Namas keturių asmenų šeimai

Klausimas:
Kokio tipo, išplanavimo ir dydžio namą rekomenduotumėte statytis 4 asmenų šeimai?
Komentarai:
Šeima šeimai nelygi. Tačiau pastebime, kad dabar populiarūs ekonomiški namai iki 180 m2. Vis tik figūruoja 2 aukštų 4-5 kambarių gyvenamieji namai. Pirmajame aukšte: svetainė, virtuvė, kai kada darbo kambarys, antrajame aukšte miegamieji.
Keturių asmenų šeimai siūlyčiau projektuotis dviejų aukštų namą – pirmame aukšte gyvenamoji zona, o antrame miegamoji. Namas su dviem mašinom pritaikytu garažu. Namo dydis apie 160-200 m2.
Kokio dydžio namą planuosite statyti priklausys nuo bendrų poreikių ir turimo sklypo bei finansų didžio. Geriausiai 4 asmenų šeimai rinktis vieno aukšto namą, kuriame: svetainė, virtuvė, trys miegamieji, svečių WC, tėvų vonia iš jų miegamojo, vaikų vonia, katilinė-skalbykla, garažas, sandėlis.Jei planuojamas namas bus su mansarda (antru aukštu), tai vaikų miegamieji keliauja į antrą aukštą. Jei dar kompaktiškiau - visi miegamieji antrame aukšte.
Keturių asmenų šeimos vieno aukšto su mansarda namas rekomenduotinas tokios sudėties: I-ame aukšte: tambūras, virtuvė, valgomasis, svetainė, wc. II-ame aukšte: trys miegamieji ir du wc su dušinėmis ar voniomis. Garažas projektuojamas dažniausiai dviems automobiliams. Rekomenduotumėme statytis šeimai apie 180 m2 namą, tame skaičiuje apie 40 m2 garažą.
Sunku pasakyti, kokio namo tipo reikėtų žmogui, kadangi kiekvienas žmogus turi individualų poreikį bei skonį savo svajonių namui.Tačiau kalbant apie dydį, 4-ių asmenų šeimai, tam, kad galėtų komfortiškai jaustis savo naujajame name, jis turėtų turėti bent jau 160 m2 bendro ploto. Kuomet žmonės kraustosi iš pvz 56 m2 buto ir planuoja namą, dažnai mano, kad jei išgyveno 56-iuose m2, tai pasistatę namą, pvz. 120, bus tikrai patenkinti, tačiau dažnai tenka pripažinti, kad gyvenant nuosavame name tos erdvės norėtųsi vis daugiau, o tuomet tenka planuoti namo rekonstrukciją.
Nerijus Aleškevičius, Ekspertai.lt
Kiekviena šeima stato namą pagal galimybes ir savus poreikius. Optimalus namo dydis 150-250 m2. Išplanavimą renkasi šeima, projektuotojas ir architektas gali patarti, konsultuoti.
Ignas Vengalis, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto