UAB "Vandens tyrimai" ekspertų komentarai

UAB "Vandens tyrimai"
Žirmūnų g. 106, LT-09121, Vilnius
100% rekomenduoja
Atsiliepimai 3
el
Vilnius, 8698***91
el******@***il.com
Įvertintas atsakymas į 2022.07.18 paklausimą:
Sveiki, noriu pasiteirauti, kiek kainuotų geriamojo vandens tyrimas daugiabučiui namui? Abejojame, ar yra tinkamas naudoti kaip geriamas vanduo. Po naujai pastatytų filtrų vandens skonis labai pasikeitė, tapo neskanus. Be to, vanduo tapo labai minkštas, reikia naudoti daugiau vandens norint nusiplauti rankas. Pagarbiai Elinga
eu
Klaipėda, 8656***79
eu*****************@***il.com
Įvertintas atsakymas į 2022.02.10 paklausimą:
Iš čiaupo bėgantis karštas vanduo bėga su juodais "kristalais". Įtariu, kad mangano nuosėdos. Po gręžinio išgręžimo metus vanduo bėgo be valymo filtravimo įrenginių. Pasidarėme tyrimus, labai daug visko, geležies, mangano ir t.t. Vanduo dabar jau 3 metai filtruojamas, stovi valymo įrengimai su aeratoriumi. Klausimas kaip išvalyti vamzdžius? Jų vidų. Karštas vanduo cirkuliuoja, pastačiau dar mechaninį filtrą, kad susirinktų, bet statant filtrą nupjautame vamzdyje buvo matyt apaugęs vidus tais "kristalais". Vamzdžiai Pep. Kokia cheminė priemonė tirpdo magnį? Šaltas vanduo bėga gražus.
ni
Mažeikiai, +4796****33
ni***************@***il.com
Įvertintas atsakymas į 2020.05.18 paklausimą:
Turime namą soduose Mažeikiuose. Naudojamės šuliniu tik vasarą, esame išvykę pastaruosius du metus. Atsirado kirmėlių šulinio vandenyje. Nebenaudojam. Ar pagerėtų vanduo įgręžus giliau į tą patį šulinį (aišku prieš tai išvalius)? Soduose yra problema, nėra kanalizacijos. Dauguma žmonių naudojasi bačkomis ar kitais dalykais, subėga į gruntinius vandenis nešvarumai. Ką patartumėt?
Labai ačiū už išsamų atsakymą ir greitą atsakymą

Atsirado kirmėlių šulinio vandenyje

Turime namą soduose Mažeikiuose. Naudojamės šuliniu tik vasarą, esame išvykę pastaruosius du metus. Atsirado kirmėlių šulinio vandenyje. Nebenaudojam. Ar pagerėtų vanduo įgręžus giliau į tą patį šulinį (aišku prieš tai išvalius)? Soduose yra problema, nėra kanalizacijos. Dauguma žmonių naudojasi bačkomis ar kitais dalykais, subėga į gruntinius vandenis nešvarumai. Ką patartumėt?
Reikėtų gręžti ne į tą patį šulinį, o daryti atskirą gręžinį į gilesnį, ne gruntinį sluoksnį. Nors tame vandenyje būna geležies, bet jis yra apsaugotas nuo paviršinės taršos. Geležį, esant poreikiui, nesunku pašalinti.

Elektromagnetinis vandens nukalkintojas

Ar vertas dėmesio automatinis, elektromagnetinis vandens nukalkintojas Profikalk plus-x Vokietija?
Visų "išorinio nukalkinimo" įrenginių reklamoje teigiama, kad ta pati, kietumą sudaranti medžiaga įgauna kitokias savybes, o vandens cheminė sudėtis nesikeičia. Dabar pamąstykime, ar gali ta pati medžiaga, tarkim, cukrus įgauti kitokias savybes, pvz. tapti nesaldus?
Norėdami savarankiškai įsitikinti bet kokio nukalkinimo prietaiso efektyvumu, užvirinkite keletą porcijų apdoroto vandens naujame arbatinuke ir pamatysite, ar kalkės nusėda, ar ne.

Vandens tyrimų kaina norint ištirti vandenį dėl arseno kiekio

Kiek kainuotų ištirti vandenį dėl arseno kiekio?
Mūsų laboratorijoje Arseno tyrimo vandenyje kaina 7.26 Eur. Teisingam mėginio paėmimui reikalinga spec. tara (nemokama).

Kaip patikrinti ar vanduo jau tinkamas naudoti

Prieš mėnesį darėme gręžinį. Kaip patikrinti ar vanduo jau tinkamas naudoti? O gal tai turi padaryti gręžinį dariusi firma?
Vandens gręžinių įrengimą reglamentuoja LAND 4-99 „POŽEMINIO VANDENS GAVYBOS, MONITORINGO IR ŽEMĖS GELMIŲ TIRIAMŲJŲ GEOLOGINIŲ GRĘŽINIŲ PROJEKTAVIMO, ĮRENGIMO, KONSERVAVIMO BEI LIKVIDAVIMO TVARKOS APRAŠAS“. Pagal punktą 19.2, vandenyje iš gamybinio ir individualaus vandens tiekimo gręžinių nustatoma vandens bendroji cheminė sudėtis (pH, savitasis elektrinis laidis, bendrasis kietumas, permanganato skaičius, chloridai, sulfatai, hidrokarbonatai, nitratai, nitritai, natrio, kalio, kalcio, magnio, amonio jonai ir geležis).

Vandens tyrimų trukmė ir kainos

Norėčiau ištirti organines nuotėkas, kad neviršytų leistinų normų (BDS5, bendro fosforo, bendrojo azoto, amonio azoto, nitratų azoto, sulfatų kiekius). Kiek laiko reikia laukti atsakymo ir kokia kaina šių tyrimų?
Tokius tyrimus atliekame, kaina 24.90 Eur + PVM. Tarą mėginių paėmimui išduodame nemokamai. Tyrimas užtrunka apie savaitę, nes tokia yra BDS tyrimo trukmė (paprastai atliekama ne BDS5, o BDS7, t. y. biocheminis deguonies suvartojimas per 7 paras).

Kuo skiriasi laisvas chloras vandenyje ir bendras

Prašau paaiškinti, kuo skiriasi laisvas chloras vandenyje ir bendras, jei vanduo dezinfekuojamas natrio hipochloridu.
Tikroji dezinfekuojanti medžiaga yra ne pats chloras, o atominis deguonis, kuris gali atskilti iš hipochloritinės rūgšties, hipochlorito ar susidaryti chlorui reaguojant su vandeniu.
"Laisvu chloru" laikoma hipochloritinės rūgšties ir hipochlorito suma. Jeigu vandenyje yra amonio jonų ir/ar organinio azoto, hipochloritas greitai reaguoja sudarydamas chloraminus. Laisvo chloro ir chloraminų suma yra bendrasis chloras.

Vandens kietumas dH Vilniuje

Gal yra žinoma, koks vandens kietumas dH Vilniuje? Indaplovėse reikalauja nurodyti, bet Vilniaus vandenyse duomenų nėra.
Vilniuje centralizuotai tiekiamo vandens kietumas gali būti apie 16-18 dH (Vokiškų kietumo laipsnių). Vilniaus vandenų svetainėje vandens kietumas neskelbiamas, nes geriamąjam vandeniui šis parametras nereglamentuojamas.

Leistinas žarninių enterokokų kiekis vandenyje

Nusipirkome namą su jau įrengtu grežiniu. Atlikus vandens tyrimus paaiškėjo, kad žarninių enterokokų skaičius viršija leistinas higienos normas. Ar tokį vandenį galima vartoti? Kokios galimos užterštumo priežastys ir kokie sprendimo būdai? Grežinio pase nurodytas grežinio gylis apie 60m.
Mikrobiologinė tarša gali būti pašalinta vandenį virinant. Norint išsiaiškinti užterštumo priežastis, reikalingas dar ir cheminis tyrimas. Jeigu paaiškėtų, kad turite gruntinį vandenį, tai tarša į jūsų vandeningą sluoknį gali patekti iš bet kokio paviršinio taršos šaltinio. Jeigu paaiškėtų, kad turite izoliuotą nuo paviršiaus vandens sluoksnį, tai labiausiai tikėtinas taršos šaltinis yra vandens čiaupas ir vamzdyne esančios mikroorganizmams vystytis palankios zonos.

Geriamojo vandens kokybės reikalavimai

Naudojamės šulinio vandeniu. Norėtumėm žinoti, kokios turi būti geležies, aliuminio, fluoridų, mangano, nitratų, nitritų ir kitų toksinių medžiagų normos.
Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai yra išdėstyti Higienos normoje 24:2003. Pasižiūrėti galima čia:http://www3.lrs.lt/pls/inter3/oldsearch.preps2?Condition1=216309&Conditi... Parsisiųskite failą "Priedai: 1", žiūrėkite lenteles 3 ir 4.

Vandens kietumas, minkštas ar kietas vanduo sveikesnis

Noriu sužinoti ekspertų nuomonę apie vandens kietumą. Kokio kietumo vandenį galima vartoti ir kada jį geriau minkštinti. Kuris vanduo, kietas ar minkštas, yra sveikesnis?
Terminas "vandens kietumas" atsirado tada, kai atsirado muilas. Vandenyje ištirpę kalcio ir magnio jonai dalį muilo padaro netirpiu, todėl skalbimui geriau tinka minkštas vanduo. Geriamąjame vandenyje nei kalcis, nei magnis, nei kietumas nereglamentuojami. Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) skelbia, kad šios medžiagos nedaro žmogaus organizmui JOKIOS neigiamos įtakos. Mitai, kad nuo kieto vandens organizme susidaro akmenys ar "kalkėja" kraujagyslės yra neteisingi. Atvirkčiai, kalcis ir magnis yra būtini mūsų organizmui, o su maistu, dažnai, jų gauname nepakankamai. Geriant per parą po 2-2.5 litro vidutinio kietumo vandens, galime gauti apie 15-20 % kalcio ir magnio dienos normos. Nustatyta, kad geriantieji kietesnį vandenį rečiau serga širdies ir kraujagyslių ligomis. Atsiradus įvairiems buitiniams fitrams, kai kuriose šalyse imta reglamentuoti apatines kietumo ribas, t.y. vartotojai saugomi nuo per minkšto vandens. Taigi, bendru atvėju, techninis vanduo gali būti minkštas, o geriamasis vanduo turi būti vidutiniškai kietas.

Ar gali būti geriamajame vandenyje chloro ir vario

Ar gali būti geriamajame vandenyje chloro ir vario? Ar nustatinėjamas chloro ir vario kiekis geriamame vandenyje? Jei nustatinėjama, tai kokiais metodais?
Laisvo chloro gamtoje nėra, todėl ir natūraliame vandenyje jo negali būti. Paruoštame geriamąjame vandenyje chloro gali būti tais atvėjais, kai dezinfekcijai naudojamas chloravimas ar kai kurios kitos dezinfekcinės priemonės. Senesnėje Geriamojo vandens Higienos normoje leistina laisvo chloro koncentracija po dezinfekcijos buvo 0.3 mg/l. Dabartiniu metu, laisvas chloras dezinfekcijai nenaudojamas, o Higienos norma reglamentuoja tik antrinius junginius, kurie gali susidaryti po dezinfekcijos. Vartotojai laisvą chlorą dažnai painioja su chloridu, kuris nėra netoksiškas, pvz. clorido yra valgomojoje druskoje, natrio chloride. Chlorido koncentracija geriamąjame vandenyje yra reglamentuota - 250 mg/l, bet tai ne dėl toksiškumo, o dėl skoninių ir kitų savybių.
Varis yra mažai toksiškas elementas, jo geriamąjame vandenyje leidžiama iki 2 mg/l. Natūraliuose Lietuvos vandenyse tokių koncentracijų nebūna. Vario vandenyje gali padaugėti, kai per varinius santechnikos įrenginius teka agresyvus vanduo, pvz. po atvirkštinės osmozės (RO) filtrų.
Laisvas chloras vandenyje nustatinėjamas jodometriniu arba spektrometriniu metidu, o varis atominės absorbcijos metodu.

Padidintas mangano kiekis vandenyje

Sodų bendrijoj gręžinio vandenyje 6 kartus padidintas mangano kiekis. Norėčiau sužinoti, ar toks vanduo nepavojingas sveikatai?
Padidintas mangano kiekis dažniausiai būna kartu su padidintu geležies kiekiu. Abu šie metalai (tiksliau, jų junginiai) nėra toksiški, Geriamojo vandens higienos normoje HN24 priskirti ne prie toksinių, o prie indikatorinių analičių. Nuo vandens su padidintu mangano kiekiu gali susidaryti juodi apnašai ant kriauklių ir kt. (nuo geležies susidaro rudi apnašai). Jeigu nutarsite įsirengti geležies šalinimo ("nugeležinimo") įrenginius, tai jie gali pašalinti ir manganą. Bet ne visi įrenginiai manganą šalina, todėl sudarant sutartį būtina tai numatyti.

Mangano poveikis žmogaus organizmui

Šiuo metu keliose Vilniaus vandenvietėse yra viršijamas mangano kiekis kelis kartus, šiuos duomenis galima pasitikrinti www.vv.lt svetainėje, vandens kokybės žemėlapyje, as pvz.: gyvenu žvėryne. Norėčiau sužinoti mangano poveikį žmogaus organizmui, ar saugu duoti tokį vandenį kūdikiui? Teiravausi į Vilniaus vandenis, bet kompetetingo žmogaus atsakyti man į šį klausimą nesurado arba tiesiog pasitikėjimo mano jie tokiais atsakymais negavo. Tai tikslus klausimas būtų, mangano poveikis zmogaus organizmui? Jei normos yra viršijamos, nes pagal wikipedia, tai yra baisus nuodas, bet jeigu jis patenka per vandenį, informacijos tokios neradau.
Manganas yra būtinas mikroelementas žmogaus organizmui. Didžiąją dalį mangano gauname su maistu. Geriamojo vandens Higienos normoje 24, manganas priskirtas ne prie toksinių elementų, o prie indikatorinių. Esant didelėms mangano koncentracijoms geriamajame vandenyje, juoduoja kriauklės, santechnika. Žmogaus organizmui nedideli nukrypimai nuo normos (2-3 kartai) pastebimos įtakos nedaro. Išsamų straipsnį apie mangano poveikį organizmui galite paskaityi PSO (Pasaulinės sveikatos organizacijos) svetainėje (anglų kalba)
http://www.who.int/water_sanitation_health/dwq/chemicals/manganese.pdf

Geriamojo vandens tyrimų kaina

Kokia vandens tyrimų kaina, norime ištirti geriamąjį vandenį.
Priklausomai nuo to, kokio vandens (šulinio, gręžinio, centralizuotai tiekiamo) cheminį tyrimą norėsite padaryti, kaina svyruoja nuo 5 iki 25 Eur + PVM. Išsamūs tyrimai, pagal geriamojo vandens higienos normą 24, kainuoja brangiau, iki 290 Eur + PVM, bet jie privatiems vartotojams nebūtini.
UAB "Vandens tyrimai"
Žirmūnų g. 106, LT-09121, Vilnius