Kada turi būti daromas sandarumo testas

Klausimas:
Statausi nauja namą A klasės. Norėčiau sužinoti dėl sandarumo testo, kada jis turi būti daromas t.y po kokių atliktų darbų ar turi būti nutinkuotos sienos ar ne, el. lizdai turi būti jau išvedžioti ir t.t.? Ir kaina jo? Namo plotas būtų 133m2.
Komentarai:
Sienos turi būti nutinkuotos taip, kad neliktų neužteptų mūro siūlių. El. lizdai turi būti sumontuoti naudojant gipsinį skiedinį, garų izoliacinė plėvelė (perdangos ar stogo) turi būti neuždengta, kad patikrintume jos sandarumą. Kaminas nutinkuotas. Langų garo izoliacinės juostos turi būti suklijuotos, bet neuždengtos. Kaina 230 Eur su PVM.
Romas Rakštys, TERMAS, UAB
Galime atlikti kontrolinį sandarumo testą ir jo metu nustatyti nesandarias vietas ir pagal galimybes jas užsandarinti, tokio testo su konsultacija kaina nuo €150. Namo išorinės sienos turėtų būti ištinkuotos, el.lizdai irgi sutvarkyti/užsandarinti.
Simonas, UAB Sonerus
Sandarumo matavimai turi būti atlikti įrengus dalinę apdailą, tačiau galima ir su pilna. Tik esant pilnai apdailai defektų aptikimas dažnai komplikuotas, o taisymas ženkliai brangesnis. Pvz.: kiauras stogas, o jau pakabinamos lubos įrengtos. Kad užsandarinti nesandarias vietas reikės demontuoti lubas arba bent padaryti jose nemažai liukų. Sienos turėtų būti tinkuotos, nes tai pagrindinis mūro izoliavimo sluoksnis, nes kai kurie blokeliai nesandarūs, mūro siūlės nesandarios (vertikalios dažniausiai išvis be skiedinio). Statant namą reikia žiūrėti sandarumo visumą, kad nebūtų pertraukimų, t. y. sandarus stogas (plėvelės tarpusavyje sandariai suklijuotos, nepaliktas nesandarintas murlotas, t. y. sandarinimo plėvele iki pat tinko), tinkuotos sienos, sandarūs kištukiniai lizdai (ypač aktualu mūro blokeliams su kiaurymėmis, kaip keraminiams), sandariai įstatyti langai, durys bei sandarios visos inžinerinės sistemos (vėdinimas, elektra, silpnos srovės ir pan.) kas kerta sienas, stogą. Taip pat nepamirškite grindų/sienos sandūros.
Kaina: 250 eurų.
 
Sritis:
Sritis: