Rodomi įrašai 1-10 iš 10.
Statau namą A+ klasės ūkio būdu. Ar privalomas bus energinio naudingumo sertifikatas, jei statau ne pardavimui ir ne nuomai, o gyventi sau? Ir jei pastatytas namas atitiktų žemesnę klasę nei statybos leidime, ar privaloma bus ištaisyti klaidas? Ar tiesiog bus galima gyventi nepriduotame name be kažkokių tai sankcijų?
Energinis sertifikavimas privalomas ir nesvarbu kas ir kodėl statė pastatą. Klasė negali būti žemesnė nei tuo metu, išduoto statybos leidimo galiojimo metu. Jei gyvensite nepriduotame pastate, tai tam tikros rizikos guls ant jūsų pečių.
Perkamas 80% baigtumo A energinės klasės būstas. Kas atsakingas, kad būstas atitiktų A klasės namui keliamus reikalavimus? Kokius dokumentus statytojas privalo pateikti pirkėjui įrodydamas, kad perkamas būstas atitinka A klasę (sertifikuojamas jis bus tik kai bus pasiektas 100% baigtumas)? Kokiu būdu statytojas įrodys, kad perku A klasės būstą? Kas bus, jei priduodant baigtą statyti būstą jis neatitiks A klasės reikalavimų? Gal atlikti sandarumo testą būstui įvertinti? Tačiau dar nėra įrengtos garo izoliacijos ir būstas parduodamas be jos. Ar apskritai daromi tokie testai dar nenupirktam būstui? Kaip patartumėte elgtis?
Kad pastatas atitiktų A klasę atsakingas statytojas. Įrodymas, kad baigus statybas ir būtų galima sertifikuotis, statytojas turėtų pateikti būsimo sertifikato kopiją. Taip pat pirkėjui turi būti pirkimo metu pateikta langų išklotinės deklaracija, šilumos ir rekuperatoriaus deklaracijos. Taip pat reiktų, kad būtų pateiktas ir sandarumo protokolas, kad visiems būtų aišku, jog parduodamas pastatas nėra kiauras. Tačiau, jei nėra garo izoliacinių sluoksnių tai joks sandarumas nebus daromas ir šis darbas atitenka pirkėjui.
Jei statybos leidimas išduotas A energetinei klasei, bet 85 proc. baigtumo namas faktiškai atitinka A+ klasę, ar priduodant namą galėsiu gauti A+ energetinio naudingumo sertifikatą? Jei ne, tai faktinis energetinis sertifikavimas prieš priduodant namą yra nieko vertas veiksmas ir pinigų išmetimas...
Sertifikavimas atliekamas pastatytam namui, o ne namo idėjai. Jei namas gavosi aukštesnės klasės, tai ir bus sertifikuojama tai, aukštesnei klasei. Nėra draudžiama statyti geresnės klasės pastatą nei buvo numatyta projekte, taip pat svarbu, kad nebūtų neįgyvendinti reglamento reikalavimai.
Ar reikia registruojant namą 220 m2 (rūsys ir 2 aukštai) A klasei daryti sandarumo testą ir kiek kainuotų?
Visiems A klasės namams privalomas sandarumo bandymas.
Butas blokinio penkiaaukščio namo penktame aukšte, plotas 39 kv.m. Bute labai šalta, ypač virtuvėje-tiesiog jaučiasi kaip cirkuliuoja oras, nors vėdinimo anga užklijuota, nes per ją pūsdavo vėjas srove. Langai pakeisti prieš 2-3 metus. Kokį tyrimą būtų prasminga atlikti, norint sužinoti šalto oro srovių šaltinius ir kiek tai kainuotų?
Jūsų atvejų reiktų atlikti ir kokybišką termoviziją, pasitelkiant sandarumo įrangą. Būtų išaiškinti visi defektai ir oro srautai.
Kreipiuosi dėl namo sandarumo testo ir termovizijos. Galbūt galite paaiškinti kuo skiriasi šie du dalykai? Ir kada jie yra atliekami? Kokiame stovyje turi būti namas? Namas 80kv.m, energingumo klasė B, šiuo metu namas dar statomas. Domina ir įmonės, kurios tai atliktų Klaipėdoje.
Sandarumas parodo pastato sandarumo lygį, "kiek kiauras" yra pastatas, kiek kokybiškai jis suręstas. Termovizija padeda nustatyti defektines vietas, kurios vietos yra netinkamai išpildytos. O apibendrintai, sandarumas parodo, kiek pastatas yra geras ar blogas, o termovizija parodo, kur yra defektai, kurie labiausiai įtakoja tokį rezultatą. Sandarumas yra privalomas visiems A ir aukštesnės klasės pastatams, o termovizija savanoriškas defektų aptikimas.
Planuojame pirkti pilnai įrengtą namą ir norime pasitikrinti jo būklę, atlikti sandarumo testą. Kiek kainuotų atlikti pastato sandarumo matavimą? Pastato plotas 150m2.
Tokiam namui sandarumo bandymas su defektų paieška kainuotų 200 Eur.
Ar termovizija parodytų drėgmę, esančią po grindimis (pylė šlapią smėlį, todėl dalis grindų išsikraipė).
Termovizorius gal ir parodytų drėgnesnes vietas, bet neįvardintų ar jau blogai. Pas Jus gali būti ir kita problema, netinkama hidroizoliacija po grindimis nuo gruntinio vandens ar kapiliarinės drėgmės.
Reikia nustatyti šilumos perdavimo koeficientą sutapdintam stogui pagal faktinę padėtį. Kadangi pastatas apie 10 metų senumo, tai netenkina teorinis skaičiavimas, nes galima nemaža paklaida dėl galimo medžiagų ar konstrukcijos savybių pakitimo. Domina, kada ir kokiu būdu būtų galima tai atlikti bei kiek tai kainuotų?
Jūsų situacijoje nėra galimybės varžai apskaičiuoti, nes termoizoliacija vietomis yra, o vietomis ne. Ir Jūs, šiuo atveju, neturite nei šiluminės varžos, nei sandarumo, o tik pastogę. Tiksliai pasitikrinkite, kada buvo atlikti šie darbai, nes termoizoliacija yra paslėptas darbas, o jam galioja 10 m garantija. Jei terminas praėjo, gali tekti remontuoti visą stogą savo lėšomis.
Norėjau pasiteirauti dėl pastatų sandarumo. Nusipirkau būstą su daline apdaila (viršutinis butas per du aukštus). Padarius testą ir paaiškėjus, jog jo sandarumas viršija 1.5 karto (pastato klase B, priduotas valstybiniai komisijai 2014 m.), ar gavus tai įrodantį dokumentą (sandarumo ataskaita) galima statytoją priversti taisyti blogas vietas tol, kol bus pasiektas bent jau max 1% karto sandarumo koef.?
Pastatų sandarumo reikalavimai įsiteisėjo pastatams, kurių statybos leidimas išduotas po 2013.12.18. Iki minimos datos pastatų sandarumoas buvo apibūdinamas kaip geras pastato sandarumo lygis arba blogas. Šiuo atveju statytojui nebuvo privalomumo atitikti pastato sandarumo kriterijams, nebent pastatas yra A energinio naudingumo klasės. Bet jūs vis tiek galite atlikti sandarumo testą, kad suprastumėte kokios kokybės būstą įsigijote ir turėtumėte galimybę ištaisyti klaidas, ypač jei nėra baigta galutinė apdaila. Atliekant šį testą galima ne tik nustatyti sandarumo lygį, bet ir patirinti atliktų darbų kokybę. Jei darbai atlikti nekokybiškai ar raidus defektų, paslėpto statybinio broko, jūs galėtumėte kreiptis į rangovą dėl jų pašalinimo.
Savanorių pr. 192-309, 44151, Kaunas
1 atsiliepimai
vd
2020-05-04, Kaunas