Medienos apsauga nuo kirvarpų

Klausimas:
Žievinant viengubo pjovimo rąstus po žieve pastebėjau pagraužimus panašius į kirvarpų ar kitokių medžio graužikų. Kaip galėčiau apsaugoti žalią medieną nuo tolimesnio graužimo, džiovinsiu natūraliu būdu.
Komentarai:
Šviežiai pjautą medieną patartina impregnuoti medienos antiseptiku "Asepas-3" (koncentratas, skiedžiamas vandeniu, santykiu 1:5). Šis preparatas yra bespalvis, tinka ir apdailinei medienai impregnuoti. Apsaugo medieną nuo grybelio, pelėsių ir vabzdžių. Šviežią pušies medieną veiksmingai apsaugo nuo mėlynavimo. Mediena apdorojama per 24 val. nuo išpjovimo. Impregnuotą medieną, kol išdžius, reikia paslėpti nuo lietaus. Išdžiovintą medieną galite dažyti įvairiais dažais.
Išgraužų vietas rekomenduojame, pvz., švirkšto pagalba prisodrinti produktu „Anti insect plius“, kuris naikina kinivarpas. O vėliau geriausias būdas išsaugoti medieną yra tiesiog nutepti produktu „Aidol HK Lasur“, kuris savo sudėtyje turėdamas biocidų, apsaugos ne tik nuo puvimo ir UV poveikio , bet ir nuo žalingo medienos kenkėjų poveikio.
Justas Žvikas, Remmers Baltica, UAB
 
Sritis:
Sritis: