Kokiais dažais perdažyti medines fasado lenteles

Klausimas:
Kokiais dažais perdažyti medines fasado lenteles. Lenteles obliuotos, išgaubtos, uždėtos prieš 6 metus, bet atrodo labai blogai, pilkos, vietomis pajuodavusios, dažai vakarinėje pusėje visiškai nublukę. Pardavėjas žadėjo 12 metų garantiją, deja reikalingas skubus atnaujinimas. Planavome parsivežti dažų iš Norvegijos, bet gal tokiu pat galima nusipirkti Lietuvoje?
Komentarai:
Dėl žadėtos 12 metų garantijos - tai šiuo metu labai populiarus prekybinis "triukas". Kuo didesnė garantija, tuo daugiau mokama už dažus, tik po 4-5 metų pažadas pamirštamas. Įdomu, kas buvo pardavėjas arba koks dažų gamintojas?!
Galėčiau pasiūlyti slovėnų gamintojo BELINKA BELLES dažus medienai. Šie dažai išsaugo medienos faktūrą matoma, tačiau galima suteikti paviršiui tam tikrą atspalvį.
Jūsų atveju lenteles reiktu pilnai nušlifuoti. Po to gruntuoti vienu sluoksniu gruntu BELINKA BASE - saugo medieną nuo pelėsio, grybelio ir pajuodavimo. Po paros dažyti 2 sluoksniais pasirinkto atspalvio dekoratyvine medienos apsaugos priemone BELINKA TOPLASUR UV PLUS - kuri saugo medieną nuo UV spindulių ir drėgmės.
Vilmantas Žilinskas, Didmeksa, UAB
Jei jau mediena spėjo stipriai pajuoduoti, teks gerokai padirbėti, jei ir vėl norėsite impregnuoti ir išsaugoti medienos tekstūra. Jei noras yra būtent toks, teks viską šveisti, arba valyti su spec. valikliais, kurie visam fasadui ateina gana nemažai. Jei norite greitesnio varianto, rekomenduočiau mediniams fasadams skirtus dažus. Jų tarnavimo trukmė yra gerokai ilgesnė.
Medienos impregnantai kurie neslepia medienos tekstūros įprastai tarnauja apie 3-4 metus. itin kokybiškas produktas gali tarnauti apie 6 metus. Mediniams fasadams skirti dažai tarnauja gerokai ilgiau 8-15 metų pagal dažo kokybę. Tarnavimo laikas taip pat labai priklauso nuo pasirinktos dažų spalvos. Ir žinoma verta paminėti, kad pietinė namo pusė dėvisi greičiau, dėl pačių aršiausių saulės spindulių. Mediniams fasadams skirti dažai įprastai neatsilupinėja, o tiesiog išblunka, todėl norint atnaujinti, dažnai užtenka perdažyti fasadą vienu kartu.
Justinas, UAB Ornas