Dažai ar spalvoti impregnantai tvorai

Klausimas:
Reikalingi dažai nudažyti tvorą, mediena bus impregnuota. Kas geriau tinka - dažai ar spalvoti impregnantai? Ką patartumėt?
Komentarai:
Priklausomai kokiu impregnantu mediena yra impregnuota. Jeigu impregnantas tirpiklio pagrindo, tai geriau dažyti dengiančiais vandens pagrindo dažais. Jeigu mediena neimpregnuota, tai reikia naudoti alkidinį spalvotą Lazur Rustikal, šiame produkte yra impregnantas, apsauga nuo mėlinijimo, kirvarpų UV apsauga dengiama du kartus. Jeigu mediena impregnuota imregnantu vandens reikia turėti tech. informacijos ar ant jų produkto galima dažyti dispersiniais dažais ar alkidiniu lazuru, nes jeigu produkte yra druskų, šarmų, tai šiais produktais medienos negalima dengti.
Vien tik spalvotų impregnantų naudoti nepatarčiau, kadangi jie neapsaugo nuo atmosferinių poveikių (saulės, lietaus). Be papildomos apsaugos (dažų) spalvoti impregnantai išplaunami iš vandens ir mediena lieka neapsaugota. Aš rekomenduoju Vokietijos gamintojo IMparat aukštos kokybės ilgaamžius produktus - dažus ir dažyves (lazūras) medienai. Jei Jums svarbu, kad matytųsi medienos struktūra, galite naudoti Juwel Aqua vandeninę arba Juwel Dunnschichtlasur hibridinę (skiediklinę - vandeninę) dažyvę. Jei nebijote uždažyti medienos struktūros, naudokite Juwel Color elastingus dažus medienai. Šie dažai yra tonuojami bet kokia Jūsų pasirinkta spalva. Dažant tvorą taip pat jais galite dažyti ir metalinius (taip pat cinkuotus) tvoros elementus. Kad ir kurį IMparat produktą pasirinktumėte, visi jie bus ilgaamžiai.
Martinas Verksnys, UAB "Heradeta"
Dažyti ar impregnuoti tvorą teks spręsti Jums. Impregnavus matysis medienos struktūra, uždažius nesimatys. Tam tinkami dažai LIUKS-M; impregnantai PRO.DECO.
 
Sritis:
Sritis: