Lubų apšiltinimui geriausiai tinkanti šiltinimo medžiaga

Klausimas:
Statomo vieno aukšto namo lubų medinių balkių aukštis yra 0.25m. Ar užtenka tokio lubų apšiltinimo storio? Kokią geriausia yra naudoti lubų apšiltinimo medžiagą? Namo energetinė klasė "A".
Komentarai:
Jeigu mansarda bus negyvenama ir nešiltinsite stogo, tuomet šio šiltinimo sluoksnio nepakaks. Pagal A klasės reikalavimus reikėtų nuo 35 cm. Šiltinimui galite rinktis ekovatą. Tai pigus, efektyvus ir greitas būdas. Puiki šilumos bei garso izoliacija. Jums net nereikės storinti balkių aukščio, mes tiesiog užpūsime jums 10 cm virš jų.
Jei namas A klasės, Jums reikia 40 cm storio vatos. Siūlome apšiltinti Jūsų perdangą ekovata. Šiltinant ekovata, jei palėpėje nebus vaikštoma, balkių storinti nereikia Mes užpūsime virš balkių kiek reikės. Apšiltinimo darbų kaina 36 Eur/kub.m + PVM.
Alvydas Strakšys, UAB Ekovela
Tokio lubų apšiltinimo storio beveik užtektų naudojant uždarų porų poliuretaną, bet ir tai nėra efektyvu, nes lieka medienos šalčio tilteliai. Gegnes būtinai reiktų "skandinti" apie 30mm.
Tomas Mikalauskas, TermMax
Geriausia šiltinti luboms yra naudoti poliuretano putas. Jos užtikrina pilną sandarumą, ilgaamžiškumą, medžiagoje nesikaupia pelėsis ir negyvena graužikai.. ir kaina tikrai nedidelė - 65 eurai už kubą medžiagų su darbu.
 
Sritis:
Sritis: