Rodomi įrašai 1-9 iš 9.
Ar galiu įsirengti nuotekų valymo įrenginį 3m atstumu nuo sodo namo (iki 80m2); 2m atstumu nuo kaimyno sklypo (sutikimą kaimynas duoda); 3m atstumu nuo sodų bendrijos kelio? Tokiu atveju įrenginį turėčiau šalia kelio, už namo, o ne sklypo viduryje. Ar galima nuotekų sistema pasijungti pusrūsyje (1,2m po žeme). Ar valymo įrenginys gali būti montuojamas šį atstumą giliau?
Taip, tokiu atstumu ir turit kaimyno sutikimą, montuoti galite. Mūsų siūlomi valymo įrenginiai gali būti montuojami iki 2,5m gylio vamzdynui, todėl jūsų atveju galime pasiūlyti ypač patvaraus korpuso valymo įrenginius. Taip pat mūsų siūlomi įrenginiai gali būti montuojami ir važiuojamojoje dalyje, taip sutaupant vietos namo kieme.
Yra gelžbetoninė išgriebimo duobė su dangčiu apie 6 kub.m. Aplinka sutvarkyta. Nuotekas išvežame samdomu specialiu transportu. Gal yra koks kitoks sprendimas?
Taip, sprendimas yra. Būtų galimybė jūsų turimą išgriebimo duobę padalinti į dvi dalis ir ant skiriamosios pertvaros pakabinti mūsų siūlomą nuotekų valymo įrenginį AQUAmax. Įrenginys pasiekia aukštus išvalymo rodiklius, vartoja mažai elektros energijos ir yra kompaktiškas. Analogų neturinti sistema sudaryta iš aeratoriaus ir siurblio, kurie yra valdomi spec. valdymo pulto pagalba, todėl jokie išorėje esantys kompresoriai ar atskiros siurblinės yra nereikalingi. Dėl platesnės informacijos prašome susisiekti su mumis.
Sode buvo nuotekų talpykla, kurią reikėdavo kas kas kiek laiko išsiurbti. Šiuo metu į talpyklą patenka vanduo iš išorės. Ar yra įmanoma suremontuoti šią talpyklą (tai 5 kubų cisterna - anksčiau jose laikydavo krosnių kurą)? Jei ne, kokia būtų alternatyva, kokius nuotekų valymo įrenginius galėčiau prijungti prie jau esamo nuotekų vamzdžio?
Priklausomai nuo vietos, pro kurią patenka vanduo, galima spręsti apie talpos remontą. Mūsų įmonė gamina įvairiausius rezervuarus iš PE, taip pat kita išeitis, jei tai nėra objektas, kuriame yra pastoviai gyvenama, įsirengti septiko sistema, su vandens infiltracija į gruntą. Šioje sistemoje nėra jokių mechaninių ar elektrinių dalių kurios gali susidevėti ar sugesti, taip pat nereikia jos kas kartą prisipildžius išsiurbinėti. Jeigu turite daugiau klausimų-susisiekite su mumis!
Kokios orientacinės nuotekų valymo įrenginių kainos 150 m2 namui, 4 asmenų šeimai. Į ką atreipti dėmesį, be kainos, renkantis nuotėkų valymo įrenginius.
Orientacinė nuotėkų įrenginio kaina, skirto vienbučiam namui iki 4 asm. šeimai būtų 2123 Eur. Įrangos komplektą sudaro periodinio veikimo valymo įrenginys (nuotekos valomos porcijomis) kartu su orapūte ir patvaria bei sandaria polietileno talpykla SNIGO. Privalumas, kad įrenginio korpusas yra atsparus išorinėms apkrovoms, taip pat reguliuojamas aptarnavimo šachtos aukštis, paprastas įrenginio aptarnavimas.
Ar galima sodų bendrijoje nuotėkas iš valymo įrenginių išleisti į drenažą?
Taip, išvalytos nuotėkos iš kokybiško ir patikimo valymo įrenginio gali būti išleistos į drenažą.
Norėčiau pasiteirauti apie nuotėkų valymo įrenginį kaimo sodybai. Sodyba naudojasi 1-2 žmonės savaitgaliais ir retsykiais būna svečių. Kiek supratau iš peržiūrėtos literatūros tokiam mažam intensyvumui nelabai tiks aerobinis įrenginys (ir dar ar jam nereikalingas pašildymas žiemą?), tad lieka tik septikas ar surinkimo talpa? Norėčiau specialistų patarimo, ką būtų racionaliau įrengti ir kaip paprasčiau pasiskaičiuoti reikalingo įrenginio našumą šiam atvejui, kad nešvaistyti vėjais pinigų.
Aerobinis valymas tikrai netiks, kadangi jis dažniausiai naudojamas nuolatinio veikimo valymo įrenginiuose. Jūsų atveju, kadangi apkrova nėra didelė, rekomenduočiau mūsų įmonės liejamas talpas SNIGO naudoti kaip surinkimo talpą. Preliminariai įvertinus koks būtų nuotėkų kiekis siūlau SNIGO 6600 talpą, kurios nominalus tūris yra 6,6 m3. Neproblema, jei vieno ar kito savaitgalio metu atvyktų ir daugiau svečių.
Kaip elgtis ekonomiškiau - įsirengti nuotekų valymo įrenginį ar prisijungti prie privačios slėginės kanalizacijos trasos? Netoli nuo dešimties privačių namų kvartalo eina privati slėginės kanalizacijos trasa. Atstumas iki tolimiausio namo per servitutą - 200 metrų. Turime privačios trasos savininko leidimą prisijungti. Pagal vandenų sąlygas galime įsirenginėti vietinius valymo įrenginius.
Esant galimybei, kaip ir Jūsų atveju, neabejotinai tikslinga įrengti siurblinę. Ką bekalbėtų valymo įrangos pardavėjai apie savo valymo įrangos daromus "stebuklus" visada geriau nuotekas valyti atiduoti specializuotai įmonei, nei savo sklype užsiimti eksperimentais. Beje, Jūsų atvejis dar ir finansiškai motyvuotas, kadangi nuotekas transportuoti netoli. Sudėjus visus tų dešimties namų valymo įrengimų instaliavimo kaštus ir juos palyginus su vienos siurblinės su 200 m slėgine linija įrengimo kaštais skaičiai vienas nuo kito nelabai nutolę. Net nekalbu apie didesnį ar mažesnį nuosavo grunto teršimą (jeigu valytas vanduo išleidžiamas savo išpuoselėtoje valdoje). Specializuota kontora, su kuria, reikalui esant, pasirašytumėte aptarnavimo sutartį, atvažiuotų, sakykim, kartą į metus ir "nuplėštų" apie 300 Eur kas vienam namui - nelabai dideli pinigai (po 30 Eur) ir vargo nematytumėt. Priešingu atveju, kiekvienas iš tų 10-ties namų turėtų nuolat džiaugtis teise prižiūrėti savo įrenginį ir tas džiaugsmas paprastai greitai praeina. Į tą priežiūrą, be viso kito, įeina tas pats santykis su panašiu specializuotu automobiliu, tik jį gali tekti kviestis dažniau nusipirkus pigesnę įrangą su mažais nusodintuvais. Vien bendras 10-ties įrenginukų aptarnavimo paketas bus didesnis nei vienos siurblinės ir visa ta garbė atiteks tam, kas iš to gyvena ir nusimano.
Gyvename kaime (kanalizacija apie 15 metrų nuo šulinio jau naudojama). Atitirpus sniegui šulinys prasmirdo (7žiedai) išsiurbiau jau kokius 50 kartų, bet vistiek jaučiasi kvapas. Patarkite, ką daryti, kad vanduo vėl taptų geriamas? Kanalizaciją užbetonavau ir hidroizoliavau.
Pagal Jūsų parašytą situaciją aišku, kad yra užteršti gruntiniai vandenys, nes nuotekų išgriebimo talpa nebuvo sandari. Šiuo atveju nelieka nieko kito, kaip tik kasti geriamo vandens šulinį kitoje vietoje, arba naudoti tą patį pačių Jūsų užterštą ir laukti kol išsivalys gruntiniai vandenys, o tai gali įvykti ir po 100 metų, priklausomai nuo to kiek Jūs jį užteršėt.
Kokie yra šulinio įrengimo reikalavimai? Kokiu atstumu leidžiama kasti vietinę kanalizaciją nuo kaimynų šulinio?
Nuotekų kaupimo talpa/išgriebimo duobė (turbūt tai turėta galvoje minint vietinę kanalizaciją) pagal HN turi būti įrengiama ne arčiau kaip 5 m nuo gyvenamųjų pastatų ir ne arčiau kaip 25 m nuo geriamo vandens šulinio.
Vandžiogalos g. 94D, Kaunas
100% rekomenduoja
3 atsiliepimai
ar
2019-10-14, Klaipėda
st
2019-08-11,
ba
2019-06-11, Kaišiadorys