Sandarumo testas, kai ventiliacinė sistema nebaigta

Klausimas:
Ar atliekant sandarumo testą bei sertifikavimą A+ klasės namui reikia, kad ventiliacinė sistema būtų pilnai baigta? Jei tai rekuperacinė sistema, tai išvedžioti ortakiai ir pajungtas rekuperatorius? Kokie reglamentai tai nurodo? Kokios pasekmės gali būti, jei matavimo metu tokios ertmės kaip rekuperatoriaus ir dūmtraukio angos bus tiesiog aklinai užsandarintos?
Komentarai:
Rekuperacinė sistema gali būti ir pilnai sumontuota ir nebaigta. Sandarumo testo metu bet kuriuo atveju visos angos išeinančios į lauką bus uždengtos. T.y. ir rekuperacinės sistemos angos ir dūmtraukio. Šioms sistemoms pasekmių nebūna, tik pageidautina jog rekuperacija būtų išjungta.
Simonas, UAB Sonerus
Statybos techniniame reglamente nurodyta, kad sertifikuojant namą statybos turi būti užbaigtos, vadinasi sistemos turi būti įrengtos. Sandarumo metu rekuperacinė sistema gali nebūti pilnai pajungta, svarbu išvedžioti ortakius ir išvesti į lauką.
Pagal ISO 9972:2015 standartą pastate be vidaus apdailos galima užsandarinti dūmtraukio ir rekuperatoriaus angas, tačiau patys vamzdžiai turi būti projektinėje padėtyje, t.y. neužtenka išgręžti skylę į lauką ir ją užsandarinti.
Andrius, MB "DomStructus"
Vėdinimo angos matavimo metu yra užsandarinamos mūsų specialistų. Sandarumo testas atliekamas, kai yra baigta statyba, vadinasi visa įranga turi būti sumontuota. Galima daryti ir tarpinį matavimą.
 
Sritis:
Sritis: