Rodomi įrašai 1-25 iš 71.
Rūsyje būna vandens. Bus betonuojamos grindys ir įrengiamas grindinis šildymas. Koks teisingas "sluoksniavimas" siekiant hidro ir termoizoliacijos? Ar tikslinga kloti bituminę membraną, ar geriau naudoti betono priedus? Ar galima naudoti kristalizuojančius betono priedus įrenginėjant grindinį šildymą?
Hidroizoliuojantys betono priedai efektyvūs, kai yra pakankamas monolitinio betono sluoksnio storis, min 10 cm. Rekomenduojame naudoti ir priedą, ir hidroizoliacinę membraną. Rūsio grindų sumuštinis - betono pagrindas (juodgrindės), savaime lipni bituminė danga SELF DAN PE PLUS, apšiltinimas, atspindinti plėvelė, šildymo sistema, betono sluoksnis. Į betoną rekomenduojame įmaišyti kristalinės hidroizoliacijos priedą VANDEX AM10.
Kokia medžiaga geriau izoliuoti pamatą nuo drėgmės? Pamatas šiltinamas nebus, pastatas akmeninis, drenažas aplink pastatą yra. Apjuostas pamatas dėl tvirtumo.
Siūlome pamatus hidroizoliuoti nuo drėgmės pasirinkus kažkurią priemonę iš šių: kristalinę Vandex Super arba paviršinę Vandex BB75.
Aplink namą su rūsiu reikalingas drenažas, nes į namą sunkiasi vanduo per pamatą. Esmė tame, kad rūsys yra ne po visu namu. Ką tokiu atveju daryti? Atsikasti visą pamatą vienodu gyliu, ar drenuoti tik tas puses, kur yra rūsys? Aišku toliau seks pamatų šiltinimas.
Besiskverbiančio vandens per pamatą, pamato hidroizoliacijai siūlome Vandex medžiagas, galima naudoti tiek iš vidaus, tiek iš išorės.
1986 m. daugiabutis, blokas/geltona plyta, 4 aukštas iš 6, butas vidinis. Šiemet pradėjo šlapti išorinė siena (blokas) visu plotu. Siūlė yra ties langu, bet šlampa nuo lubų. Pas kaimyną, viršuje, sausa. Per lietų vanduo sunkias labiau, nelyjant - mažiau. Siūlės iš išorės be matomų įtrūkimų, siena šlampa visu plotu ir intensyviai (pusmetris balos ant grindų), tačiau, kai nėra jokių įtrūkimų, nesimato iš kur tas vanduo sunkiasi (nėra taip, kad vienam kampe labiau, kitam mažiau). Labai reikia patarimų ar idėjų, galbūt kontaktų, kas galėtų pagelbėti.
Nesant galimybės identifikuoti konkretaus pratekėjimo vietos, rekomenduojame išorinės sienos paviršių padengti impregnantu SILIMPER NANO. Impregnantas įsiskverbs į poras ir neleis patekti lietaus vandeniui į konstrukcijas.
Drėksta rūsio sienos. Norėčiau konsultacijų apie drėgmės pašalinimo būdus.
Jei rūsio drėkstančios sienos yra betoninės, galima jas apsaugoti nuo vandens kristaline hidroizoliacija Vandex Super, prieš tai suremontavus visus įtrūkimus, siūles su Vandex Uni Mortar 1. Taip pat būtina užtikrinti rūsyje ventiliaciją.
Kokį patartumėte skystį naudoti? Sienos konstrukcijoje kas 8–12 cm išgręžiamos kiaurymės, kurios užpildomos hidroizoliacinių savybių turinčiu skvarbiu skysčiu. Jis įsigeria į sienos konstrukciją ir sudaro vandeniui nelaidžią užkardą.
Jeigu turima omenyje horizontalios hidroizoliacijos barjero sukūrimas /atstatymas - galima naudoti FREEZTEQ šaldytų kapsulių sistemą, VANDEX IC injekcinį kremą arba VANDEX VIM injekcinį skiedinį. Gręžiamų skylių diametras, gylis ir atstumas tarp jų priklauso nuo pasirinktos medžiagos. Jei turima omenyje vandens pratekėjimų stabdymą - naudojamos injekcinės dervos PUR-O-STOP, PUR-O-RIP.
Ar galima vertikalią pamato hidroizoliaciją įrenginėti tiek iš išorės, tiek ir iš vidaus? Ar tiesa, kad pilnai pamatą hidroizoliuoti nėra gerai, nes pamatas turi turėti bent vieną atvirą sieną "kvėpavimui"? Taip pat - kada yra tinkamas laikas įrenginėti hidroizoliaciją? Pamatas stovėjo 1.5 mėn. vasaros metu, ar jau galiu hidroizoliuoti? Betonas naudotas C25/30 XC-2.
Pamato hidroizoliacijai galima naudoti kristalinę hidroizoliaciją Vandex Super arba cementinę paviršinę hidroizoliaciją Vandex BB75. Abi hidroizoliacijos yra kvėpuojančios, gali būti dengiamos ant drėgno betono, esant temperatūrai > +5oC.
Ar reikia hidroizoliuoti (tepti hidroizoliaciją) rostverką vertikaliai iš vidinės pusės arba kai rostverkas yra viduryje namo (kaip atraminė dalis)? Ar reikia hidrozoliuoti pamatus (vertikales dalis) pertvarinėm sienom namo viduje?
Hidroizoliuoti vertikaliai rekomenduojame visas rostverko konstrukcijas, kurios liečiasi su gruntu arba yra rizika, jog konstrukciją pasieks gruntinis vanduo. Betonui hidroizoliuoti rekomenduojame kristalinę hidroizoliaciją Vandex Super, kuri įsiskverbusi į betoną, užsandarina betono poras visame tūryje.
Kokias medžiagas naudoti sandarinimui tarpui tarp murloto ir monolitinio žiedo? Taip pat bus naudojamos ir metalinės konstrukcijos, ant kurių dėsis perdangos sijos. Ar reikėtų šias vietas taip pat izoliuoti metalą ir medį? A+ klasės namas.
Tarpą tarp murloto ir monolitinio žiedo rekomenduojame padengti dvejais sluoksniais savaime lipnios HDPE membranos SELF DAN PE PLUS.
Daugiabučio namo vieno galo butai pelija ir drėksta sienos, stogo danga buvo pakeista prieš 5 metus. Prapjovus seną stogo dangą aukštesnėje vietoje yra daug drėgmės ir yra pakeltos kelios pūslės. Kaip tokiu atveju išdžiovinti stogą? Kad pašalinti problemą ar būtina nuimti visą stogo dangą ir šiltinimą, ir apšiltinti naujai? Ar yra dar kokių sprendimų būdų?
Reiktų atidžiai įvertinti viso daugiabučio namo stogo dangos būklę, pūslių ir kitose defektinėse vietose dangą pašalinti, išdžiovinti pagrindą ir uždengti naują sluoksnį ant pažeistų vietų. Smulkius pažeidimus, nesandarias siūles galima suremontuoti bituminėmis mastikomis IKOpro Repair Compound arba IKOpro Stickall. Visuose, platesniuose nei 10 m, stoguose privalo būti įrengiami ventiliacijos kaminėliai, ~60-80 m2 stogo plote turi būti įrengtas ne mažiau kaip vienas kaminėlis. Taip pat reiktų įvertinti ir daugiabučio namo sienų siūlių būklę ir esant reikalui užsandarinti. Siūles galima sandarinti naudojant hermetiką SOLOCON PU35 arba hermetiką A1.
Baseinas išklijuotas plytelėmis 2m x 1,60 plotas. Pasirodo baseinas nesandarus, praleidžia vandenį. Kokia poliuretaninė epoksidinė danga tiktų ant baseino plytelių ir kokia būtų kaina?
Šiuo atveju patikimesnis sprendimas būtų pašalinti plyteles, suremontuoti betono siūles/trūkius, padengti hidroizoliacija (Vandex BB75 arba OSMOFLEX AB) ir klijuoti plyteles. Jeigu pasirenkamas variantas be plytelių - galima dengti Vandex BB75 (ne dekoratyvinė hidroizoliacija) arba Vandex BB75 + išlyginamasis sluoksnis + NEOPOX POOL epoksidinė danga plaukimo baseinams (dekoratyvi danga).
Gal galite patarti kaip užsandarinti šulinio žiedų sandūras?
Jeigu šulinys naujai montuojamas, galima žiedų sandūroms naudoti tarpines AQUA TACKSEAL arba SOLOBAR BENTO. Jei šulinys jau sumontuotas - siūlės remontuojamos naudojant mišinį Vandex Plug, dėl papildomos apsaugos galima padengti teptinėmis dangomis Vandex Super arba Vandex BB75. Vamzdžių įvadai (jei tokie yra) sandarinami naudojant Swellseal Mastic WA hermetiką.
Turime ~60 metų senumo plytų mūro garažą, garažų masyve. Stogo danga- perdanga su oro tarpais, iš išorės bituminė danga. Lubos tam tikrose vietose drėksta. Vietose kur stogo/lubų perdangos pasideda ant sienos- siena sudrėkusi. Buvo dengta nauja bituminė stogo danga, tačiau vis tiek drėksta. Įtarimas, kad per perdangos oro tarpus atbėga vanduo iš kaimynų pusės. Ką patartumėte?
Patikimiausias sprendimas būtų užsandarinti/atnaujinti stogo dangą ir gretimuose stogo plotuose, ne tik virš konkretaus garažo. Iš vidaus problemą galima spręsti suremontuojant siūlę su Vandex Uni Mortar 1 ir padengiant Vandex BB75 hidroizoliacija.
Kuo patartumėte hidroizoliuoti betoninius lauko laiptus?
Norint hidroizoliuoti betoninius lauko laiptus, rekomenduojame naudoti giluminę kristalinę hidroizoliaciją VANDEX SUPER arba dekoratyvią poliuretano hidroizoliaciją MARISEAL 250 su kvarciniu smėliu.
Kokiu gruntu (firmos pav.) ar kita medžiaga reikėtų apsaugoti keramikinius blokelius nuo išorinių veiksnių (lietus, sniegas, šaltis) peržiemojimui?
Galime pasiūlyti impregnantus: SOLOCON SIL15 arba SILIMPER NANO. Dengiami tepant arba purškiant, neleidžia lietui įsigerti į blokelius ir taip apsaugo nuo šalčio sąlygoto skeldėjimo.
Planuojame kloti klijuojamą vinilą vonios kambaryje. Dušo zonoje bus plytelės, ten kur wc ir kriauklė - vinilas. Klausimas kaip su hidroizoliacine medžiaga - ties dušu, kur plytelės jos būtinai reikia, o kaip po vinilu? Ant jo vinilas turbūt nekibs, ar galima netepti hidroizoliacinio sluoksnio klojant vinilą vonioje? Ir ar pakanka vietoj išlyginamojo sluoksnio užglaistyti universaliu smulkiagrūdžiu remontiniu glaistu (nauja statyba, pakankamai lygios grindys reikia užtaisyti minimaliai duobutes)?
Dėl konkrečių vinilo klijų sukibimo su konkrečia hidroizoliacija, reiktų atlikti bandymo testą. Hidroizoliacijai galime pasiūlyti SOLOFLEX vienkomponentę hidroizoliaciją arba OSMOFLEX AB dvikomponentę hidroizoliaciją.
Prieš kelis metus rūsio vidaus sienos ir grindys buvo izoliuojamos įvairiomis medžiagomis kaip Ceresit 65 (ar kažkuo panašiu), Cx-5. Nesame visai patenkinti, vanduo vis vien kaupiasi per betono sujungimus. Norėtume pabandyti dar kitas medžiagas, gal yra veiksmingesnių. Tik abejojame ar galima būtų tas medžiagas (pvz. Vandex,ar Xyper) naudoti ant tų senų hidroizoliacinių medžiagų.
Vandenį praleidžiančias siūles rekomenduojame remontuoti naudojant Vandex medžiagas. Siūlę reiktų pagilinti ir paplatinti perforatoriumi (nepjauti pjovimo disku) iki maždaug 3x3 cm stačiakampio griovelio per visą siūlės ilgį, išvalyti, sudrėkinti ir užkimšti mišiniu Vandex Plug. Suremontavus siūles, ant paviršiaus dengiama Vandex BB75, 2-3 mm storio sluoksniu.
Senas namas. Pavasarį rudenį aukšti gruntiniai vandenys. Iš lauko pusės planuojame hidro ir termo izoliaciją. Ar teisingai suprantame, kad drenažas netikslinga, o reikėtų ieškoti sistemos su automatine vandens pompa ir iškasti priešduobę rūsyje?
Rekomenduojame tokį sumuštinį, kai gruntiniai vandenys aukšti - žiūrint nuo pamatų į išorę: kristalinė hidroizoliacija Vandex Super (jei pamatas monolitinis betoninis) arba Vandex BB75 (jei blokai), EPS klijai, EPS termoizoliacija, HDPE drenažinė membrana (korys) nuvesta iki drenažinio vamzdžio, kuris savo ruoštu nuvestas į drenažinį šulinį. Paviršiuje prie pamato įrengiama nuogrinda.
Turime plytelėmis klotą terasą antrame aukšte, iš kurios tirpstant sniegui šiek tiek laša į namo vidų. Vasarą problemos nėra. Ar įmanoma šią problemą sutvarkyti nutepus terasos grindis plytelių siūlių, klinkerio ir akmens impregnantu? Ar būtinas kapitalinis remontas? Kokia tokio remonto kaina (apie 10 m2)?
Impregnantas, tikėtina, neduos norimo efekto šioje situacijoje. Galimi sprendimai: 1. Ant esamų plytelių kloti SELFTENE STRIP TERRACE sistemą. Privalumas - nereikia nulupti senų plytelių. Trūkumas - pakiltų terasos aukštis (2mm membrana + plytelių klijai + naujos plytelės). 2. Ant esamų plytelių dengti teptinę skaidrią poliurėjos dangą NEODUR FT CLEAR. Būtina sąlyga - paviršius turi būti sausas. 3. Pašalinus esamas plyteles, galima naudoti pasirinktinai SELFTENE STRIP TERRACE (klijuotinė danga), OSMOFLEX AB (dvikomponentė cementinė teptinė hidroizoliacija), NEOPROOF PU W-40 (teptinė poliuretaninė danga), NEOPROOF POLYUREA (teptinė poliurėjos danga).
Žadu kloti juostinius pamatus 1,2m gylio, ar galima užpilti juostinį pamatą, palikti išlindusius armatūros strypus ir ant viršaus išlieti rostverką ir jo armatūrą surišti su juostinio pamato? Ar būtina viską lieti vienu metu? Taip pat, ar geras variantas parinktas? Gruntas: 40cm juodžemio, daugiau tik smėlis, truputi vietomis plaukiantis, paviršutinis vanduo pradeda kauptis 1m gylyje. Kločiau 40cm pločio juostinį pamatą 1,2m gylio, o rostverką 30cm pločio, aukštis 60cm+
Liejant juostinius pamatus etapais ir siekiant, kad ateityje per siūlę nesiskverbtų vanduo, rekomenduojame naudoti technologinių siūlių tarpines, pasirinktinai: brinkstančią polimerinę tarpinę SOLOBAR POLY, brinkstančią bentonitinę tarpinę SOLOBAR BENTO arba nebrinkstančią PVC P juostą KUNEX A190.
Verandos lubos - balkono grindys, kitais žodžiais tariant, verandą su balkonu skiria betono plokštė. Lubų apdailine medžiaga yra svarstoma pasirinkti plastikines dailylentes. Ar yra koks nors galimas sprendimas verandos lubų hidroizoliacijai iš vidaus, jog ant lubų nesusidarytų kondensatas?
Kad ant lubų nesusidarytų kondensatas, drėgnas patalpos oras neturi patekti ant šaltų lubų. Šiuo atvejų problemos sprendimas būtų hidroizoliacijos ir apšiltinimo įrengimas iš balkono viršaus.
Nutariau, jog gręžtinius pamatus šiltinsiu taip: Pamatų išorė Ekstruzinis polisterolas 10cm, pamatų vidus 5cm EPS100 pamatų apačia 5cm Ekstruzinis polisterolas. Tad sakykite, ar pamatams reikalinga kažkokia papildoma hidroizoliacija ar drenažinė membrana? Ką papildomai reikėtų pasidaryti šiltinant ekstruziniu polisteroliu pamatų išorę? Ar užtektų tik šio polisterolio ir daugiau jokių hidroizoliacijų nereikia?
Betoninį paviršių galima padengti kristaline hidroizoliacija Vandex Super, tuomet betonas taps nelaidus vandeniui visame tūryje. Drenažinė membrana atlieka kelias funkcijas - nudrenuoja didžiąją dalį gruntinio vandens į drenažą, išgarina drėgmę iš pamatų, saugo apšiltinimo sluoksnį nuo medžių šaknų.
Kokie keramikos sandarinimo būdai? Užtenka užtepti horizontalius plyšius, siūles tarp keramikinių blokelių iš išorės? Jei taip, tai kokią medžiagą geriau naudoti?
Siūlės tarp keraminių blokelių suremontuojamos naudojant Vandex Uni Mortar 1, po to visas paviršius padengiamas cementine hidroizoliacija Vandex BB 75, 2-3 mm storio sluoksniu (4-6 kg/m2).
Norėčiau pasiteirauti, kokią galėčiau naudoti hidroizoliaciją, hidroizoliacinę medžiagą kambaryje prieš tapetuojant, nes siena linkusi pelyti. Vienoj pusėj tapetas dėtųsi ant paprasto tinkuoto paviršiaus, kita sienelė apšiltinta ir tapetas dėtųsi ant gipso plokštės.
Norint panaikinti pelėsį, reikia panaikinti jo atsiradimo priežastis. Pelėsis susidaro, kai atsiranda jam palankios sąlygos - drėgmės pertekliaus, žemos temperatūros ir nepakankamos ventiliacijos derinys. Sienas šiuo atveju reiktų sandarinti iš išorės (galimai nesandarios siūlės, esami trūkiai ir pan.), užtikrinti nuolatinį patalpų vėdinimą.
Prieš 16 metų pastatyto individualaus namo rūsio siena drėgsta. Atsikasta 60cm. Apšiltinimo sluoksnį truputį praardėme - hidroizoliacija yra, bet ar ji gerai įvykdyta nesimato. Reiktų ardyti visu plotu. Statybininkai siūlo 1. atsikasti 60cm, daryti betoninę nuogrindą, o naują hidroizoliaciją klijuoti iš viršaus, užleidžiant už polistirolo cokolyje ir ant nuogrindos; 2. atsikasti rūsio sieną pilnai ir hidroizoliuoti iš išorės ant polistirolo, užleidžiant už cokolio ir ties pamatais. Abejotini būdai. Ar patikimas būdas iš vidaus injektuojant ar tepant?
Hidroizoliaciją dengti reiktų ant pačios konstrukcijos, ne ant apšiltinimo sluoksnio. Galimi variantai iš išorės: IKOpro Foundations, Vandex Super, Vandex BB75. Iš vidaus, jei pamatas betoninis, galima naudoti kristalinę hidroizoliaciją Vandex Super, jei blokeliai, mūras ar akmenys - Vandex BB75.
Europos pr. 85, Kaunas
100% rekomenduoja
5 atsiliepimai
al
2019-10-24, Klaipėda
ma
2019-07-10, Kaunas
sa
2019-07-08, Klaipėda
Labai informatyvūs ir greiti atsakymai.
ar
2019-06-12, Vilnius
pa
2019-05-27,