Rodomi įrašai 1-25 iš 412.
Ketiname rekonstruoti seną namą ar reikalingi grunto tyrimai? Kokia kaina?
Nuo 2020 pasikeitus statybų Įstatymui reikės tikrai. Dabar tai reiktų savivaldybėje pasidomėti ar reikalauja. Neseniai tvarkiau vieno namo leidimo dokumentus Lazdijų r., tai nereikalavo. Gavom leidimą ir be grunto tyrimų. Trakų, Vilniaus m. ir rajono savivaldybėje jau nebus leidimo be grunto tyrimų su registracija žemės gelmių registre.
Nugriovus seną pirtį ir jos vietoje pastačius kitą, tik ją didinant iki 80kv.m, kokia eiga leidimų, projektų? Esant ūkininkui, gal tvarka paprastesnė? Čia namų valda, kaimo vietovė Kelmės raj.
Ūkiniams pastatams nereikalingas nei projektas, nei leidimas statybai. Aišku patys galite projektą pasidaryti, nes kažkaip statyti iš akies ne kažkas. Tad siūlau pasirengti projektą statybai, bet pliusas, kad nereikia leidimo statybai.
Norėčiau pasiteirauti, ar ant seno namo pamato, galima būtų suprojektuoti naują pastatą?
Galima, bet reiktų atlikti techninius tyrimus, kokį svorį laikys, ar pamatų būklė gera? Vizualinė apžiūra ne visada padeda, rizikinga vien akimis pasikliauti. Ypač, jei namas yra senas.
Turime sodo namelį sodų bendrijoje (Anykščių raj., nesaugotinoje teritorijoje). Norime esamą sodo namelį šiek tiek padidinti. Ar reikalingas leidimas ir projektas didinant sodo namelį iki max 75m2? Ar reikia gauti kažkokius dokumentus ar sutikimus iš apylinkės savivaldybės? Ar galime statybas vykdyti patys?
Sodo namui iki 80m2 bendrojo ploto nereikalingas nei projektas nei leidimas statybai. Jokių parašų ar reikalų su savivaldybe nereikia turėti. Patys galite statyti, apie statybų pradžia pranešti inspekcijai nereikia. Bet jūs turite laikytis visų LR teisės aktų, normų ir reglamentų. Privalote laikytis visų apribojimų, todėl geriausia kreiptis pas architektus ir jus pakonsultuos ir jei norėsite parengs rekonstravimo projektą, tada neturėsite jokių problemų.
Turime sodų bendrijoje vieno aukšto namuką su mansarda 78kv.m su rūsiu. Nutarėme nugriauti ir pasistatyti gyvenamą namą 120-130kv.m. Sakykit nuo ko reiktų pradėti? Veiksmas Trakų raj.
Reikia parengti projektą ir gauti leidimą gyvenamojo namo statybai, dar reiks toponuotraukos, grunto geologinių tyrimų. Kreipkitės pas architektus ir jums viską paaiškins ir suprojektuos.
Kokie reikalavimai sodo namo iki 80kv.m statybai sodo sklype? Ar turi būti A+ klasė? Kiek laiko leidžiama statyti ūkiniu būdu ir kokie jo pridavimo reikalavimai?
Sodo namui nėra jokių energetinių reikalavimų, nes tai negyvenamosios paskirties namas. Statote kiek norite laiko, nėra apribojimų, nes nereikia pranešti inspekcijai apie statybų pradžią. Esu gavęs tokį inspekcijos išaiškinimą. Priduodate kada norite, pasidarote kadastrinius matavimus ir einate į registrų centrą registruoti. Jeigu nepažeidėte teisės aktų ir kitų reikalavimų, nebus problemų įregistruoti.
Įsigijome sodo sklypą su sodo namu. Norime namą rekonstruoti ir registruoti kaip gyvenamąjį (padidinant jo plotą, įsivedant kanalizaciją ir t.t.), t.y. keičiant jo paskirtį. Ar tokiam namui bus taikomi A+ klasės reikalavimai? Jei ne, tai kokios klasės reikalavimai jam būtų taikomi?
Norint sodo namą rekonstruoti į gyvenamąjį, reikės parengti rekonstravimo projektą, gauti leidimą statybai. Jūsų gyvenamam namui užteks pasiekti C klasę.
Kiek žinau, sodo namų statyba be leidimo ir be projekto yra leidžiama iki 2020m. Norėčiau sužinoti, ar šiais metais pradėjus statyti, bet neužbaigus, nebus reikalaujama tų dokumentų kitais metais ir kaip bus galima įrodyti, jog statyba pradėta dar 2019m.
Kur jūs radote informaciją, kad bus reikalingas leidimas sodo namui? Kol kas tokios nėra. O jei ir bus, tai jei šiemet pradėsite ir bus įrodymai- nuotraukos, rangos sutartys, medžiagų pirkimo kvitai, to užteks.
Ar 80m2 namui statant rajone reikalingas statybos leidimas? Ar galima tokį namuką statyti pačiam, ar būtinai reikalingas rangovas?
Gyvenamajam namui reikalingas leidimas statybai, galite statyti ūkio būdu, statybų vadovas nereikalingas. Ūkiniam pastatui nereikia leidimo statybai. Sodo namui irgi nereikia leidimo, jeigu sklypas yra sodininkų bendrijoje.
Nusipirkau 13 arų žemės ūkio paskirties sklypą prie ežero kranto. Ežero pakrantės 23 metrai, ilgis sklypo 56 metrai. Norėtume pasistatyti kažkokį pastatą, kur galima būtų poilsiauti. Ar galima, ką galima, kokiu būdu galima?
Nieko negalima ten statyti. Nebent būtų registruoti esami kažkokie pastatai, tada dar rekonstruoti galima būtų. Statyba galima tik už 50 nuo ežero pakrantės apsaugos juostos.
Miestelio statusą turinčioje vietovėje turime 30a sklypą. Norėtume pasistatyti tris (7x7m, 6x8m, 6x8m) ūkinės-pagalbinės paskirties pastatus. Ar šiems pastatams statyti reikalingas projektas ir statybos leidimas?
Ūkiniams pastatams leidimas statybai nereikalingas. Nebent teritorija yra saugoma. Turite laikytis visų teisės aktų reikalavimų, nepažeisti trečių šalių interesų.
Neturiu nei leidimo nei projekto, bet planuoju statyt kolektyviniame sode 2 aukštų namelį 48 kv.m. Antras aukštas bus pakeliamas apie 1.5m ir dedamas dvišlaitis stogas. Nuo žemės paviršiaus aš viršysiu 5 metrus. Sklypas ne miesto teritorijoje ir namelis bus negyvenamas. Ar man reikia kažkokių leidimų?
Jei bendrasis plotas nebus daugiau kaip 80 m2 - nereikia. Bet tik sodo namą galima registruoti. Gyvenamajam namui reikia leidimo statybai. Aišku turite laikytis visų teisės aktų reikalavimų, nepažeisti trečiųjų šalių interesų.
Turime 36kv. gyvenamą namą Kauno raj. Norime pasistatyti priestatą iki 10 kv. Sakykit ar reikalingi architektų brėžiniai ir leidimai?
Visiems gyvenamiesiems pastatams reikalingas projektas ir leidimas statybai. Iki 50 m2 nereikalinga pasiekti A+ energinio naudingumo klasę. Bet supaprastintą statybos projektą reikės pasirengti ir gauti leidimą statybai.
Planuojame namo statybas, tačiau gąsdina tie reikalavimai. Taigi, jei pradėsiu statyti namą 2020 metais, tai man reikės laikytis visų A+ klasės reikalavimų?
Taip. A+ jau dabar galioja gyvenamiesiems ir kitiems šildomiems pastatams, nuo 2021 A++ reikės laikytis. Nebent statote ūkinį nešildomą pastatą, tada nereikia laikytis šių reikalavimų.
Norėjau paklausti ar reikia leidimo ūkinio pastato statybai, kuris bus statomas su rūsiu? Rūsio 38,25 kvadratiniai metrai ir pirmo aukšto tokia pati kvadratūra.
Nereikia, jeigu teritorija nesaugoma ir nepažeidžiate reglamentinių atstumų iki sklypo ribų. Turite nepažeisti sanitarinių apsaugos atstumų iki inžinerinių tinklų, medžių ir t.t.
Noriu kampą terasos įstiklinti su stikliniu stogeliu ir stumdomom stiklinėm durim. Čia Naujamiestis Vilnius. Paskutinis aukštas ant stogo, kuris net nesimato iš gatvės. Ketvirtas aukštas. Ar reikia leidimo įstiklinti terasą daugiabutyje?
Taip, reikia, pirma projektą terasos stiklinimui paruošti, suderinti su visomis institucijomis. Vilniaus Naujamiestis yra saugoma zona. Tad dar yra reikalų su paveldosauga.
Norėjau pasiteirauti ar galima žemės ūkio paskirties sklype, kai jau padarytas kaimo plėtros projektas ūkininko sodybai, ir išskirta statybų zona, statyti nedidelio ploto pastatus (iki 50kv) be leidimo? Taip pat kokiems statiniams būtini leidimai, o kokiems ne?
Visiems ūkiniams pastatams nereikalingas leidimas statybai jie jie neviršija 80m2 bendrojo ploto. Gyvenamajam namui reikalingas leidimas statybai. Beje, pagal LR Ūkininko ūkio Įstatymą, Ūkininko sodyba – nuosavybės teise priklausančiame žemės sklype pastatytas vienas gyvenamosios paskirties pastatas su pagalbinio ūkio ir kitos paskirties (fermų, ūkio, šiltnamių, kaimo turizmo) pastatais, reikalingais ūkininko veiklai vykdyti. Tad oficialiai, jei tik ūkinis pastatytas, kažin ar bus leista įregistruoti baigtą statybą. Tačiau statybai neturi būti kliūčių. Pirma statote ūkinius, po to gyvenamą namą.
Noriu sužinoti, kokie yra reikalavimai statant dviejų aukštų vasarnamį 5,86 x 11,26 m, Aukštis 5,47m. Pagal specifikaciją rašoma vidinė kvadratūra 135m2. Ar terasa su stogu įeina į bendrą kvadratūrą? Sode turiu du sklypus vieną šalia kito. Ar galiu statyti sodo namą didesnį nei 80m2, pagal supaprastintą tvarką kokia yra statant iki 80m2 viename sodo sklype.
Sodo namas gali būti tik iki 80 m2 bendrojo ploto, visi statiniai didesni kaip 80 m, bus kaip gyvenami. Supaprastintas projektas taikomas tik pastatams iki 80 m2. Sodo namui nereikia leidimo statybai, gyvenamajam, nesvarbu koks jo dydis, reikalingas leidimas statybai.
Sklype stovi gyvenamasis namas ir ūkinis pastatas. Ar galima nugriauti seną ūkinį pastatą ir vietoje jo statyti antrą gyvenamąjį namą? Jeigu ne ar tuomet galima nugriauti seną ūkinį pastatą ir vietoje jo pastatyti naują ūkinį pastatą?
Reikia žiūrėti kokia teritorija pagal bendrą planą. Gal ir galima antrą gyvenamą namą statyti. Pažiūrėkite savo registrų centro išrašą, kas parašyta. Kokia sklypo paskirtis, naudojimo būdas? Jei sodybinis užstatymas, negalima antro gyvenamojo namo statyti. Bet ūkinį aišku, kad galima, tik jei saugoma teritorija, ar miestas, reik žiūrėti ar nereiks leidimo statybai.
Planuojam pirkti sklypą 10a ir žemės sklype įrengtos valstybei priklausančios melioracijos sistemos. Žemės paskirtis vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų statyba, priklauso urbanizuotai teritorijai, žemės naudojimo apribojimai 21kodas žemės sklype įrengtos valstybei priklausančio melioracijos įrenginiai, A1 statoma pagal statybų normas ir taisykles, žemės kasimo darbams būtina turėti nustatytas tvarka suderintus dokumentus ir leidimus. Ar šitos melioracijos gali trukdyti gaunant leidimą statybai ar gali trukdyti namo parinkimo vieta sklype? Su kokiomis problemomis galime susidurti įsigiję tokį sklypą?
Melioracijos sausvamzdžius (mažo diametro) galima užkalinti, jei eina kokie didesnio diametro melioracijos vamzdžiai, reiks parengti įrenginių iškėlimo projektą. Sunku pasakyt neturint toponuotraukos, kur tiksliai surašomi visi diametrai ir yra melioracijos tinklas parodytas.
Jei namas stovi prie tvenkinio 10-15m atstumu ar įmanoma gauti statybos leidimą nugriauti seną ir pastatyti naują pastatą?
Jei tai legaliai registruotas pastatas, tai galimas rekonstravimas, nes nauja statyba apsaugos zonose negalima, jeigu tokia aišku yra. Nežinau koks čia tvenkinys.
Norime statyti namą ir atskirą 79kv.m garažą (sklypo paskirtis - Vienbučių ir dvibučių gyvenamųjų pastatų statyba). Ar garažui reikia statybos leidimo?
Jeigu sklypas yra miesto teritorijoje, taip, reikalingas leidimas garažo statybai. Reikia pirma parengti supaprastintą garažo statybos projektą. Jei sklypas patenka į kokią saugomą teritoriją gali būti papildomų sąlygų. Jeigu rajono vietovėje galima statyba be leidimo statybai, bet turite laikytis teritorijų planavimo dokumentuose nustatytų apribojimų ir reikalavimų.
Reikia statybos leidimo. Klausimas būtų toks - ar statybos leidimui reikia projekto ar galima pradžiai išimti tik statybos leidimą, o projektą po kurio laiko? Kaip pigiau ir paprasčiau statybos leidimas su projektu iš karto ar atskirai? Kur kreiptis norint gauti statybų leidimą ir kiek laiko tai užtrunka?
Statybos leidimas gaunamas konkrečiam pastatui, pateikus jo projektą. Neįmanoma gauti leidimo statybai be statinio projekto. Rekomenduoju kreiptis į architektus ir viską jums paaiškins, užsakys visas reikalingas sąlygas, reikalavimus, paruoš projektą ir gaus leidimą statybai. Projekto rengimo ir derinimo trukmė priklauso nuo statinio dydžio, jo dalių, vietovės. Nuo 2 iki 5 mėnesių gali trukt, priklausomai įvairių faktorių.
Ar galima namų valdos sklype prie ežero statyti tik nedidelį namelį (jei įmanoma su pirtim), ko reikia ir kokie turi būti atitikti reikalavimai?
Taip galima už pakrantės apsaugos juostos - 50 m atstumu. Jei būtų gyvenamasis namas, galima būtų statyti pirtį iki 25 m2 už pakrantės apsaugos juostos.
Turime pasidarę kaimo plėtros žemėtvarkos projektą ūkininko sodybos vietai parinkti, norėtume pradėti statybas, ar galime pradėti statybas ne nuo gyvenamojo namo, o nuo pagalbinio pastato, sakykim klėties iki 80 m2, ir ar tam reikalingas statybos leidimas?
Jeigu sklypas nepatenka į saugotiną teritoriją (parkas, paveldo zona, vandens telkinių apsaugos juostos zonos), ir sklypas yra namų valda ar ūkininko sodyba su parinkta statybai vieta, galima pradėti nuo ūkinio pastato. Jam nereikalingas leidimas statybai. Bet turite laikytis apribojimų visų, aukščiui, nešančių konstrukcijų tarpatramis iki 6 m. Todėl rekomenduoju pabendrauti su architektais, kad nebūtų problemų po to.
picture-144.gif
Švitrigailos g. 8-215, Vilnius
75% rekomenduoja
12 atsiliepimai
am
2019-09-08, Lazdijai
la
2019-09-06, Kelmė
el
2019-09-05, Vilnius
au
2019-08-27,
vi
2019-07-22,
li
2019-07-13,
au
2019-06-28, Trakai
pr
2019-06-15, Vilnius
ni
2019-06-14, Klaipėda
do
2019-06-11,
am
2019-05-30, Druskininkai
da
2019-05-13, Garliava