Nuo ko priklauso namo projekto kaina

Klausimas:
Noriu paklausti, nuo ko priklauso namo projekto kaina? Jeigu nuo kvadratų, tai kokia kvadrato kaina?
Komentarai:
Kaina priklauso nuo pastato dydžio, sudėtingumo, projekto derinimo, leidimo gavimo procedūrų. Pagal kvadratūrą sunku tiksliai pasakyti. Jei pateiktumėte užduotį, pasakyčiau tiksliai kainą. Koks bendras plotas? kiek kokių kambarių, architektūros stilius? Preliminariai, namo iki 150 m2 techninio darbo projekto kaina su leidimu statybai apie 2000-2300€. Dar kaina priklauso nuo projekto dalių, nes galima detalizuoti, rengti vidaus ventiliacijos, vandentiekio, kanalizacijos, elektrotechnikos ir kitas dalis. Tada projektas brangsta.
Irmantas Pinkoraitis, Architektų studija "Archipas"
Dažnu atveju kaina priklauso nuo inžinerinių tinklų kiekio iš jų sudėtingumo, namo dydžio, projekto apimties ir sudėtingumo, retai kada kainą įtakoja kvadratų skaičius. Žinoma, kad kvadratai kelia kaina kai yra ženklus skirtumas 100 ar 300 kv.m. skirtumas tikrai yra, bet jei 100 ar 130 kv.m. tai esmės nesudaro.
Lauras Paulauskas , Architektas Lauras Paulauskas
Projektavimo darbų kainos skaičiuojamos priklausomai nuo projekto apimties ir kokių projekto dalių reikia. Pradedame projektuoti ne nuo kainos, bet nuo parengiamųjų sprendimų ir projekto analizės. Priešprojektiniai pasiūlymai vykdomi lygiagrečiai su architektūrine ir kt. dalimis.
Kaina priklauso nuo paties namo sudėtingumo ir nuo projekto sudėties. Savo klientams siūlome tik kokybiškus, detalius projektus, siekiant užtikrinti sklandų statybų procesą. Taip pat projektavimo metu atliekame pilną pastato energinio naudingumo vertinimą, užtikrinantį atitiktį A, A+, A++ klasėms. Preliminariai projektų kainos prasideda nuo 3500 Eur (su mokesčiais). Noriu pabrėžti, kad taupant projektui, rizikuojate išleisti žymiai daugiau statybų metu. Parengus kokybišką projektą, galite pakankamai tiksliai įsivertinti statybų kainą, nepaliekant vietos statybininkų interpretacijoms.
Mindaugas Kasparavicius, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: