UAB Herista ekspertų komentarai

Pamatai
Dainius, Kaunas
Atsiliepimai 2
a.
8625***75
a.*************@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Sveiki, Planuojame statybas kovo mėnesį. Ieškau mūro darbų, o gal net viso namo statybos. 2a namas apie 165kv. įdomu? Domina mūro darbų kaina.
A.C.
Įvertintas atsakymas į paklausimą:

Ar būtina nuimti augalinį sluoksnį prieš darant pamatus

Noriu paklausti ar būtina nuimti augalinį sluoksnį prieš darant pamatus, jeigu sklypas keliasi apie 70cm? Klausiu dėl to, nes dalis grunto jau išversta sklype ir reikia jį išlyginti.
Taip, reikia nuimti būtinai augalinį sluoksnį.

Skirtingas polių gylis su kaimyniniais sklypais

Reiktų konsultacijos dėl pamatų konstrukcijos. Namas vieno aukšto. Esminis klausimas yra polių gylis. Padaryti grunto tyrimai. Molingas gruntas 3-3.5 metro, toliau dulkingas smėlis. Vandens grunte nerasta. Konstruktorius numatęs polių gylį 4.5 metro. Dėl to reikalinga CFA technologija, kuri padidina pamatų įrengimo kainą. Greta esantys kaimynai įrengė 2.5-3 metrų gylio polius. Norėčiau pasikonsultuoti su kitais konstruktoriais ar būtini mano projektui 4.5 metro gylio poliai.
Netgi gretimuose sklypuose grunto geologinės sąlygos gali būti skirtingos nuo esančių pas kaimynus. Pasitaiko, kad geologinės sąlygos (gruntų mechaninės savybės) skiriasi netgi kelių metrų atstumu. Konstruktorius, skaičiuodamas polių įrengimo gylį, vadovavosi būtent jūsų sklype esančiomis geologinėmis sąlygomis ir būtent jūsų pastato bei pačio pamato sukuriamomis apkrovomis į gruntą. Todėl konstruktoriaus parengtu projektu nereikėtų abejoti, o įrengti pamatą tokį, koks suprojektuotas.

Gręžtiniai pamatai karkasiniam namui

Norėjau pasiteirauti kokie pamatai geriausi karkasiniam namui 100kv.m. Gruntas smėlis, kokie pamatai pigesni?
Jei po smėlio sluoksniu nėra silpnesnio grunto ir neaukštas gruntinio vandens lygis, tuomet pigiausiai gautųsi Lietuvoje labiausiai paplitę gręžtiniai pamatai - su poliais ir pamatinėmis sijomis. Tačiau kainą brangina jei aukštai gruntinis vanduo (1-2 metrų gylyje), ir jei pagal geologinius tyrimus akivaizdu, kad smėlis nepakankamo stiprumo ir tektų įrengti gilesnius polius.

Kas ekonomiškiau vieno ar dviejų aukštų namas

Norėjau paklausti dėl 120 kv. m namo statybos, kokį statyti yra ekonomiškiau vieno ar dviejų aukštų?
Jūsų namas 120 kv/m. Žinoma vieno aukšto namas būtų pigesnis, juk Jums kranisto paslaugų nereikės, be to, šiluma kyla į viršų, tai Jūsų šilumos koeficientas bus didesnis Jeigu namas bus vieno aukšto. Kuo mažiau bokštelių ir vidinių pertvarų tuo pigiau.

Blokelių mūrijimo kaina

Domina blokelių mūrijimo kaina. Kiek kainuoja rinkoje sienos mūrijimas blokeliais?
Mūro darbų kainą geriau analizuoti tame regione kur bus vykdoma statyba, bus tikslesnė info.

Gręžtinių pamatų įrengimo etapai

Kokie yra gręžtinių pamatų įrengimo etapai?
Gręžtinių pamatų įrengimo etapai:
1. Nuimamas augalinis gruntas;
2. Gręžiamos skylės poliamas;
3. Polių armavimas;
4. Poliai užpilami betonu;
5. Formuojamas karkasas iš armatūros rostverkui;
6. Betonas užpilamas į klojinius;
7. Pamatų apšiltinimas;
8. Užpilami pamatai sėlių susigulėjimui.

Įtrūkimai pamatuose priežastys ir sutvarkymas

Pirmus metus juostinius pamatus išpyliau molingame grunte ir palikau žiemoti. Pavasarį nebuvo jokių įtrūkimų. Antrais metais išpylus pamatus iki viršaus ir palikus juos žiemoti šį pavasarį radau keliose vietose įskylimus. Kaip šią problemą išspręsti, ar galiu statyti toliau ar papildomai kažką reikia daryti? Pamatų gylis dabar apie 1m, kai juos apšiltinsiu ir užpilsiu juodžemiu, jų gylis sieks 1,2-1,3 m. Klausimas ką dabar turiu daryti?
Kad nusakyti galimus sprendimus, reik pažiūrėti į esamų įtrūkimų dydžius. Susisiekite su mumis.

Akmenų naudojimas liejant pamatus

Ar pamatams galima naudoti akmenis, plytas ir pan. Ar liejant pamatus tarp pamatų klojinių galima dėti akmenis, kad reikėtų mažiau betono.
Galima dėti akmenis (žinoma atsižvelgiant į jų kiekį) betonuojant polius ar juostinius pamatus, tačiau betonuojant lenkiamą rostverką reikia būti atsargiems, nedėti akmenų svarbiose vietose. Galima dėti tik su sąlyga, kad pastato konstrukcija nesudėtinga ir apkrovos nedidelės. Jokiais būdais negalima dėti keraminių plytų, nes šios įgeria drėgmę ir skeldėja nuo šalčio kartu su visu pamatu.

Kokiu metų laiku betonuoti pamatus

Ar galima dar šiais metais išsibetonuoti pamatus namui? Pamatai būtų gręžtiniai. Ar jau ne per vėlu? Gal geriau palaukti kitų metų? Kokiu metų laiku geriausia betonuoti pamatus?
Jei nieko nedaryta, svarbu kad technika galėtų nuimti augalinį sluoksnį, bei išgręžti skyles. Nes rudenį smarkiai lyja ir bet kokia technika negali nuimti augalinio sluoksnio, dėl vandens įmirkimo. Dėl pamatų betonavimo tai galima betonuoti žemesnėje temperatūroje, dėl to dedami priedai į betoną, kad jis neužšaltų.

Metų laikų įtaka pamatų statyboms

Norime statyti pamatus, tačiau dėl užsitęsusių projektavimo darbų statybas galėtume pradėti spalio pabaigoje ar lapričio mėn. Girdėjau įvairių nuomonių, kokiu metų laiku geriausia ir sveikiausia pamatams tai atlikti. Kokia jūsų nuomonė? Pamatai būtų poliniai / juostiniai, bus apšildyti ir atlikta hidroizoliacija, gruntas - priemolis.
Daug kas šiuo atveju priklauso nuo grunto. Jei aukšti gruntiniai vandenys ir gruntas molis, iškasus tranšėją juostiniams pamatams ar išgręžus skylę gręžtiniams pamatams juos gali užpildyti vanduo. Tai ypač tikėtina rudens, pavasario sezonais. Žiemą betonuoti pamatus šiek tiek trukdo minusinė temperatūra, bet tuomet į betoną dedami įvairūs priedai. Palankiausias metas montuoti pamatus - vasara, kai žemi gruntiniai vandenys bei pliusinė temperatūra.

Namo statyba ant senų pamatų

Su kokiomis rizikomis galime susidurti, jei naujas namas statytomas ant senų pamatų, įrengtų prieš 15-20 metų?
Jeigu naujo namo aukštingumas numatomas didesnis, ar jo konstrukcijos bus iš gerokai sunkesnių medžiagų, tai gali atsitikti ir taip, kad seni pamatai bus per silpni. Be to, derėtų atsižvelgti ir į senųjų pamatų būklę, ant kokio pagrindo jie stovi, ar juose nesimato plyšių, reiškiančių, kad dar esant senajam pastatui, galėjo būti įtrūkimų namo sienose dėl nevienodų nuosėdžių. Visa tai turėtų įvertinti specialistai.

Pradėjo trupėti pamatai

Norėjau paklausti, mums ankstyvą rudenį padarė pamatus, liejo, ir dabar po žiemos jie, tiksliau dalis jų, trupa, byra, eina plutomis, kaip būtų pastatyti tik iš smėlio. Kaip dabar geriausia mums būtų elgtis, kaip juos sutvarkyti, kad būtų galima tęsti statybas, kelti sienas šymet? Ar galima kažką reikalaut iš tų žmonių kurie atliko darbus? O gal čia kaltos medžiagos nekokybiškos, gal nekokybiškas darbas? Patarkit, nes jau nežinom, ką daryti.
Sudėtinga ką ir pasakyti, kai pats vietoje nepačiupinėji. Greičiausiai panaudotos nekokybiškos medžiagos, neteisingos jų proporcijos, o gal per mažai dėta cemento, ar pats darbas nekokybiškas. Tačiau tęsti statybų, jeigu šitaip darosi, tikrai negalima. Pirmiausia turėtų apžiūrėti specialistai. Reikalauti atsakomybės įmanoma tik tuo atveju, jeigu buvo sudaryta oficiali sutartis.

Kokios namo sienų skilinėjimo priežastys

Norėčiau pasiteirauti, kokios gali būti priežastys, kai skilinėja namo sienos. Namas pastatytas prieš tris metus, namas 2 aukštų, 250 kv. m. Tikriausiai sėda pamatai. Ką patartumėte daryti? Kokie galimi problemos sprendimo variantai? Pamatų tipas: vientisinis (nepolinis).
Sienų skilinėjimo priežastys, kaip taisyklė, susijusios su pamatų netolygiais nuosėdžiais, nors gali būti ir kitokios. Jeigu plyšiai sienose yra pasvirę kampu, tai tokie plyšiai tikrai yra atsiradę dėl padarytų klaidų, susijusių su geologinių tyrimų nebuvimu apskritai ir neturėjimu galimybės įvertinti nepalankias gruntines sąlygas, darant pamatų projektą, o gal ir dėl grubių klaidų vykdant pačius statybos darbus. Iš visų galimų defektų, kurie galimi pastačius namą, sunkiausia ištaisyti defektus, atsiradusius dėl netinkamo pamatų įrengimo. O ir ką įmanoma tokiais atvejais padaryti? Pastato juk nenukelsi ir naujų pamatų nepadarysi. Todėl dažniausiai apsiribojama tik kosmetinėmis priemonėmis, tuos plyšius paslepiant ar kitaip užmaskuojant. Jeigu, žinoma, atsiradę plyšiai dar negresia pačių konstrukcijų stabilumui. Iškilus šiam pavojui, pamatai gali būti stiprinami. Tam yra įvairios priemonės, tačiau pirmiausiai visa tai turėtų įvertinti specialistas. Todėl kalbant iš esmės, pamatų klausimas namo statyboje yra vienas svarbiausių ir jam būtina iš anksto tinkamai pasiruošti.

Pamatus kilnoja šaltis

Pamatus kilnoja šaltis. Ką patartumėte daryti?
Jeigu po įrengtais pamatais yra moliniai gruntai, o ir gruntiniai vandenys yra netoli žemės paviršiaus, tai labiausiai gali pakenkti sezoninis grunto įšalas, kuris pamatus netolygiai iškilnoja, tuo pažeisdamas jų projektinius parametrus vertikalia kryptimi. Po kiekvieno tokio sezono šie iškilnojimai, kadangi jie susisumuoja, tampa tik dar labiau padidėję. Apsisaugoti nuo šio reiškinio įmanoma tik pamatus kažkuo apšiltinus bei apsaugojus šią izoliacinę medžiagą nuo vandens neigiamos įtakos jos termoizoliacinėms savybėms. Jeigu pamatai poliniai, tai jų rostverką nuo minėto iškilnojimo gali apsaugoti po juo prieš betonavimą pakišti bent 50mm storio polistireno lakštai, kurie įšalusio grunto yra savotiškai "minkomi" ir taip apsaugo nuo iškilnojimo. Tuo tarpu smėliniai gruntai yra nekilsnūs ir pamatams dėl galimo sezoninio įšalo yra nepavojingi.
Pamatai
Dainius, Kaunas