Rodomi įrašai 1-25 iš 63.
Noriu paklausti ar galima šiltinti sienas su ekstruziniu polistirolu/polistirenu?
Sienas šiltinti ekstruziniu polistirolu (XPS) tikrai galima, tačiau yra ir efektyvesnių medžiagų sienų šiltinimui. XPS dėl savo savybių puikiai tinka pamatų šiltinimui (ir visoms kitoms konstrukcijoms, kurios turi sąlytį su drėgme). Mes galima pasiūlyti ne tik XPS sienų šiltinimui, bet ir efektyvesnių medžiagų, priklausomai nuo apdailos tipo. Tinkuojamam fasadui turime FF-EPS plokštes, o ventiliuojamam FF-PIR.
Nešildomoje mūrinio namo pastogėje noriu ant garo izoliacinės plėvelės sudėti klijuojant špuntuotą polistirolą Finnfoam 100mm. Ar pakaks varžos? Svarbiausia ar negrauš pelės? Planuoju padaryti sandariai. Ar reiks difuzinės plėvelės?
Pirmiausia, tai garo izoliacinės plėvelės naudoti nereikia, nes Finnfoam plokštės pačios veikia, kaip garo izoliacija. Galima šias plokštes naudoti vietoje garo izoliacijos, jeigu visus plokščių sujungimus perklijuosit lipnia izoliacija. 10 cm XPS izoliacijos nešildomai pastogei mažokai, reiktų bent dvigubai didesnio storio, todėl geresnis variantas būtų FF-PIR plokštės dengtos aliuminio folija iš abiejų pusių. Šių plokščių šilumos laidumo koeficientas yra žymiai geresnis nei Finnfoam F300 plokščių ir minimaliai varžai (kuri atitiktų C klasės pastato reikalavimus) pasiekti užtektų 14 cm FF-PIR ALK plokščių. Dėl sandarumo užtikrinimo reiktų visas siūles suklijuoti poliuretaniniais klijais ir papildomai perklijuoti lipnia juosta. Dėl graužikų, tai deja, bet jie graužia visas medžiagas. Geriausia prevencija - nelaikyti maisto produktų graužikams lengvai prieinamose vietose.
Ruošiamės šiltinti plokščią namo stogą. Stogo konstrukcija medinė. Gegnių storis 250 mm. Projekte nurodyta šiltinti 250 mm vata tarp gegnių, 50 mm skersai tarp tašelių ir 50 mm poliuretano plokštė su folija. Tarp gegnių planuojam dėti vatą Knauf Unifit 035. Pardavėjas siūlo rinktis ruloninę vatą 240 mm storio. 10 mm lieka tarpelis, bet pardavėjas sako, kad tai ne problema, o darbas daug paprastesnis. Klausimas - ar geras toks sprendimas? Ar geriau dėti per du sluoksnius pvz.: 150 + 100 ar 200 + 50?
Geriau nepalikit tarpelio. Izoliacijos sluoksniai turi susiliesti tarpusavyje. Siūlau laikytis stogo konstrukcijos projekto nurodymo, nes projektas yra parengtas taip, kad būtų užtikrintas energinis efektyvumas. Beje, jeigu paliksit oro tarpą, tada poliuretano plokštė (FF-PIR) neveiks kaip garo izoliacija, todėl ant vatos reikės dėti garo plėvelę. Jeigu šias dvi izoliacijos glaudžiat vieną prie kitos, FF-PIR veikia, kaip garo izoliacija, nes jos danga yra visiškai sandari. Geriau dėkit 200+50 mm vatos tarp gegnių ir 50 mm FF-PIR ALK (danga - aliuminizuotas popierius).
Ar saugu palikti Finnfoam XPS žiemoti sklype? Dėl oro sąlygų ir sklypo drėkimo šiais metais tikriausiai nespėsime įsirengti pamato iki galo, o Finnfoam jau atvežtas į sklypą.
Galite palikti Finnfoam XPS žiemoti sklype. tačiau jeigu planuojate laikyti ilgiau nei 3 mėnesius, rekomenduojama pridengti nuo UV spindulių poveikio, bet žiemą nėra tiek to poveikio.
Ant metalinio profiliuoto ofisinio namelio sienų prisukau medsraigčiais PIR plokštes, 5cm storio, iš abiejų pusių padengtos aliuminio folija. Tai dariau daugiau GARSO izoliacijai negu šilumos, nes sodo namas arti automagistralės. Ar PIR plokštės sulaiko triukšmą ir ant kiek? Ar tarp profilio metalo lakštų ir PIR lakštų reikalingas ventiliavimas ar galima sandariai pritvirtinti PIR plokštes BE plyšių?
PIR plokštės nėra gera garso izoliacija, nes jos pagrindinė paskirtis - šilumos izoliacija. Garsą geriau izoliuoja pluoštinės medžiagos, pvz., akmens vata. PIR izoliacijai ventiliacija nereikalinga, tačiau ji dažnu atveju reikalinga apdailai. Prie šiltinamo paviršiaus ji turi prisiglausti be oro tarpų.
Ar reikia trisluoksniam mūre poliuretano plokštes klijuoti? Ar užtenka tik fiksatoriais užtvirtinti prie mūro?
Poliuretano plokštes visais atvejais klijuoti reikia prie pagrindo, taip pat suklijuoti reikia tarpusavyje. Tai yra reikalinga tam, kad tarp sienos ir poliuretano plokštės neatsirastų tarpo.
Kokią iš tiesų reikia kloti po rostverku su poliniais pamatais? XPS 300 ar tiesiog paprastą baltą EPS? Vis randu skirtingas nuomones, atliktus darbus, tai kaipgi iš tiesų?
Geriau po rostverku yra XPS, nes jis neįgeria drėgmės ir yra atsparus šildymo-šaldymo ciklams. Paprastas baltas EPS, laikui bėgant įgeria drėgmę, suprastėja jo šiluminės savybės, o drėgmė gali pasiekti rostverko betoną, kas nėra pageidaujama.
Kokio gylio turėtų būti pamatai vieno aukšto namui? Vieni sako turi būti po žemėm 1,20m, o kiti, kad užtenka pusės metro ir apšiltinti. Kaip būtų geriau?
Finnfoam turi specialų sprendimą poliniams pamatams - U profilį, t.y. iš ekstrudinio putplasčio suformuotas klojinys į kurį supilamas betonas, lygiai taip pat, kaip montuojant įprastus klojinius, tačiau šiuo atveju jums nereikia nuomotis klojinių, jų surinkinėti, vėliau išmontuoti ir klijuoti šiltinimo medžiagą, su U profiliu viskas padaroma vienu metu. Jų maksimalus aukštis 56 cm, kadangi visas rostverkas yra apsaugotas nuo sąlyčio su gruntu, tai pilnai pakanka tokio aukščio pamato rostverko.
Kiek teko matyti atliekamus rostverko įrengimo darbus, dedama 5cm puta po juo, tarkim XPS 300. Ar galima dėti 10cm, ar bus nuo to geriau, ar tik pinigų švaistymas?
Paprastai yra naudojama 10 cm storio XPS 300, 5 cm yra kiek per mažai. Mes siūlome rinktis FINNFOAM klojinį iš XPS 300, tokiu atveju nereikia nuomotis ir įrenginėti klojinių, kadangi rostverkas yra išliejamas tiesiai į iš FINNFOAM F300 pagamintą klojinį. Tokiu būdu gaunama ir klojinys, ir šilumos izoliacija vienu etapu. Storiai gali būti tokie: išorinės pusės plokštės - 100, 150 arba 200 mm; vidinės pusės plokštės - 100 arba 150 mm; apatinė plokštė 100 mm. Galima įrengti klojinius, kurių plotis 200, 250 arba 300 mm.
Noriu pastatą apšiltinti poliuretano plokštėmis FF-PIR AL ir įrengti ventiliuojamą fasadą, kaip reiktų tvirtinti šias plokštes?
Poliuretano plokštes klijuojame poliuretano klijais visu perimetru ir pora smeigių, kol klijai išdžius, vėliau smeigės ištraukiamos, į jų vietą pripurškiama klijų, užklijuojama ir t.t.
Ar FF-PIR plokštes galima tinkuoti?
FF-PIR plokštės netinkuojamos, bet turime sprendimą tinkuojamiems fasadams - FF-EPS ir t.t.
Kokio storio reiktų naudoti XPS pamato šiltinimui norint pasiekti A klasės ar A+ klasės reikalavimus?
XPS pamato šiltinimui naudoti reikėtų norint pasiekti A klasę - 150, o A+ klasę 200 mm, čia jau galima privesti ir prie naujo sprendimo poliniams pamatams - klojiniai.
Ar yra prasmė daryti grunto tyrimus, jei bus plokštuminiai pamatai? Sakoma, jog plokštuminiai pamatai tinka bet kokiam gruntui. Sakoma, jog toje vietoje yra apie 3 metrus molio, o giliau žvyras ar smėlis.
Grunto tyrimus pasidaryti yra gerai ir netgi rekomenduotina, kadangi tai labai palengvina darbą konstruktoriui. Plokštuminiai, kaip ir bet kurie kiti pamatai, turi būti projektuojami ir skaičiuojami, todėl turint grunto tyrimus, paprasčiau suprojektuoti konstruktyvą. Be to, turint grunto tyrimus, bus aišku, kokiam gylyje yra gruntiniai vandenys ir kiti dalykai.
Nutariau, jog gręžtinius pamatus šiltinsiu taip: Pamatų išorė Ekstruzinis polisterolas 10cm, pamatų vidus 5cm EPS100 pamatų apačia 5cm Ekstruzinis polisterolas. Tad sakykite, ar pamatams reikalinga kažkokia papildoma hidroizoliacija ar drenažinė membrana? Ką papildomai reikėtų pasidaryti šiltinant ekstruziniu polisteroliu pamatų išorę? Ar užtektų tik šio polisterolio ir daugiau jokių hidroizoliacijų nereikia?
Iš išorės pamatams, apšiltintiems ekstruziniu putplasčiu (XPS) nereikalinga nei hidroizoliacija, nei drenažinė membrana. Papildomai pasidaryti nieko nereikia, jeigu pamatą šiltinat XPS.
Prasidėjo pamatų įrengimo darbai. Viską atlieka įmonė, ir kol pamatai įrenginėjami (gręžtiniai poliniai), noriu apsispręsti dėl jų apšiltinimo. B klasės energingumo namas. Kiek domėjausi, tai geriausia pamatams iš išorės būtų atlikti šiuos veiksmus: 1. Hidroizoliacija 2. Ekstruzinis polistirolas XPS 3. Uždengiama drenažinė membrana. 4. Įrengiamas drenažas Tačiau dar kyla klausimų. Ar visa eiga yra tvarkinga? Ar užtektų išorėje 10cm ekstruzinio polistirolo? Kokią šiltinimo medžiagą ir storį pasirinkti pamatų vidinėje pusėje šiltinti (ir ar verta?) ir taip pat apie grindų šiltinimą ką pasirinkti. Šildymas bus grindinis. Sklepo nėra, namas vieno aukšto.
Jeigu gręžtinį pamatą šiltinat XPS, tai hidroizoliacija nėra būtina, kaip nereikalinga ir drenažinė membrana. Tai yra reikalinga naudoti, kai pamatas šiltinamas EPS. Su XPS eiga paprasta, prie išlieto rostverko poliuretano klijais klijuojate XPS ir jį užkasate. Cokolis tinkuojamas. Rekomenduoju rinktis frezuotą XPS rifliuotu paviršiumi, pvz., Finnfoam FL300 XX. B klasei užtenka 10 cm storio XPS, tačiau norint šiltesnių pamatų ir mažesnių pastato šilumos nuostolių, reiktų šiltinti ir iš vidaus 5 cm XPS. Grindų šiltinimui siūlau rinktis XPS pirmam sluoksniui, kuris būtų klojamas ant grunto, kitą/-us sluoksnius daryti iš EPS100 balto polistireninio putplasčio.
Ar galima šiltinti pamatus iš išorės putų polistirolu EPS70 20 cm?
Šiltinti putų polistirolu pamatus iš išorinės pusės galima, tačiau nerekomenduojama. Ši izoliacinė medžiaga pasižymi geromis izoliacinėmis savybėmis, taip neblogos ir drėgminės savybės, tačiau jos nėra atsparios šildymo-šaldymo ciklams, todėl drėgmei patekus tarp polistirolo burbuliukų ir veikiant šildymo-šaldymo ciklams, po kiek metų suardys EPS struktūrą ir medžiaga neatliks savo pagrindinės funkcijos - saugoti pamatą nuo drėgmės. Pamatų šiltinimui mes rekomenduojame naudoti ekstrudinio putplasčio plokštes. Jų šiluminės savybės yra geresnės nei EPS, tačiau svarbiausia yra tai, kad jos yra vienalytės struktūros, todėl visiškai atsparios drėgmei, į jų vidų drėgmė niekaip negali patekti, o kadangi nėra burbuliukų, tai ji yra ir atspari šildymo-šaldymo ciklams, todėl yra ilgaamžė ir patikima.
Norėčiau plačiau sužinoti apie pamato šiltinimą xps putplasčiu. Nors ir turiu drenažą, į rūsį sunkiasi vanduo. Šildant xps plokštėmis hidroizoliacija nebūtina? Tik membrana?
Šiltinant ekstrudiniu putplasčiu pamatą - hidroizoliacija nebūtina, tačiau kitokia situacija esant rūsiui. Jeigu yra aukšti gruntiniai vandenys, tada rūsio sieną galima papildomai hidroizoliuoti prieš apšiltinimą. Finnfoam rūsio sienoms turi specialias plokštes su grioveliais, tad drenažinė membrana nebūtina.
Planuojame pirmą aukštą (iš 30cm storio silikato blokelių) apšiltinti iš išorės klijuojant putplastį ir šlapiai tinkuoti, tačiau nenorime išstorinti sienos. Gal yra plonesnė šiltinimo medžiaga, kuri atlieka tokią pat ar geresnę funkciją, kaip 10-20cm storio putplastis? Gal mėlyna ar raudona Styrodur plokštė?
Jeigu lyginti balto EPS (lambda - apie 0,039) ir ekstrudinio putplasčio - XPS (Styrodur) (lambda - apie 0,036) šilumines savybes, tai jos labai panašios, ekstrudinio kiek geresnės, tačiau labai žymiai sumažinti storio nepavyks. Norint sumažinti izoliacijos storį, galima rinktis neoporą, kurio šiluminės savybės yra geresnės (lambda - 0,031) nei EPS ir XPS. Jeigu nuspręstumėt daryti ventiliuojamą fasadą, tuomet galima dar labiau sumažinti storį naudojant FF-PIR poliuretano plokštes (lambda - 0,021).
Naujos statybos A klasės namo iš dujų silikato blokelių sienas planuoju šiltinti 20 cm storio neoporo mano skaičiavimais taip pasiekiama A klasės sienų šiltinimo reikalavimai, bet kiek ir kokiomis medžiagomis šiltinti pamatą iš išorės, kad pasiekti A klasės reikalavimus? Pamatas polinis, gelžbetoninis rostverkas 25 cm storio iš vidaus apšiltintas 10 cm EPS 100. Jeigu naudoti tą patį neoporą jo storis turėtų būti irgi apie 20 cm, bet tuomet sienos ir pamatas gausis vienoje plokštumoje. Gal rinktis ekstruzinį polistereną XPS, kokio storio jis turėtų būti, kad pasiekti A klasę?
A klasės pastato pamatui mes rekomenduojame naudoti 10cm š vidinės pusės, 10 cm iš apačios ir 15 cm iš išorinės pusės (kalbu apie rostverką). Jeigu pamatas iš vidinės pusės apšiltintas EPS100 10 cm, tai 15 cm Finnfoam F300 turėtų pakakti.
Ar galime A klasės name langus montuoti ne apšiltinimo sluoksnyje, o angoje, tačiau prieš tai apšiltinus angokraštį 5 cm XPS?
Galima XPS naudoti angokraščių šiltinimui, tačiau langas neturėtų remtis tiesiai ant XPS. Tarp lango rėmo ir XPS turėtų būti tarpas, kuris būtų užpurškiamas montažinėmis putomis.
Noriu apšiltinti nešildomo rūsio perdangą. Nusprenžiau naudoti putų polistirolą. Noriu klijuoti prie lubų, koks putų polistirolo klijavimo darbų eiliškumas? Ar reikia naudoti plėvelę, kaiščius?
Putų polistirolas prie lubų klijuojamas poliuretano klijais arba cemento pagrindo klijais. Tvirtinimui reikia naudoti kaiščius.
Kokias šiltinimo medžiagas patartumėte naudoti horizontaliam plokščiam stogui? Kas geriau ar vata ar polisterolis šiltinant stogą? Koks turėtų būti storis šiltinant vata, arba polisteroliu? Ar būtina garo izoliacinė plėvelė?
Plokščio stogo šiltinimui galima rinktis poliizocianurato plokštes FF-PIR. Šiomis plokštėmis apšiltintas stogas bus sandarus, šiltas ir lengvas. Sandarumą plokštėms suteikia iš abiejų pusių gamykliškai priklijuota aliuminio folijos danga. Norint pasiekti tą pačią šiluminę varžą kaip su mineraline vata ar EPS, reikės iki dviejų kartų plonesnių plokščių, nes FF-PIR šilumos laidumo koeficientas yra 0,021 W/mK. Šių plokščių tankis yra 30 kg/m3, todėl neapkraunama konstrukcija, be to, šias plokštes yra lengva ir paprasta montuoti, jos apdirbamos įprastais staliaus įrankiais.
Ar tiesa, kad purškiamais klijais klijuoti XPS plokštę yra geriau, negu naudojant sausą mišinį? Kuo apdirbti XPS plokšte išklijuotą sieną prieš tapetavimą?
Šias plokštes galima klijuoti tiek purškiamais poliuretano klijais, tiek cemento pagrindo klijais. Rekomenduojama naudoti rifliuotas plokštes (šiauštu paviršiumi), dėl geresnio sukibimo. Jeigu plokščių paviršius lygus (slidus) tada plokštes reikia pašiaušti mechaniškai (pvz., švitriniu popieriumi). Prieš tapetavimą nereikia niekuo apdirbti, tik tapetų klijai neturėtų būti su tirpikliais.
Turiu klausimą, kokį polistirolą ir kokio storio naudoti po rostverku? Namas vieno aukšto, vieta pakankamai drėgna.
Pamatų šiltinimui geriausiai naudoti ekstrudinį polistireninį putplastį (XPS), pvz. Finnfoam F300. Ši izoliacija, skirtingai nuo balto putplasčio, yra vientisos struktūros. Ji nėra sudaryta iš burbuliukų, todėl į ją neįsiskverbia drėgmė, todėl laikui bėgant plokštė veikiama šildymo-šaldymo ciklų nesuardo savo struktūros ir nepraranda šiluminių ir stipruminių savybių. Po rostverku galima naudoti 10 cm storio F300 plokštes.
Ar galima apsišiltinti šlaitinį stogą su poliuretano plokštėmis? Kokie šiltinimo būdai?
Šlaitinį stogą apšiltinti poliuretano plokštėmis galima. Apšiltinimo sluoksnio įrengimas yra paprastas - plokštės yra montuojamos tarp gegnių, o tarpai tarp plokštės ir gegnių yra supurškiami poliuretaniniais klijais. Priklausomai nuo to, kokio aukščio yra gegnės ir kokią šiluminę varžą reikia pasiekti, galima dalį plokščių sumontuoti tarp gegnių, o kitą dalį prisukti prie gegnių apačios, tokiu būdu būtų sukuriamas sandarumą užtikrinantis sluoksnis.
Kokybės g. 5, Biruliškių k., LT-54469 Kauno r., Lietuva
100% rekomenduoja
3 atsiliepimai
ar
2020-01-06, Alytus
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ruošiamės šiltinti plokščią namo stogą. Stogo konstrukcija medinė. Gegnių storis 250 mm. Projekte nurodyta šiltinti 250 mm vata tarp gegnių, 50 mm skersai tarp tašelių ir 50 mm poliuretano plokštė su folija. Tarp gegnių planuojam dėti vatą Knauf Unifit 035. Pardavėjas siūlo rinktis ruloninę vatą 240 mm storio. 10 mm lieka tarpelis, bet pardavėjas sako, kad tai ne problema, o darbas daug paprastesnis. Klausimas - ar geras toks sprendimas? Ar geriau dėti per du sluoksnius pvz.: 150 + 100 ar 200 + 50?
no
2019-11-27, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ar saugu palikti Finnfoam XPS žiemoti sklype? Dėl oro sąlygų ir sklypo drėkimo šiais metais tikriausiai nespėsime įsirengti pamato iki galo, o Finnfoam jau atvežtas į sklypą.
eg
2019-05-30, Alytus
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ar reikia trisluoksniam mūre poliuretano plokštes klijuoti? Ar užtenka tik fiksatoriais užtvirtinti prie mūro?