Rodomi įrašai 1-17 iš 17.
Kokia fasadų dekoro elementų sudėtis? Ar jie atsparūs oro sąlygų poveikiui?
Fasadų dekoratyvinių profilių sudėtis pagrinde EPS 200.
Prieš mėnesį įmontuotas virtuvinis langas su orlaide. Orlaidė ištisai būna atvira, bet lango stiklas iš lauko pusės rasoja per visą langą. Per šį kondensatą neįmanoma matyti kas už lango. Kodėl taip yra ir nuo ko tai priklauso?
Tai yra normalu. Lauke didelė drėgmė. Naktį temperatūra krenta, atšąla ir sienos, žolė stiklai... Drėgmė nusėda ant šaltų paviršių - rasoja. Seni langai nebuvo labai šilti, išorinis stiklas išlikdavo gana šiltas dėl aukštos temperatūros Jūsų bute ir nerasojo. Dabar barjeras rimtesnis ir išorinis stiklas spėja atvėsti. Atvėsus ant jo renkasi kondensatas.
Įsistatėme plastikinius langus į naujai statytą karkasinį namą. Porą savaičių viskas buvo gerai, o dabar langai stipriai rasoja iš lauko pusės, nieko nesimato pro stiklus. Kokia problema? Kodėl rasoja plastikiniai langai iš lauko pusės? Ir ką daryti, kad to nebūtų?
Tai "šiltų langų" bėda. Per naktį išorinis stiklas atšala ir esant didelei drėgmei vanduo ant jo kondensuojasi. Tai tik reiškia, kad stiklo paketas yra "šiltas", t. y. sudaro gerą barjerą tarp kambario ir lauko temperatūrų. Jei stiklo paketas būtų "šaltas", tai išorinis stiklas atšiltų nuo kambario temperatūros ir kondensatas nesusidarytų.
Įsidėjome plastikinį langą pieš šalčius iš lauko pusės negalėjau nuvalyti nuo stiklo lipdukų, atšilus orams nuvaliau ir pastebėjau ant rėmo viršaus skylutę gylis sulenda visas dantų krapštukas, nuėjus į firmą kuri dėjo parodžius lango nuotrauką su skylute paaiškino, kad alsuoklis, atsakykite ar languose plastikiniuose daromi alsuokliai, gal naujovė ar firmos brokas?
Manau, kad kalbama apie drenavimo skylutes. Taip, jos būtinos. Tarkim langas yra atverstas, iš lauko lyja, vanduo patentą ant lango rėmo, jei nebus išėjimo į lauką, vanduo kaupsis, ir su laiku bėgs į vidų. Kitas reikalas, jei lango lauko pusėje skylutės niekuo neuždegtos dangteliu - vaizdas nekoks. Įveskite google "Drenažo dangtelis", pamatysite, kaip jis turi atrodyti.
Langai iš Veka profilio (5 kamerų). Pastebėjau, kad varčia per visą plotį šiek tiek išlinkusi palyginus su rėmu ir sandariai neužspaudžia tarpinės. Kai didesnis vėjas pučia pro jas, nors ekscentrikai jau prispaudžia maksimaliai. Ar gali padėti tarpinių pakeitimas? Langams jau virš 5 metų.
Kas liečia tarpinių keitimo - tai paskutinė priemonė. Pirma reikia rasti perputimo priežastis. Dažniausiai - tai ekscentrikų ir prispaudimo taškų ant rėmo neatitikimai. Vidurinėje rankenos padėtyje tarpas tarp "bočkutės" ir prispaudėjo ant rėmo turi būti apie 3-4 mm. Jei tarpas didesnis, uždarius langą, "bočkutė" tiesiog ne neatsiranda jai numatytoje vietoje. Kita priežastis - rėmo deformacija- tokiu atveju "bočkutės" nesiekia prispaudėjų arba peršoka juos. Profilio deformacija dažniausiai atsiranda jei profilis yra spalvotas. Tokiu atveju tenka arba perstiklinti langą , arba keisti tarpines. Šiaip VEKOS originalios tarpinės yra geros, jei langas buvo savo laiku pagamintas nepažeidžiant technologijų, manau užteks standartinio reguliavimo.
Rasoja langas iš lauko pusės. Visame name tik vienas langas, visi kiti ne. Langai plastikiniai, 3 paketų. Ar ir čia dėl rasos taško?
Ir dėl rasos taško taip pat. Gal būt šio Jūsų lango padėtis yra kažkuo išskirtinė? Jeigu jame renkasi kondensatas, reiškia stiklo paviršius yra šaltesnis už kitų langų, arba prie lango yra didesnė drėgmė... Nešvarūs paviršiai, kiek teko pastebėti, daugiau rasoja, gal būt čia jūsų variantas...
Nusipirkome namą kuriam reikia langų. Pasiūlymai įvairiausi, bet dažniausiai siūlo 3 stiklų paketų 5 kamerų, ar jie geri? nes girdėjau iš kitų firmų kad jei 3 stiklai turi būti 6 kameros- ar tai tiesa?(nes 5kamerų 3stiklų yra lenkiški, o jau 6kamerų 3stiklų vokiški) Ir ar stiklas nesusikraipys jei jo matmenys bus tokie: aukštis 1720, plotis 2040? šis langas butų nevarstomas-vitrininis.
80 proc. langų Lietuvos rinkoje turi Vokišką kilmę; 20 proc. - lenkiški, kiniški.. profiliai; iš tu 80 procentų vokiškų plastikinių langų profilių 70-80 proc. gaminami Lenkijoje, ir tik 20 -30 Vokietijoje. O kas liečia ryšio TARP 3 stiklu stiklo paketu, rėmo kamerų skaičiumi ir profilio gamintojų -jo nėra. Dauguma profilio sistemų turi galimybę įdėti ir 2 ir 3 stiklus ir į 5-ių ir į 6-ių kamerų profilius. Klausimas : ar tai racionalu? Yra skirtingos situacijos, skirtingi pirkėjai, skirtingi reikalavimai.
Planuoju įsigyti plastikinius langus. Ar yra ryškus skirtumas kai įmontuojamas dviejų stiklų langas (vienas jų selektyvinis) ir trijų stiklų langas (vienas jų selektyvinis)? Ar patartina orlaidė kai montuojamas virtuvinis langas? (sienos namo nėra šiltintos)
Stiklo paviršiaus temperatūra žiema gali skirtis net 4 laipsniais (24mm ir 44 mm stiklo paketai). Daug čia ar mažai galite pats spręsti. (pav: 13 ir 17 laipsniu) Langas su 3 stiklais (44mm) žymiai mažiau atšaldo butą. O namo sienos (nors ir neapšiltinto namo yra šiltesnės už langą su 24 mm stiklo paketu. Dedant plastikinius langus su 3 stiklais (44mm stiro) Jūs sumažinat kondensato atsiradimo galimybe praktiškai iki nulio.
Mažiau nei prieš metus sudėjo plastikinius langus. Jau tris kartus reguliavo, nes kliūva. Tie meistrai jau iš manęs juokiasi, kad pati išreguliuoju juos, kad tik jie atvažiuotų. Langų dažnai nedarinėju. Namas yra mūrinis. Nuo ko tie langai taip išsireguliuoja?
Šiuo atveju galimi keli problemos priežastys: 1. Neprofesionalūs meistrai, kurie paprasčiausiai nesugeba normaliai sureguliuoti langus; 2. Pigus, nekokybiškas langų profilio plastikas, kuris jautriai reaguoja į temperatūros svyravimus ir šiaip nelaiko formos; 3. Brokuota furitūra (lango mechanizmai), kurie nelaiko varčios. O gal viskas kartu + nekokybiškas montavimas. Kol yra garantija, reikalaukite, kad atvyktų atsakingas asmuo ir išsprestų problemą. Galit iškviesti ir kitus meistrus, bet, nemanau, kad Jums kažkas tai apmokės.
Problema – rasoja medinių langų stiklo paketas, dažnai teka susikaupę vandens lašeliai. Drėgmė nedingsta net gegužei įpusėjus. Ar būtina keisti paketą? Gal dar galimos kitokios priemonės?
Esant nepakankamas šildymui atidaryti žiemą langą tam, kad pavėdinti butą yra gana problematiška. Bet vėdinimas žiemą būtinas tam, kad sumažintume drėgmės kiekį. Kuo daugiau bute drėgmės, tuo daugiau ji kondensuojama. Pvz: prie 40% drėgmės vanduo kondensuojasi ant stiklo paviršiaus, kurio T=9C. prie 70% drėgmės vanduo kondensuojasi ant stiklo paviršiaus, kurio T=15C. KAIP SUMAŽINTI KONDENSATĄ? Ar ne akivaizdu? 1. Mažinam patalpos drėgnumą vėdinimo būdu, drėgmės surinkėjų pagalba. 2. Didinam stiklo paketo temperatūrą keičiant jį į šiltesnį arba keliant bendrą temperatūrą patalpoje.
Ar įmanoma įmontuoti orlaides į jau esamą sumontuotą plastikinį langą?
Galima įstatyti orlaides į sumontuotą plastikinį langą. 1. Orlaidė montuojama virš stiklo paketo. Tam kad įstatyti tokia orlaide reiktu keisti stiklo paketą i žemesni, paliekant 6-7 cm orlaidei. Tai be abejo didina bendrą darbu sąmata. Kaina: 200-400/m+ stiklo paketo kaina. 2. Frezuojama i rėmą orlaidė. Yra keli apribojimai, bet iš principo gali būti sumontuota į bet kokį langą be papildomų išlaidu. Kaina: 200-300/vnt.
Noriu paklausti dėl langų montavimo, kada montuojame langus varžtais ir kada montavimo lystelėmis ne per rėmą gręžiant. Koks turi būti langų dydis, kad negręžtume varžtų per rėmą?
Montavimo būdas parenkamas priklausomai nuo situacijos. Langas gali būti sumontuotas su varžtais, su montavimo plokštelėmis arba varžtais ir plokštelėmis kartu. Jei lango rėmas yra minkšto plastiko (pigesnis variantas) patariama montuoti tik varžtų pagalba. Tokiu atveju rėmas stabiliau stovės angoje. A klasės žinomų gamintojų trocal, rechau, kommerling, veka, yra žymiai tvirtesni. Montuojant juos galima apsieiti ir be rėmo gręžimo. Bet ir tai su sąlyga, kad šie langai yra pagaminti laikantis technologijos (netaupant ant atmavimo, pirmos rūšies profilio naudojimas). Bet kokiu atveju atstumai tarp tvirtinimo taškų turi būti ne didesni kaip 70 cm, ir 20 cm nuo lango kampu. Jei langu kraštinės už minimalų leistiną atstumą tarp tvirtinimo taskų, tai montavimas tik plokštelių pagalba lango montavimo kokybei nepakenks.
Kodėl plastikinio lango stiklo apačia pasidengia ledu? Kaip to išvengti? Patalpose šalta, būna tik 14-16 laipsnių.
Kelios problemos priežastys (arba visos priežastys kartu): Padidintas drėgnumas - virš 60 %; Nepakankamas ventiliavimas (nevėdinate, nes šalta); Nepakankamas patalpos šildymas (taupote, nekūrenate); Paprasti šalti stiklo paketai U>1,4;Papildomai - šaltos sienos. Problema sprendžiama priklausomai nuo priežasčių, dėl kurių ji susidarė.
Ar galima langus montuoti į šilumos izoliacijos sluoksnį?
Taip, bet reikia laikytis technologijos, o ne eksperimentuoti. Yra daugybė niuansų kurie (nesilaikant visų technologijos reikalavimų) išlys neužilgo po langų montavimo: skilimai, prasėdimai, prapūtimai, netgi peršalimai ir pelėsis, alergijos, astma, bronchitas.
Ar tikrai selektyvinis stiklas ilgaainiui praranda savo šilumines savybes?
Tikrai ne. Per metus išgaruoja apie 5 % argono dujų. Taigi, per dešimt metų dingsta apie 50%. Jei 4x16x4 dydžio stiklo paketo šilumos laidumas su argonu 1,0, be argono - 1,4, tai po dešimt metų praradus 50% argono, stiklo paketas turės U=1,2. Selektyvus stiklas savybių nepraranda.
Kaip tinkamai izoliuoti langų angokraščius nuo drėgmės ir panaikinti susidariusį pelėsį? Prieš porą metų įsidėjome plastikinius langus, apipurškėme angokraščius makrofleksu, bet grįžę pamatėme, kad angokrašiai pasidengė pelėsiu.
Pelėsis/grybelis auga, kur gana drėgna. Drėgmė šiuo atveju - kondensatas, kondensuojasi vanduo ant šalto paviršiaus. Sutrūnijusios putos yra blogai, tai 0 šilumos izoliacijos. Bet tai ne viskas. Dažnai būna, kad pačios plytos ar blokas peršąla nepriklausomai nuo apšiltinimo kokybės. Teko matyti makrofklesu neapšiltintus langus arba sutrūnijusias putas. Kondensato - 0. Kodėl? Nes žmonės netaupo šildydami. O kiti taupo, nevėdina, drėgmės koncentracija auga ir pas juos apsigyvena pelėsis. Sprendimo būdai yra du: šiltinkite angokraščius, netaupykite šildydami (jei jis centrinis, tai šis variantas netinka). Šiaip priežasčių yra ne viena ir ne dvi. Situacijų yra šimtai, sprendimas priimamas individualiai.
Kiek pagaminto lango rėmo turi įsistatyti į angokraščius: iš šonų, viršuje ir apačioje?
Angokraščiai neturi "užlipti" ant lango vyrių ir stiklo. Šiuo atveju tai - daugiau skonio reikalasm bet jeigu atrodo keistai reikia susimąstyti. Galbūt yra padaryta matavimo ar montavimo klaida.
Laisvės pr. 82, Vilnius
75% rekomenduoja
4 atsiliepimai
vi
2021-07-05, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Kodėl rasoja išorinis stiklo paketo stiklas? Stiklo paketai 2 kamerų. Turėtų būti su selektyviniais stiklais. Gal išorinis ne selektyvinis?
ap
2020-07-24,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
vy
2020-05-07,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
va
2020-03-16, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Reikalingi fasadinių profilių elementai. Koks fasadinių profilių elemento ilgis? Nesimato fasadinių profilių skersmuo bei gabaritai. Ar turite detalesnį elementų katalogą? Kuo padengtas elemento fasadinis paviršius?
Ačiū, labai padėjot.