Rąstinio namo stogo šiltinimas putomis

Klausimas:
Planuoju šiltinti šlaitinį stogą rastiniame name. Dabar ant gegnių paklojau difuzinę plėvelę 180 g/m, sukaliau grebėstus ir uždėjau skardinę dangą. Paanalizavus informaciją internete, aš labiau linkstu link purškiamo poliuretano, nes dedant akmens vatą didesnė klaidų tikimybė ir tada bus kokybė prastesnė. Dėl poliuretano, tai kiek supratau yra svarbiausia pasirinkti kokybišką produktą, pvz. kanadiečių icynene. Namukas nedidelis, kaina ne pagrindinis kriterijus, svarbiausia kokybė. Gal galite patarti?
Komentarai:
Statant naujus pastatus ar renovuojant senus puikiai pasitarnauja technologija – šiltinimas poliuretano putomis, dar kitaip vadinamas – šiltinimas putomis. Pastatų šiltinimas poliuretanu atliekamas užpurškiant putas ant įvairių konstrukcijų paviršių arba užpildant oro tarpus. Užpurškiant putų poliuretaną atliekamas pamatų šiltinimas, stogo šiltinimas, fasadų šiltinimas, sienų šiltinimas, grindų šiltinimas. Šiltinimas putomis yra labai patogus ir tuomet, kai reikia apšiltinti nestandartines konstrukcijas, kurios yra įvairių formų (lenktos, pasvirusios, nelygios ir pan.) Pusiau atvirų porų sistemos poliuretanas konstrukcijai leidžia „kvėpuoti“, todėl šia technologija dažniausiai atliekamas sienų šiltinimas arba fasadų šiltinimas. Dažnai mūro sienų šiltinimas atliekamas oro tarpus užpildant pusiau spūdžiu poliuretanu. Kartais šiltinimas poliuretano putomis yra vienintelė išeitis, kai privaloma palaikyti reikiamą temperatūros ir drėgmės režimą specialios paskirties pastatuose ar atskirose patalpose (daržovių saugyklos, šaldymo kameros ir pan.) Tuomet naudojama uždarų porų poliuretano sistema, kuri yra nelaidi drėgmei.
Gintaras, Termosnaigė ir ko
Nenoriu labai veltis į diskusijas dėl medžiagų. ICyNENE yra labai geros medžiagos, bet pagal savo funkcines ir fizikines savybes, gaunamas polimeras neturi nieko išskirtinio. Deklaraciją manau galit susirast ir sulygint su bet kurio gamintojo. Jos pagrindinis privalumas, galimybė dirbti prie neigiamų temperatūrų be papildomų priemonių. O tai dirbant žiemą labai aktualu.
Ta galimybė papildomai ir kainuoja. Analogas yra tik amerikiečių LAPOLLA, bet jų Lietuvoje ir net EU, jau praktiška niekas nenaudoja būtent dėl kainos. Svarbiausia renkantis putų poliuretaną pasirinkti gerą ir išmanantį aplikuotoją. Normali, ilgai ir daug dirbanti įmonė niekada nepūs prastos kokybės medžiagos. O Jeigu norit ICyNENE, kreipkitės į UAB "Juodasis gintaras".
Jei renkatės rąstinio namo stogo šiltinimą poliuretanu, atkreipti dėmesį reikia į medžiagų savybes. Skirtingos įmonės naudoja skirtingas medžiagas, ir kiekviena jų turi savo eksploatacinių savybių deklaracijas, bei techninius duomenų lapus. Tad rinktis reiktų pagal tai. Kiekvienas objektas yra savitas ir turi būti vertinimas individualiai, atliekami skaičiavimai pagal projektą. Tai kad medžiaga yra brangiausia dar nereiškia, kad ji bus geriausia.
Termovizija, UAB Termovizija
Poliuretano labai prasta garso izoliacija - per lietų negalėsite miegot. Siūlytume užpūsti Jūsų stogą ekovata. Ekovata turi geriausią garso izoliaciją iš visų šiltinimo medžiagų, šiluminė izoliacija kaip atvirų porų poliuretano,be to joje yra boro rūgšties - todėl ekovatoje niekad negyvens pelės. Apšiltinimo darbų kaina 44 Eur/kub.m + PVM.
Alvydas Strakšys, UAB Ekovela
Galiu jums pasiūlyti namo stogo šiltinimui mūsų produktą - purškiamą termoizoliaciją A++. Naudoti produktą labai paprasta, praktiškai gali kiekvienas pasidaryti pats, reikalingas tik pistoletas putoms, juos taip pat galime tiekti. Nereikalinga daugiau jokia spec.įranga.
Arūnas, UAB Tegra State
Jei kalbėsime apie kokybišką poliuretaną stogo šiltinimui, tai rinktis reiktų uždarų porų, ne mažesniu nei 36kg/m3, dar geriau 42kg/m, pvz.: IZOputos.
Žydrūnas, Gamona, IĮ
Siūlome jums rąstinio namo stogą apšiltinti poliuretaninėmis putomis Syntesia. Jeigu gegnių aukštis yra 15cm. Tai užpildžius atvirom porom 15cm, rekomenduoju ant atvirų porų 5cm užpurkšti uždarų porų poliuretaną. Uždarų porų šilumos koeficiento lambda yra 0,022 lyginant su atvirom porom 0,038. Šiuo atveju nereiktų dėti priešgaisrinės plėvelės, nes uždaros poros nebijo drėgmės. Ko negalime pasakyti apie atviras poras.
Irmantas, Grako, UAB