Pastatų sandarumo viršijimas

Klausimas:
Norėjau pasiteirauti dėl pastatų sandarumo. Nusipirkau būstą su daline apdaila (viršutinis butas per du aukštus). Padarius testą ir paaiškėjus, jog jo sandarumas viršija 1.5 karto (pastato klase B, priduotas valstybiniai komisijai 2014 m.), ar gavus tai įrodantį dokumentą (sandarumo ataskaita) galima statytoją priversti taisyti blogas vietas tol, kol bus pasiektas bent jau max 1% karto sandarumo koef.?
Komentarai:
Pastatų sandarumo reikalavimai įsiteisėjo pastatams, kurių statybos leidimas išduotas po 2013.12.18. Iki minimos datos pastatų sandarumoas buvo apibūdinamas kaip geras pastato sandarumo lygis arba blogas. Šiuo atveju statytojui nebuvo privalomumo atitikti pastato sandarumo kriterijams, nebent pastatas yra A energinio naudingumo klasės.
Bet jūs vis tiek galite atlikti sandarumo testą, kad suprastumėte kokios kokybės būstą įsigijote ir turėtumėte galimybę ištaisyti klaidas, ypač jei nėra baigta galutinė apdaila. Atliekant šį testą galima ne tik nustatyti sandarumo lygį, bet ir patirinti atliktų darbų kokybę. Jei darbai atlikti nekokybiškai ar raidus defektų, paslėpto statybinio broko, jūs galėtumėte kreiptis į rangovą dėl jų pašalinimo.
 
Sritis:
Sritis: