Sandarumo testo atlikimas, kai namas dar nešildomas

Klausimas:
Ar galima daryti sandarumo ir termo testą, kai namas dar nešildomas? Ir kiek tai kainuotų?
Komentarai:
Kai pastatas nešildomas galima daryti sandarumo testą. Pastato sandarumo matavimų kaina: 1 kv.m - 1.70 Eur. Tai 150 kv.m - 255 Eur. Termovizijos tyrimai daromi testo metu be papildomo mokesčio.
Vytautas Kryževičius, UAB Tyrimų laboratorija
Sandarumo matavimams tai, kad namas yra nešildomas problemų nesudaro. Termoviziniui tyrimui reikia, kad tarp vidaus ir išorės būtų bent 15oC skirtumas (yra papildomų sąlygų dėl temperatūros pastovumo, saulės ir pan.). Tačiau jei termovizinės nuotraukos naudojamos su sandarumo matavimu nesandarių vietų aptikimui, tai pakanka ir mažesnio temperatūrų skirtumo. Bet kuo didesnis skirtumas, tuo aiškiau ir tiksliau matomos nesandarios vietos. Nesandarias vietas aptinkame nebūtinai termovizoriaus pagalba, yra ir kitos priemonės. Matavimo kaina priklausytų nuo namo dydžio, darbų apimties. Kainai nustatyti atsiųskite namo brėžinius.
Sandarumo testą galima daryti nepriklausomai ar šildomas ar nešildomas namas - kaina 300 Eur. Termovizijai reikalingas temperatūrų skirtumas bent 15 C dėl efektyvesnio duomenų gavimo, todėl patartina šildymą paleisti pastate.
 
Sritis:
Sritis: