Rodomi įrašai 1-11 iš 11.
Nusipirkome sklypą, o aplink mus yra tušti sklypai. Šiuo metu planuojame įsivesti elektrą, kurią ves iš už 200m esančios transformatorinės. Klausimas toks, ar kuomet kiti kaimynai norės vestis elektrą kaip nauji vartotojai, turės mums papildomai sumokėti, kadangi jau vesis nuo mūsų namų jau įrengtų tinklų? Ar mes galime nesutikti, kad jie vestųsi nuo mūsų, jeigu nesutinka sumokėti?
Ne, kaimynui Jūs įtakos daryti negalėsite jokios. Kaip naujas elektros vartotojas jungsis nuo artimiausių tinklų pagal esamus nustatytus bendrus įkainius.
Naujai pastatytame gyvenamajame name išvedžiota nauja elektros instaliacija. Pradėjau domėtis dėl naujos elektros instaliacijos pridavimo Valstybinei energetikos inspekcijai (VEI). Susisiekus su VEI atstovais jie man nurodė, kad naujos elektros instaliacijos nuo šių metų pradžios VEI priduoti nebeįmanoma. Taip kaip čia yra? Kur tuomet prisiduoti savo elektros ūkį? Gal galite pagelbėti šiuo klausimu, nuo ko pradėti, kur kreiptis, koks procesas ir ar ilgai visą tai užtrunka?
Viskas teisingai, prisiduoti reikia tik elektros ūkio įvadą ir į ESO. Kitaip tariant, jei jau turite elektrą, nieko papildomai pridavinėti nereikia.
Mūsų nuosavame name vienfazis elektros įvadas, norim keisti į trifazį, nuo ko pradėti ?
Pradėti reikia nuo to, kad sugalvoti kokios galios įvado jums reikia ir kreiptis į ESO dėl naujo elektros įvado įrengimo techninių sąlygų išdavimo.
Kaip įsivesti elektrą į sodo namelį, namelis nedidelis, projekto nereikia, elektros stulpas sklypo gale, nuo ko reikėtų pradėti. Antras variantas-kaimynas 5m yra įsivedęs elektrą gal galim pajungti nuo jo?
Norint įsivesti elektrą į namelį: 1. Variantas: Kreiptis į ESO ir gauti prijungimo sąlygas, tada surasti elektriką, kuris atliks visus kitus reikiamus darbus ir sutvarkys dokumentus elektros pajungimui. 2. Variantas, jei kaimynas sutinka ir už išnaudotą elektrą mokėsit kaimynui, galimas ir toks variantas, tik išlieka galimybė, kad vieną dieną gali kaimynas imti ir nebeleisti naudotis jo elektros tinklu.
Turime namą, nuo jo 15m nutolusi elektros skydinė "dėžutė" su 7kw/h elektros įvadu. Sakykite, kas įveda elektrą nuo tos dėžutės į namą? ESO ar ir sertifikuoti specialistai tą gali padaryti ar netgi patys galim pasidaryti? Ar reikalingas tam projektas?
Kas įveda elektrą nuo dėžės? 1. To tikrai neatlieka ESO. 2. Darbus pasidaryti galite ir patys, bet dokumentų tvarkymą, varžų matavimus atlikti gali tik sertifikuota įmonė, kuri turi leidimus užsiimti nurodyta veikla. 3. Įmonė atliekanti varžų matavimus ir ruošianti dokumentus pridavimui į VEI paruošia ir mini projektą.
Planuojame įsigyti žemės sklypą, kurio savininkas teigia, kad iki žemės sklypo ribos yra atvestas elektros įvadas. Kokius dokumentus, patvirtinančius elektros įvado atvedimą, turi pateikti žemės sklypo savininkas?
Neturės savininkas jokių patvirtinančių dokumentų apie tai, kad iki sklypo atvestas elektros įvadas, gali turėti dokumentus jeigu yra įvadas sklype. O Pasitikrinti ar įvadas yra šalia sklypo labai nesudėtinga, galima vizualiai pažiūrėti ar įrengtas ESO skirstomasis skydas šalia sklypo, arba tą patį padaryti svetainėje regia.lt pagal sklypo adresą, jei pro sklypą eina elektros linija, ją ten tikrai pamatysite.
Namui numatyta 10kw elektra ir skydinė už ~30 metrų nuo sklypo, nuo ko pradėti norint padidinti galingumą kW ir atvesti kabelį tuos ~30 metrų (po žeme)?
Pradėti reikia nuo ESO sąlygų išėmimo, tą namo savininkas gali atlikti ir internetu, arba aptarnavimo centre "Gile" prieš ten kreipiantis reikia žinoti kiek kw jums bus reikalinga ir tai nurodyti. Tada kai jau turėsit sąlygas reikia rasti kompetetinga asmenį ar įmonę, kuri įvertintų esamą situaciją (galbūt anksčiau kabelis buvo paklotas su rezervu ir jūsų prašomai galiai jo keisti ir nereikės) ir kitus niuansus, bei pagal ESO išduotas sąlygas atliktu reikiamus darbus/ matavimus ir priduotų jūsų įvada į VEĮ (Valstybinę energetikos inspekciją) Kai visa tai atlikta ir pažyma iš VEĮ gauta belieka laukti kol ESO pakeis įvadinį automatinį jungiklį, prijungs naują kabelį (jeigu reikės naujo).
Norėčiau sužinoti, kaip geriau įsirengti elektros įvadą, kad nereiktų mokėti du kartus. Ar teisybė, kad norint neturėti problemų su namo pridavimu dėl elektros skydinės, įvadinis kabelis turi tiesiai eiti į pagrindinę namo skydinę? Kalbantis su elektriku jis aiškino, kad įvadinis kabelis gali būti tiesiamas iki garažo, kuriame pastatyčiau statybinį įvadą. Kai name bus vedžiojama elektra, iš to statybinio įvado galima nutiesti kabelį iki pagrindinės namo skydinės ir ten sujunginėti laidus ir saugiklius. Ir taip galima viską palikti, ir namą priduoti. Bet kaimynui, nesenai stačiusiam namą, ir susidūrusiam su tokia pat situacija, jam elektrikas aiškino, kad taip padarius gali kilti problemų su namo pridavimu ir pastačius namą reikėjo statybinį įvadą mesti lauk ir vietoj jo dėti pagrindinę skydinę. Tai kaip iš tikro yra taip ir neaišku.
Susidūrėt su įdomiais elektrikais turėčiau pasakyti, aišku, kiekvienas elektrikas dirba kaip jam atrodo ir pasakoja kaip jam geriau, štai kaip viskas vyksta iš tikrųjų. Jums neišvengiamai reikalingas statybinis įvadas. Jis gali būti įrengtas dvejopai - pastatant laikiną statybinį skydą sklype šalia "Lesto" skydo. Arba tą patį, laikiną skydą, jau numatomoje vietoje name, tarkim, garaže, kur bus pagrindinė namo skydinė. Aš patarčiau iš karto kabelį prasitiesti ten kur bus pagrindinė namo skydinė. Palikite gerokai kabelio atsargos min 5 m. prie statybinio skydo, kuris įrengtas garaže ir kai padarysit elektros instaliaciją name, tiesiog, prijungsit šį kabelį į pagrindinę namo skydinę ir sėkmingai naudositės. Padarius tokią tvarką, kaip aš išvardijau, Jums tikrai nekils jokių problemų su pridavimu.
Ar galima kloti nedegų kabeli be papildomo šarvo ant medžio plokštės, ir koki geriau pasiulitumėte kabeli?
Taip galima, o kad pasiūlyti jums kokį kabelį turėčiau žinoti kokiam tikslui jis klojamas. Pvz HDGS serijos kabeliai puikiai tiks namo instaliacijai.
Ar saugu el. laidus slėpti po GKP? Pastogė, medis, vata ir GKP ar OSB apdailai.
Reglamentuoti įstatymai paprastai pasakius sako taip kad tokiose vietose kur yra medis būtina naudoti kabelius atsparius ugniai, kad jie netaptų gaisro priežastimi ir židiniu. Arba kabelius verti į nedegų apvalkalą, tada kabelius slėpti tokioje erdvėje yra tikrai saugu. Nedegūs kabeliai yra beveik 3 kartus brangesni nei įprastiniai. Iš praktinio požiūrio slėpti paprastus kabelius jūsų paminėtoje erdvėje yra saugu jeigu elektros instaliaciją yra sumontuota protingai ir teisingai parinkti elementai elektros skydelyje tokiu atveju apsaugos visada užtikrins, kad kabeliai negalėtų tapti gaisro priežastimi.
Miegamajame esame išvedžioję dubliuojančius laidus nuo pagrindinio šviesos jungiklio iki prie miegamojo lovos esančių jungiklių (kad būtų galima išjungti šviesą prie lovos). Planuojami 6 LED šviestuvai. Ar galima dėti vietoje pagrindinio jungiklio LED šviestuvų dimerį, o prie lovos palikti paprastus jungiklius?
Pirmiausia neapsirikite pirkdami Led šviestuvus ir įsitikinkite kad jie yra tikrai skirti dimeriavimui, nes tokio kaip ir specialaus dimerio Led šviestuvams nebūna, tiesiog led šviestuvų maitinimo blokas turi turėti galimybe būti dimeriuojamas. Toliau pas jus situacija gautusi tokia: Galite dėti dimerį į pagrindinio jungiklio vietą, tokiu atveju šviesos intensyvumą nusireguliuoti galėsite toje vietoje o apšvietimą išsijungti ir įjungti jungikliais esančiais prie lovos, tik jeigu kas nors išjungs dimerį tokiu atveju jungikliai liks neveiksnūs. Pavyzdžiui vakare įsijungėte apšvietimą dimeriu nusireguliavote intensyvumą ir prieš miegą išjungėte šviesą jungikliu prie lovos, ryte atsikėlėte jau kai buvo šviesu ir namo grįžote vėl tik vakare tai tokiu atveju dimeriu jūs nieko neįjungsite o turėsine nueiti prie lovos įjungti apšvietimą. Kitaip tariant dimeris lieka nveiksnus jei neįjungtas nei vienas iš jungiklių arba jungikliai yra neveiksnūs jei neįjungtas dimeris. Mano nuomone čia yra šioks toks nepatogumas. Ir dar vienas dalykas laidai turi eiti tokia tvarka jungiklis prie lovos nr. 1---> jungiklis prie lovos nr. 2-----> dimeris----> į šviestuvus, taip pat į dimerio vietą turi ateiti maitinimo laidas.
Kaunas