Medinio namo šiltinimas iš vidaus

Klausimas:
Turiu seną medinį namą, pastatytą iš plonų lentų. Išorė apkalta naujomis lentomis. Man tinkamiausias būdas iš vidaus šildyti. Židinys dega, o kambarys šaltas. Ką patartumėte?
Komentarai:
Jūs neparašėte koks tas medinis namas - karkasinis ar rąstinis. Jei tai karkasinis, reikia nuimti vidinę apdailą ir pažiūrėti koks apšiltinimo, jei toks yra, stovis. Ko gero reiks jį pašalint, pastorint karkasą iki 20 cm ir jį apšiltint ekovata. Jei tai rąstinis namas, reikia iš vidaus montuoti karkasą 8-10 cm ir užpūsti ekovata šlapiu būdu. Tada montuojamas gipsokartonas ar medinių dailylenčių apdaila. Čia jau Jūsų skonio reikalas.
Be to šilumos nuostoliai būna ne tik per sienas. Ypač reikia atkreipti dėmesį į perdangos apšiltinimą, jei palėpė negyvenama. Minimalus apšiltinimo storis perdangoje 25 cm.
Alvydas Strakšys, UAB Ekovela
Dėl kai kurių fizikinių veiksnių, iš vidaus šiltinti pastatą daugiau kaip 5 cm nerekomenduojama, o dar tiksliau tai ir negalima. Pats paprasčiausias būdas gerai užsandarinti jūsų namą - sakykim 4 cm uždarų porų poliuretano. Jeigu plotas būtų pakankamas, nors 150 m2, kvadrato kaina butų apie 8 Eur/m2.
Tomas Mikalauskas, TermMax
Vienintelis geras būdas sutvarkyti - nuimti naujas lentas, pastorinti karkasą - jį apšiltinti ekovata ir vėl uždėti lentas. Iš vidaus apšildyti blogai. Iš lauko pusės šildymas galimas, bet palaidosit geras lentas ir tarpai tarp senų lentų ir naujų vėlgi padeda prarasti šilumą.
Tomas, Gatora, UAB
Kadangi nėra pilnai aiški sienos konstrukcija, sudėtinga pasiūlyti efektyviausią sprendimą. Iš vidaus Jūs galite šiltinti sienas 5 cm storio universalios mineralinės vatos plokštėmis.
Enrika Dudėnienė, Paroc, UAB