Rodomi įrašai 1-25 iš 59.
Ant metalinio profiliuoto ofisinio namelio sienų prisukau medsraigčiais PIR plokštes, 5cm storio, iš abiejų pusių padengtos aliuminio folija. Tai dariau daugiau GARSO izoliacijai negu šilumos, nes sodo namas arti automagistralės. Ar PIR plokštės sulaiko triukšmą ir ant kiek? Ar tarp profilio metalo lakštų ir PIR lakštų reikalingas ventiliavimas ar galima sandariai pritvirtinti PIR plokštes BE plyšių?
PIR plokštės nėra gera garso izoliacija, nes jos pagrindinė paskirtis - šilumos izoliacija. Garsą geriau izoliuoja pluoštinės medžiagos, pvz., akmens vata. PIR izoliacijai ventiliacija nereikalinga, tačiau ji dažnu atveju reikalinga apdailai. Prie šiltinamo paviršiaus ji turi prisiglausti be oro tarpų.
Ar reikia trisluoksniam mūre poliuretano plokštes klijuoti? Ar užtenka tik fiksatoriais užtvirtinti prie mūro?
Poliuretano plokštes visais atvejais klijuoti reikia prie pagrindo, taip pat suklijuoti reikia tarpusavyje. Tai yra reikalinga tam, kad tarp sienos ir poliuretano plokštės neatsirastų tarpo.
Kokią iš tiesų reikia kloti po rostverku su poliniais pamatais? XPS 300 ar tiesiog paprastą baltą EPS? Vis randu skirtingas nuomones, atliktus darbus, tai kaipgi iš tiesų?
Geriau po rostverku yra XPS, nes jis neįgeria drėgmės ir yra atsparus šildymo-šaldymo ciklams. Paprastas baltas EPS, laikui bėgant įgeria drėgmę, suprastėja jo šiluminės savybės, o drėgmė gali pasiekti rostverko betoną, kas nėra pageidaujama.
Kokio gylio turėtų būti pamatai vieno aukšto namui? Vieni sako turi būti po žemėm 1,20m, o kiti, kad užtenka pusės metro ir apšiltinti. Kaip būtų geriau?
Finnfoam turi specialų sprendimą poliniams pamatams - U profilį, t.y. iš ekstrudinio putplasčio suformuotas klojinys į kurį supilamas betonas, lygiai taip pat, kaip montuojant įprastus klojinius, tačiau šiuo atveju jums nereikia nuomotis klojinių, jų surinkinėti, vėliau išmontuoti ir klijuoti šiltinimo medžiagą, su U profiliu viskas padaroma vienu metu. Jų maksimalus aukštis 56 cm, kadangi visas rostverkas yra apsaugotas nuo sąlyčio su gruntu, tai pilnai pakanka tokio aukščio pamato rostverko.
Kiek teko matyti atliekamus rostverko įrengimo darbus, dedama 5cm puta po juo, tarkim XPS 300. Ar galima dėti 10cm, ar bus nuo to geriau, ar tik pinigų švaistymas?
Paprastai yra naudojama 10 cm storio XPS 300, 5 cm yra kiek per mažai. Mes siūlome rinktis FINNFOAM klojinį iš XPS 300, tokiu atveju nereikia nuomotis ir įrenginėti klojinių, kadangi rostverkas yra išliejamas tiesiai į iš FINNFOAM F300 pagamintą klojinį. Tokiu būdu gaunama ir klojinys, ir šilumos izoliacija vienu etapu. Storiai gali būti tokie: išorinės pusės plokštės - 100, 150 arba 200 mm; vidinės pusės plokštės - 100 arba 150 mm; apatinė plokštė 100 mm. Galima įrengti klojinius, kurių plotis 200, 250 arba 300 mm.
Noriu pastatą apšiltinti poliuretano plokštėmis FF-PIR AL ir įrengti ventiliuojamą fasadą, kaip reiktų tvirtinti šias plokštes?
Poliuretano plokštes klijuojame poliuretano klijais visu perimetru ir pora smeigių, kol klijai išdžius, vėliau smeigės ištraukiamos, į jų vietą pripurškiama klijų, užklijuojama ir t.t.
Ar FF-PIR plokštes galima tinkuoti?
FF-PIR plokštės netinkuojamos, bet turime sprendimą tinkuojamiems fasadams - FF-EPS ir t.t.
Kokio storio reiktų naudoti XPS pamato šiltinimui norint pasiekti A klasės ar A+ klasės reikalavimus?
XPS pamato šiltinimui naudoti reikėtų norint pasiekti A klasę - 150, o A+ klasę 200 mm, čia jau galima privesti ir prie naujo sprendimo poliniams pamatams - klojiniai.
Ar yra prasmė daryti grunto tyrimus, jei bus plokštuminiai pamatai? Sakoma, jog plokštuminiai pamatai tinka bet kokiam gruntui. Sakoma, jog toje vietoje yra apie 3 metrus molio, o giliau žvyras ar smėlis.
Grunto tyrimus pasidaryti yra gerai ir netgi rekomenduotina, kadangi tai labai palengvina darbą konstruktoriui. Plokštuminiai, kaip ir bet kurie kiti pamatai, turi būti projektuojami ir skaičiuojami, todėl turint grunto tyrimus, paprasčiau suprojektuoti konstruktyvą. Be to, turint grunto tyrimus, bus aišku, kokiam gylyje yra gruntiniai vandenys ir kiti dalykai.
Nutariau, jog gręžtinius pamatus šiltinsiu taip: Pamatų išorė Ekstruzinis polisterolas 10cm, pamatų vidus 5cm EPS100 pamatų apačia 5cm Ekstruzinis polisterolas. Tad sakykite, ar pamatams reikalinga kažkokia papildoma hidroizoliacija ar drenažinė membrana? Ką papildomai reikėtų pasidaryti šiltinant ekstruziniu polisteroliu pamatų išorę? Ar užtektų tik šio polisterolio ir daugiau jokių hidroizoliacijų nereikia?
Iš išorės pamatams, apšiltintiems ekstruziniu putplasčiu (XPS) nereikalinga nei hidroizoliacija, nei drenažinė membrana. Papildomai pasidaryti nieko nereikia, jeigu pamatą šiltinat XPS.
Prasidėjo pamatų įrengimo darbai. Viską atlieka įmonė, ir kol pamatai įrenginėjami (gręžtiniai poliniai), noriu apsispręsti dėl jų apšiltinimo. B klasės energingumo namas. Kiek domėjausi, tai geriausia pamatams iš išorės būtų atlikti šiuos veiksmus: 1. Hidroizoliacija 2. Ekstruzinis polistirolas XPS 3. Uždengiama drenažinė membrana. 4. Įrengiamas drenažas Tačiau dar kyla klausimų. Ar visa eiga yra tvarkinga? Ar užtektų išorėje 10cm ekstruzinio polistirolo? Kokią šiltinimo medžiagą ir storį pasirinkti pamatų vidinėje pusėje šiltinti (ir ar verta?) ir taip pat apie grindų šiltinimą ką pasirinkti. Šildymas bus grindinis. Sklepo nėra, namas vieno aukšto.
Jeigu gręžtinį pamatą šiltinat XPS, tai hidroizoliacija nėra būtina, kaip nereikalinga ir drenažinė membrana. Tai yra reikalinga naudoti, kai pamatas šiltinamas EPS. Su XPS eiga paprasta, prie išlieto rostverko poliuretano klijais klijuojate XPS ir jį užkasate. Cokolis tinkuojamas. Rekomenduoju rinktis frezuotą XPS rifliuotu paviršiumi, pvz., Finnfoam FL300 XX. B klasei užtenka 10 cm storio XPS, tačiau norint šiltesnių pamatų ir mažesnių pastato šilumos nuostolių, reiktų šiltinti ir iš vidaus 5 cm XPS. Grindų šiltinimui siūlau rinktis XPS pirmam sluoksniui, kuris būtų klojamas ant grunto, kitą/-us sluoksnius daryti iš EPS100 balto polistireninio putplasčio.
Ar galima šiltinti pamatus iš išorės putų polistirolu EPS70 20 cm?
Šiltinti putų polistirolu pamatus iš išorinės pusės galima, tačiau nerekomenduojama. Ši izoliacinė medžiaga pasižymi geromis izoliacinėmis savybėmis, taip neblogos ir drėgminės savybės, tačiau jos nėra atsparios šildymo-šaldymo ciklams, todėl drėgmei patekus tarp polistirolo burbuliukų ir veikiant šildymo-šaldymo ciklams, po kiek metų suardys EPS struktūrą ir medžiaga neatliks savo pagrindinės funkcijos - saugoti pamatą nuo drėgmės. Pamatų šiltinimui mes rekomenduojame naudoti ekstrudinio putplasčio plokštes. Jų šiluminės savybės yra geresnės nei EPS, tačiau svarbiausia yra tai, kad jos yra vienalytės struktūros, todėl visiškai atsparios drėgmei, į jų vidų drėgmė niekaip negali patekti, o kadangi nėra burbuliukų, tai ji yra ir atspari šildymo-šaldymo ciklams, todėl yra ilgaamžė ir patikima.
Norėčiau plačiau sužinoti apie pamato šiltinimą xps putplasčiu. Nors ir turiu drenažą, į rūsį sunkiasi vanduo. Šildant xps plokštėmis hidroizoliacija nebūtina? Tik membrana?
Šiltinant ekstrudiniu putplasčiu pamatą - hidroizoliacija nebūtina, tačiau kitokia situacija esant rūsiui. Jeigu yra aukšti gruntiniai vandenys, tada rūsio sieną galima papildomai hidroizoliuoti prieš apšiltinimą. Finnfoam rūsio sienoms turi specialias plokštes su grioveliais, tad drenažinė membrana nebūtina.
Planuojame pirmą aukštą (iš 30cm storio silikato blokelių) apšiltinti iš išorės klijuojant putplastį ir šlapiai tinkuoti, tačiau nenorime išstorinti sienos. Gal yra plonesnė šiltinimo medžiaga, kuri atlieka tokią pat ar geresnę funkciją, kaip 10-20cm storio putplastis? Gal mėlyna ar raudona Styrodur plokštė?
Jeigu lyginti balto EPS (lambda - apie 0,039) ir ekstrudinio putplasčio - XPS (Styrodur) (lambda - apie 0,036) šilumines savybes, tai jos labai panašios, ekstrudinio kiek geresnės, tačiau labai žymiai sumažinti storio nepavyks. Norint sumažinti izoliacijos storį, galima rinktis neoporą, kurio šiluminės savybės yra geresnės (lambda - 0,031) nei EPS ir XPS. Jeigu nuspręstumėt daryti ventiliuojamą fasadą, tuomet galima dar labiau sumažinti storį naudojant FF-PIR poliuretano plokštes (lambda - 0,021).
Naujos statybos A klasės namo iš dujų silikato blokelių sienas planuoju šiltinti 20 cm storio neoporo mano skaičiavimais taip pasiekiama A klasės sienų šiltinimo reikalavimai, bet kiek ir kokiomis medžiagomis šiltinti pamatą iš išorės, kad pasiekti A klasės reikalavimus? Pamatas polinis, gelžbetoninis rostverkas 25 cm storio iš vidaus apšiltintas 10 cm EPS 100. Jeigu naudoti tą patį neoporą jo storis turėtų būti irgi apie 20 cm, bet tuomet sienos ir pamatas gausis vienoje plokštumoje. Gal rinktis ekstruzinį polistereną XPS, kokio storio jis turėtų būti, kad pasiekti A klasę?
A klasės pastato pamatui mes rekomenduojame naudoti 10cm š vidinės pusės, 10 cm iš apačios ir 15 cm iš išorinės pusės (kalbu apie rostverką). Jeigu pamatas iš vidinės pusės apšiltintas EPS100 10 cm, tai 15 cm Finnfoam F300 turėtų pakakti.
Ar galime A klasės name langus montuoti ne apšiltinimo sluoksnyje, o angoje, tačiau prieš tai apšiltinus angokraštį 5 cm XPS?
Galima XPS naudoti angokraščių šiltinimui, tačiau langas neturėtų remtis tiesiai ant XPS. Tarp lango rėmo ir XPS turėtų būti tarpas, kuris būtų užpurškiamas montažinėmis putomis.
Noriu apšiltinti nešildomo rūsio perdangą. Nusprenžiau naudoti putų polistirolą. Noriu klijuoti prie lubų, koks putų polistirolo klijavimo darbų eiliškumas? Ar reikia naudoti plėvelę, kaiščius?
Putų polistirolas prie lubų klijuojamas poliuretano klijais arba cemento pagrindo klijais. Tvirtinimui reikia naudoti kaiščius.
Kokias šiltinimo medžiagas patartumėte naudoti horizontaliam plokščiam stogui? Kas geriau ar vata ar polisterolis šiltinant stogą? Koks turėtų būti storis šiltinant vata, arba polisteroliu? Ar būtina garo izoliacinė plėvelė?
Plokščio stogo šiltinimui galima rinktis poliizocianurato plokštes FF-PIR. Šiomis plokštėmis apšiltintas stogas bus sandarus, šiltas ir lengvas. Sandarumą plokštėms suteikia iš abiejų pusių gamykliškai priklijuota aliuminio folijos danga. Norint pasiekti tą pačią šiluminę varžą kaip su mineraline vata ar EPS, reikės iki dviejų kartų plonesnių plokščių, nes FF-PIR šilumos laidumo koeficientas yra 0,021 W/mK. Šių plokščių tankis yra 30 kg/m3, todėl neapkraunama konstrukcija, be to, šias plokštes yra lengva ir paprasta montuoti, jos apdirbamos įprastais staliaus įrankiais.
Ar tiesa, kad purškiamais klijais klijuoti XPS plokštę yra geriau, negu naudojant sausą mišinį? Kuo apdirbti XPS plokšte išklijuotą sieną prieš tapetavimą?
Šias plokštes galima klijuoti tiek purškiamais poliuretano klijais, tiek cemento pagrindo klijais. Rekomenduojama naudoti rifliuotas plokštes (šiauštu paviršiumi), dėl geresnio sukibimo. Jeigu plokščių paviršius lygus (slidus) tada plokštes reikia pašiaušti mechaniškai (pvz., švitriniu popieriumi). Prieš tapetavimą nereikia niekuo apdirbti, tik tapetų klijai neturėtų būti su tirpikliais.
Turiu klausimą, kokį polistirolą ir kokio storio naudoti po rostverku? Namas vieno aukšto, vieta pakankamai drėgna.
Pamatų šiltinimui geriausiai naudoti ekstrudinį polistireninį putplastį (XPS), pvz. Finnfoam F300. Ši izoliacija, skirtingai nuo balto putplasčio, yra vientisos struktūros. Ji nėra sudaryta iš burbuliukų, todėl į ją neįsiskverbia drėgmė, todėl laikui bėgant plokštė veikiama šildymo-šaldymo ciklų nesuardo savo struktūros ir nepraranda šiluminių ir stipruminių savybių. Po rostverku galima naudoti 10 cm storio F300 plokštes.
Ar galima apsišiltinti šlaitinį stogą su poliuretano plokštėmis? Kokie šiltinimo būdai?
Šlaitinį stogą apšiltinti poliuretano plokštėmis galima. Apšiltinimo sluoksnio įrengimas yra paprastas - plokštės yra montuojamos tarp gegnių, o tarpai tarp plokštės ir gegnių yra supurškiami poliuretaniniais klijais. Priklausomai nuo to, kokio aukščio yra gegnės ir kokią šiluminę varžą reikia pasiekti, galima dalį plokščių sumontuoti tarp gegnių, o kitą dalį prisukti prie gegnių apačios, tokiu būdu būtų sukuriamas sandarumą užtikrinantis sluoksnis.
Kokie medinio namo apšiltinimo būdai dažniausiai naudojami? Ką patartumėte rinktis norint turėti tikrai šiltą būstą?
Medinio namo šiltinimui dažnai naudojama mineralinė vata, tačiau pagal dabartinius reikalavimus, šia medžiaga apšiltinus karkasinį namą, jo sienos labai pastorės, todėl kaip alternatyva, naudojamos poliizocianurato plokštės PIR. Kadangi šių plokščių šilumos laidumo koeficientas vienas mažiausių rinkoje, todėl ir tai pačiai atitvaros šiluminei varžai pasiekti reikės iki dviejų kartų plonesnės izoliacijos. Šios plokštės paprastai būna iš abiejų pusių padengtos garui nelaidžia danga, todėl nebereikia naudoti jokių papildomų plėvelių ar priešvėjinių izoliacijų. Šių plokščių įrengimas taip pat paprastas, kadangi jos būna tokių matmenų, kad būtų paprasta jas įsprausti tarp dviejų karkaso elementų. Pjaunamos šios plokštės paprastais įrankiais, pvz. rankiniu pjūklu.
Domimės buto šiltinimu iš vidaus. Gyvenu 2 aukštų daugiabučio 1-ame aukšte. Atvėsus orams, labai atšąla vonios kambarys ir tualetas, nes ta siena ribojasi su laiptine. Iš lauko pusės nėra galimybių apšiltint. Norėčiau šiltint iš vidaus. Ką patartumėt, vata ar putų polistrolu? Kokio storio?
Drėgnų patalpų (vonios, dušinės ir pan.) šiltinimui siūlome naudoti Tulppa plokštes. Jos veikia ir kaip šilumos izoliacija, ir kaip hidroizoliacija. Tulppa plokštės yra specialus gaminys, kurio šerdyje yra ekstruzinis polistireninis putplastis ir jis iš abiejų pusių padengtas cemento sluoksniu su armavimo tinkleliu. Šios plokštės praktiškai neįgeria drėgmės, suteikia papildomą šilumos izoliaciją, jų montavimui nereikalingas karkasas, nes jos tvirtinamos tiesiai prie sienos. Galima rinktis iš keturių storių: 20, 30 50 ir 80 mm. Storį reikėtų rinktis priklausomai nuo to, kiek daug galite apšiltinti sienas (paprastai ankštose erdvėse didelių storių nebūną, todėl rekomenduočiau 30 mm).
Kiek cm reikia šiltinti rūsį XPS ir kokio storio plokštes naudoti?
Iš lauko pusės, jeigu tai nėra nauja statyba, užtenka apšiltinti 10 cm XPS izoliacija. Finnfoam turi specialias CW300 plokštes, skirtas rūsio sienų šiltinimui. Jos turi specialius smulkesnius griovelius drėgmei iš rūsio nuvesti į drenažo sistemą ir stambesnius griovelius iš išorinės pusės.
Reikia apšiltinti šlaitinį stogą 170m2, senos statybos su keitimu į beasbescementinį šiferį. Norėtume sužinoti kiek hidroizoliaciniu sluoksniu reikia, kokia nuomonė apie PIR šiltinimo plokštes? Kaip šiltinti prie kamino?
Galite naudoti PIR plokštes šlaitinio stogo šiltinimui. Aplink kaminą turėtų būti naudojama mineralinė vata.
Kokybės g. 5, Biruliškių k., LT-54469 Kauno r., Lietuva
1 atsiliepimai
eg
2019-05-30, Alytus