Rodomi įrašai 1-9 iš 9.
Kokius pamatus rekomenduotumėte daryti - juostinius ar gręžtinius? Kokie šių pamatų privalumai ir trūkumai?
Šiuo metu geriausi visiems grunto atvejams yra gręžtiniai pamatai. Jei itin blogas gruntas, smėlingas - geriausiai tinka CFA poliniai pamatai.
Domina gręžtinių pamatų įrengimas. Kas kiek reikėtų metrų gręžti, jei gruntas - molis su šlynu?
Polinių pamatų polių tankumas priklauso nuo daugelio dalykų. nepakanka tik Jūsų grunto apibūdinimo. Reikia matyti projektą, geologinius grunto tyrimus ir tik tada nusprendžiama kas kiek turi būti gręžiami poliai ir kokiame gylyje.
Norėjau pasiteirauti kokie pamatai geriausi karkasiniam namui 100kv.m. Gruntas smėlis, kokie pamatai pigesni?
Praktiškai visiems namams vieni geriausių ir labiausiai rekomenduojamų pasirinkti įrenginėti yra gręžtiniai pamatai. Dabar galime pasiūlyti net ir prasčiausiame grunte įrengti pamatus - CFA.
Norėjau paklausti, kiek betono skiedinio m3 kaina šiai dienai, ir kiek kainuotų 80 m2 pamatai įsirengti, jeigu būtų daromi įgrežtiniai poliai ir apjuosiami rostvertu 200mm pločio, bei užliejamos šildomos grindys?
Poliniai pamatai nuo 300 Eur/m3. Kaina tikslinama pamačius projektą. Pamatų įrengimo kaina priklauso nuo projekto sudėtingumo, žemės ir t.t
Kokia būtų gręžtinių pamatų kaina? Projekte suskaičiavau 57 gręžtinius polius, 10 metrų gylio, sakau gal tiek daug nereikia? Gal yra kitoks pamatų sprendimas.
Reikalingas pamatų projektas tiksliam kainos paskaičiavimui. CFA pamatų kaina prasideda nuo 300 Eur/m3.
Kokia būtų namo pamatų kaina už m3? Pamatai gręžtiniai, 3,5 m gylio, iš viso 50 vnt. Norėčiau paprašyti paskaičiuoti visą pamatų įrengimo kainą.
Gręžtinių pamatų kainą nustatyti reikia daugiau informacijos. Kaina prasideda nuo 300 Eur/m3.
Norime statyti pamatus, tačiau dėl užsitęsusių projektavimo darbų statybas galėtume pradėti spalio pabaigoje ar lapričio mėn. Girdėjau įvairių nuomonių, kokiu metų laiku geriausia ir sveikiausia pamatams tai atlikti. Kokia jūsų nuomonė? Pamatai būtų poliniai / juostiniai, bus apšildyti ir atlikta hidroizoliacija, gruntas - priemolis.
Savaime suprantama, kad geriausias laikas pamatams įrengti – tai šiltasis metų periodas. Moliniams gruntams tai ypač aktualu, kadangi stipriau pašalus, moliniams gruntams įtaką daro neigiamas kilsnumo efektas bei atsiranda kitokių komplikacijų. Na, o žiūrint grynai teoriškai – nieko nėra neįmanoma, tik iškyla vienintelis klausimas – kiek tai kainuos?
Su kokiomis rizikomis galime susidurti, jei naujas namas statytomas ant senų pamatų, įrengtų prieš 15-20 metų?
Viskas priklauso nuo to, kokie tie pamatai 15-20 atgal buvo įrengti, kaip tuos metus buvo užkonservuoti, kokiais mazgais naujas namas jungiasi su šiais pamatais. Reikėtų detalizuoti visą situaciją, norint atsakyti tiksliai.
Noriu statyti pusantro aukšto namą. Gruntas yra smėlis ir yra aukšti gruntiniai vandenys. Kokius geriau būtų įsirengti pamatus?
Smėlių stiprumą gerai charakterizuoja tokia jų savybė kaip tankumas. Tankūs smėliai yra ypač geras pagrindas, vidutinio tankumo – kiek silpnesnis, bet dar gana nieko, o purūs smėliai yra labai prastas pagrindas, kadangi yra silpni. Į tokį gruntą laužtuvas nuo vieno smūgio turėtų susmigti beveik iki pusės. Tačiau dažniausiai, ypač jeigu yra aukšti gruntiniai vandenys, viename sklype smėlių tankumas gali būti labai nevienodas. Todėl šiuo atveju nėra patikimesnio būdo, kaip gręžtiniai pamatai su išplūktu padu arba CFA pamatai.