Ant fasadinių dažų paviršiaus atsirado smulkių įtrūkimų

Klausimas:
Dispersiniais fasadiniais dažais nudažiau balkono vidų (raudonų plytų sienos ir balkono apatinė dalis dengta OSB plokšte). Dažymas vyko praėjusią savaitę. Užtepus vienu sluoksniu (siena tepta vienu sluoksniu, OSB jau dviem) po kelių dienų ant dažų paviršiaus atsirado smulkių įtrūkimų - OSB plokštėje visur, kur yra grioveliai, plytų sienoje tarp plytų sujungimų. Prieš tai buvo gruntuota giluminiu glaistu mineraliniams paviršiams. Kur padaryta klaida ar čia problema su dažais ir ką daryti toliau?
Komentarai:
Visų pirma reiktų įsitikinti ar jūsų naudojamais fasadiniais dažais galima dažyti numatomus paviršius. Plytas dažniausiai dažyti galima, tačiau OSB įprastai reikalauja daugiau darbo paruošiant paviršių.
Taigi priežastys nulėmusios defektų atsiradimą:
• Pagrindas nebuvo tinkamai paruoštas- galbūt plytos buvo padengtos lakais/dažais ar kita netinama sukibimu medžiaga; OSB plokštės nebuvo pašiauštos ir pašalinti paviršiaus impregnantai
• Naudotas netinkamas gruntas- jūsų atveju gerai, kad rinkotės giluminį gruntą, tik jis turėtų būti skysčio pavidale susigerdamas suvienodinti paviršiaus įgertį, ar jūsų naudotas giluminis „glaistas“ tam tinkamas, o ypač OSB plokštėms- neaišku.
• Svarbios darbo aplinkos sąlygos- dažniausiai trūkius lemianti priežastis- šaltis arba didelė šiluma lemia didelius terminius įtempius paviršiuose, ko pasekmė yra sutrūkinėjęs paviršius. Jūsų atveju turbūt buvo taip kad nudažėte, o naktį nešildomame balkone temperatūra buvo žemesnė nei +4, dispersiniuose dažuose esantis vanduo užšalo ir atšilus drėgmė turėjo kažkaip pasišalinti, todėl paviršius ir suskilinėjo. Įsitikinkite, kad dirbote esant tinkamai aplinkos temperatūrai.

Vis dėlto jei esate įsitikinęs, kad viską atlikote laikydamasis darbų atlikimo technologijų, rekomenduojame kreiptis į produkto teikėją/gamintoją.

Ką daryti toliau ir kaip sutvarkyti esamą situaciją.
1. Ilgalaikis sprendimas. Nuskusti suskilinėjusius dažus ir perdaryti- tinkamai paruošti paviršių, gruntuoti tinkamu giluminiu gruntu, esant norui paviršių glaistyti ir dažyti bent 2 kartus.
2. Jei daug vargti nenorite ir didžioji dalis dažų prie paviršiaus yra gerai prikibę (darant prielaidą, kad įtrūkiai atsiradę yra dėl temperatūrinių pokyčių džiuvimo metu), o įtrūkiai yra mikro (plauko storio) tuomet dažykit dar kartą, jei reiks 2. Dažai užpildys mikro trūkius. Svarbu, kad dažai būtų elastingi (pvz. silikoniniai).
Indrė Butkauskaite Produktų vadovė, UAB Baumit
Nelabai aišku kokiais produktais dažyta. Ar jie tinka lauko sąlygoms ar tinka raudonų plytų sienoms, ir OSB? Taip pat visai neaišku, ką turite omenyje "gruntuota giluminiu glaistu".

Raudonų plytų fasadui rekomenduotume tik vienus dažus iš mūsų asortimento Vivacolor Hansa Silicate; OSB plokštei arba Vilacolor Universal Akva arba Window Akva, gerai sukimba su OSB ir Hansa Sokkel.

Iš nuotraukos panašu, kad trūkimai atsirado dėl to, kad tiesiog dažyta per storu sluoksniu vienu kartu. Dabar maksimaliai džiovinti, ir nors tai nebus geriausias sprendimas, bei bandyti uždažyti anksčiau minėtais dažais.
Audrius Dryžas, UAB TIKKURILA