Sudėtingiau statyti namą iki 80 kv.m ar virš 80 kv.m

Klausimas:
Norėčiau statyti namą iki 100-120 kv.m, bet man sako, kad iki 80 kv.m yra supaprastinta statyba. Paaiškinkite, ar tikrai sudėtingiau statyti namą virš 80 kv.m ir kuo tai skiriasi? O ar yra kažkokia galimybė dar kokį priestatą prijungti vėlesniam laikui prie namo gyvenamo statyto pagal supaprastintą variantą iki 80 kv.m - pvz. garažą ar priestatą? Kokia dokumentacija reikalinga?
Komentarai:
Gyvenamosios paskirties pastatas iki 80 kv.m yra laikomas II grupės nesudėtingu statiniu, projektui reikalingas statybos leidimas, kaip ir didesniam namui, tačiau projektas gali būti supaprastintas, tai yra be kai kurių dalių, kurios būtinos rengiant techninį darbo projektą, kai namas didesnis nei 80 kv.m. Taigi skirtumas, kad projektas gaunasi pigesnis, jei nereikia statinio konstrukcinės, vėdinimo ar kitų dalių. Tačiau jie reikia visų dalių, tai jokio skirtumo, kaina gaunasi panaši už kv.m. Jeigu pradžioje statysite mažą namą, o vėliau norėsite prijungti priestatą, reikės rengti rekonstravimo projektą, vėl gauti leidimą statybai.
Irmantas Pinkoraitis, Architektų studija "Archipas"
Jei tai būtų negyvenamas namas ar vasarnamis iki 80 kv.m nereiktų leidimo, o jei tai gyvenamas tai reikia leidimų, tad nemanau, kad verta kažką bandyti žaisti bandant pigiau prasisukti.
Lauras Paulauskas , Architektas Lauras Paulauskas
Teisingai sako, kad nesudėtingo statinio statyba yra paprastesnė.
1. Projektas reikalingas, tačiau jis pigesnis, nes mažesnės apimties.
2. statybos leidimas reikalingas, tačiau įmoka VMI mažesnė (37€).
3. statybos darbų vadovas galės būti statybos inžinierius (be atestato).
4. Pastato pridavimo procedūra paprastesnė - reikia užsisakyti pastato kadastrinę bylą (pas matininkus/geodezininkus), ir užregistruoti registrų centre.
Drausti statybos darbus reikės bet kuriuo atveju. Galima sublokuoti pastatus, nedarant įėjimo iš vieno pastato į kitą.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: