lyginamasis žiedas virš žemės lygio. Viena pamatų bloko eilė ir lyginamasis žiedas vir žemės išlindęs apie 80 cm. Kokiame gylyje reikia šiltinti pamatus iš išorės ir iš vidaus?
Jeigu Jūs nutarėte šiltinti pamatus, tai nėra per didelio skirtumo dėl gylio. Tik iš lauko šiltinimas aišku yra bendrai efektyvesnis, nes lieka šiltesnis pats pamatas ir šaltis pastato konstrukciją nekyla i sienas. O gylis yra priklausomas nuo grunto. Jeigu paprastai kalbėti, tai kuo tankesnis gruntas tuo labiau jis peršąla. Apšiltinta turi būti ne mažiau kiek įšala žemė. Paskutiniu metu įšalas labai mažas. Bet realiai, mūsų klimato zonoje manau reikėtų šiltinti 1 metrą.
Namas pastatytas, pavasarį šiltinsiu namo pamatus. Domina kv.m kaina ir kokia tolimesnė apdaila ant šiu putų. Ar reikia pirmiausia apšiltinti sienas ar jokio skirtumo ką pirmiau apšiltinti? Ar atvyktumėte į Pasvalį?
Jeigu šiltinsite sienas iš išorės, ašku būtų geriau, kad šiltinimo medžiagos sandariai susijungtų, kad neatsirastų šalčio tilto. O del tolimesnių apdailos darbų...nėra paprasta. Sluoksnis išgaunamas pakankamai tolygus, tad galima jį armuoti ir tinkuoti, arba prieš tai pasiruošus karkasą, dengti kokia nosr apdailos medžiaga.
Pasistačiau karkasinį namą 20cm storio. Iš dviejų pusių apkaliau Steico mpp 12 mm plokšte. Į vidų viena įmonė užpūtė man sausuoju būdu lietuviškos "Ekoremos" ekovatos (plokštės nemažai išsipūtė). Bėda tame, kad "Ekovata" po 1.5 mėn. kai kuriose vietose nusėdo iki 25 cm. Pasiskambinau jiems, atvažiavo ir pripūtė pusę maišo vatos. Lyg ir buvo viskas tvarkoje, bet po mėn. laiko vėl, kol dar nebuvau primušęs garo izoliacijos plėvelės, pasirodė skylės. Tada nusipirkau maišą latviškos Ekovatos pats išpurenau mikseriu ir užkimšau rankomis tuščias erdves. Dabar uždariau skyles garo izoliacijos plėvele ir nematau, ar viskas yra, ar bus tvarkoje. Ateity, kai pajungsiu šildymą noriu padaryti termoviziją. Ką galite patarti daryti toliau? Ar normalu, kad Ekovata nusėdo taip greitai ir nusėda toliau?
Jūs viską gerai padarėte, tik manau šiek tiek sutaupėte šiltindami karkasą. Mano žiniom, ekovata, kaip ir kitos minkštos vatos, susėda ir nieko čia nepadarysi. Nėra nieko stabilesnio ir sandaresnio už poliuretaną. Jis brangesnis, bet tokių problemų tikrai nebūtų buvę. O dabar nežinau. Bandykit pasidaryti termovizines nuotraukas ir bandykit paveikti šiltinusią kompaniją, kad ji taisytų savo broką,kuris yra praktškai tik veiksmas, laikinai sprendžiantis problemą. Bet kiti sprendimai daug brangesni. Reikėtų išimti visą ekovatą ir užpildyti karkasą poliuretanu ar kieta vata.
Mūriniam namui (1969 m.) reikalingas pamatų apšiltinimas. Kuo patartumėte šiltinti?
Jeigu šiltinti norite pamatų dalį esančią po žeme, efektyviausia naudoti uždarų porų poliuretano putas FL2000, jeigu virš - starodūrą ar kitą poliuretano plokštę ne mažiau 5 cm.
Seno skardinio stogo šiltinimas Kaip geriausia apšiltinti namo stogą (palėpę)? Namas - senos statybos, stogas su mediniu karkasu, konstrukcija: plėvelė, sena stiklo vata (storis 15cm), ruberoidas ir skarda. Manau protingiausia būtų viską išimti ir sandarinti remiantis dabartiniais reikalavimais. Klausimas tik kuris šiltinimo variantas būtų geriausias: 1) Eko vata 2 sluoksniais - 5cm + 10cm 2) Eko vata purškiama 3) Polistirenas 15cm 3) O galima maisyti šildymo medžiagas? Pvz polistirenas 5cm ar 10cm (išorė) + 10cm ar 5cm eko vata, o gal akmens vata. Kokiu variantu galima išgauti geriausią šilumos varžą, kokybę bei ilgaamžiškumą?
Nėra geresnio šiltinimo būdo šlaitinių stogų šiltinimui kaip purškiamas poliuretanas. Ši polimerinė medžiaga leidžia apšiltinti tiek stogą, tiek visas stogo konstrukcijas, nepaliekant jokių šalčio tiltų naudojant vadinamą besiūlę šiltinimo technologiją. Suaplikavus šia medžiagą, garantuojamas visiškas sandarumas, kurio dėka gaunamas puikus šiltinimo barjeras. Tai nėra labai pigi technologija, bet skaičiuojan ekonominę naudą ir ilgaamžiškumą (gamintojas duoda 40 m garantiją) + apšiltinimo paprastumą, manau tai tikrai atsiperka. Jeigu Jūsų stogas sandarus t.y. nepraleidžia vandens, šiltinama atvirų porų poliuretano 15 cm sluoksniu ir tai yra pakankamas dydis , kuris savo efektyvumu aplenks bet kurį Jūsų paminėtą metodą. Dabar dėl kainų: pvz. Mūsų įmonė naudoja amerikiečių firmos LAPOLLA medžiagas Foam Lok 500, ir kvadratinio metro preliminari kaina būtų apie 69 lt su PVM. Bet Jums nereikėtų daugiau nieko daryti, tik išsiimti vatą. Galime mes šiltinti ir ant viršaus, mūsų tchnologijos tai leidžia ir užtektų 10cm storio, bet reikėtų žinoti ką Jūs po to darysit su ta pastoge, ar rengsite gyv. patalpas ir t.t. Trumpiau pvz. 150m2 stogas preliminariaia:150*69=10350 su pvm, jeigu vata išimta ir 6900 pučiant ant viršaus.
Norėčiau patarimo dėl šlaitinio stogo teisingo apšiltinimo. Iš vidinės pusės matosi: 100 mm gegnės, ant gegnių kaltos lentos, o tarpuose tarp lentų yra skarda. Dedant skardą nebuvo uždėta jokia plevelė. Kaip teisingai apšiltinti tokį stogą iš vidaus? Kokią plėvelę tvirtinti tarp gegnių? Ar nebereikia dėti plevelės tarp gegnių ir iškart dėti akmens vatą, kuri glausis prie lentų, ant kurių pritvirtinta skarda? Kaip teisingai susloksniuoti visą stogo apšiltinimą ir kokias medžiagas rekomenduotumėte naudoti mano atveju?
Tarp gegnių maksimaliai aukščiausioje dalyje reikėtų pritvirtinti garoizoliacinę plėvelę. O šiltinti ekonomiškai naudingiausia ir paprasčiausia atvirų porų poliuretano mažiausiai 15 cm sluoksniu arba uždarų – 7-12 cm. Šiltinant šiomis medžiagomis jokių papildomų darbų, išskyrus plėvelės pritvirtinimą, nereikės.
46% rekomenduoja
11 atsiliepimai
st
2021-03-26, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
la
2020-12-01, Kėdainiai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Domina šlaitinio stogo (200 m2) šiltinimas poliuretano putomis.
lo
2020-08-14, Ukmergė
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
al
2020-07-14,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Yra namas su šlaitiniu stogu (skarda), apšiltintos vata tik negyvenamos palėpės grindys. Norėčiau apšiltinti papildomai šlaitus ir palėpės fasadines sienas. Namo grindų kvadratūra apie 80 kv.m., šlaitų ploto tiksliai nežinau, bet pasitelkus Pitagorą galima apskaičiuoti, kad apie 90 kv.m.+fasadai+gal dar grindis užpurkšti ant vatos. Ar būtų galima per tas putas vaikščioti? koks minimalus storis apšiltinimo medžiagos? Prašome susisiekti su manimi.
ju
2020-05-08,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sveiki, Kiek kainuotų poliuretaninės epoksidinės grindys dviems balkonams po 4,5 kv. m? Balkonų pagrindas betonas. Balkonai 8ame aukšte.
al
2020-04-28,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
vy
2020-03-21,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.kokia kaina 1 m3 poliritano putu oro tarpui apšiltinti
ri
2020-01-05, Raseiniai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Po grindimis 10 cm oro tarpas, reikia apšiltinti. Pirmas aukštas.
ri
2019-06-17,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sveiki,ar galetumet Vokietijoje Primasens mieste buto lubas apsiltinti 65kv ?
er
2019-06-10, Prienai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Norėsiu apšiltinti putomis palėpę, apie 100 kv., 30 cm storio atviromis putomis. Kokia būtų kaina? Kokias putas naudojate?
in
2019-06-09,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.