Rodomi įrašai 1-25 iš 60.
Gal žinote, ko būtent reikia priduodant namą: ar sandarumo testo, ar energingumo sertifikavimo, ar ekspertizės? Ar galite kas nors pasiūlyti reikiamą paslaugą? Kokia kaina?
Priklauso nuo to, kada išduotas leidimas statybai. Energingumo sertifikato reikia bet kuriuo atveju, + sandarumo testo, jei A klasė. Ekspertizė reikalinga tuo atveju, jei buvo savavališka statyba. Pridavimo paslaugą atliekam, jos kaina priklauso nuo to kokių dokumentų reikia.
Norime pirkti 2007 statybos namą. Namas pagal faktines aplinkybes pilnai įrengtas ir gyvenamas, tačiau įregistruotas namo baigtumas registrų centre - 70%, tačiau savininkai neturi namo darbo projekto ir techninio projekto. Turima informacija ir dokumentai: statybos leidimas, projekto autorius ir techninis prižiūrėtojas, žemės sklypo ribų paženklinimo-parodymo aktas, žemės sklypo kadastro duomenys. Kokios galimybės įregistruoti namą? Iš kur gauti darbo projektą ir techninį projektą? Ar tikėtina, kad kopiją turi registrų centras? Kaip rekomenduotumėte elgtis? Kokios galimybės įregistruoti namą negavus darbo ir techninio projekto? Kokios galimos rizikos neįregistruoti 100% namo baigtumą net gavus techninį projektą?
Jei žinomas projekto autorius - prašot jo, jei atsisako, darot iš naujo, techninis prižiūrėtojas reikalingas ir likusiems 30 proc., jo veikla turi būti drausta. Žodžiu tai nėra taip greita ir paprasta. Planuokit metus laiko ir 2-3 tūkst. eurų.
Parduodama 47/100 namo dalis. 37 kv.m. Kokia kaina energetinio sertifikato? O gal užtenka kažkokios pažymos?
Energetinio sertifikato kaina 80 eurų. Sertifikatas yra reikalingas.
Prie esamo namo pristatytas kambarys ir WC-dušo patalpa (viso apie 15 m2). Yra projektas ir leidimas statybai. Kiek preliminariai kainuotų, kad įteisinti šį priestatą ir būtų galima jį įregistruoti?
Pats statybos įteisinimas 200 Eur+PVM. Reikalingi dokumentai atskirai, reikia tikrinti ką turit, ką reikia padaryti.
Norėčiau pasiteirauti, ar ant seno namo pamato, galima būtų suprojektuoti naują pastatą?
Teoriškai galima statyba ant senų pamatų, tačiau reikia žinoti kokia pamatų būklė.
Turime seno namo projektą rekonstrukcijai, leidimai gauti. Paliekamas visas pirmas aukštas ir pakeliamas mansardinis aukštas 1m, suprojektuotas stogas dvišlaitis dviejų skirtingų nuolydžių, vienas šlaitas 30 laipsnių, kitas šlaitas taip 30 laipsnių, bet viename šlaite yra intarpas su 15 laipsnių šlaitu. Darbų eigoje nusprendėme, kad norime vienodo stogo be pakilimo (abu šlaitai po 30 laipsnių). Ar galime keisti stogo konstrukciją, kuri neatitiks projekto? Ar reikalingas projekto keitimas?
Keičiant stogo konstrukciją reikalinga projekto A laida.
Keičiant keturšlaičio namo stogo dangą norima jį pakeisti į dvišlaitį. Ar stogo konstrukcijų keitimas, tai paprastas remontas ar rekonstrukcija?
Stogo konstrukcijų keitimas - kapitalinis remontas, reikalingas projektas ir statybos leidimas.
Norėjau pasiteirauti, ar teikiate tokią paslaugą, kaip A+ klasės namo (kotedžo) pridavimas 100 proc. baigtumui? Šiai dienai turime 85 proc. baigtumo kotedžą, esame pasidarę sandarumo testą, bus įvedamas dujinis šildymas. Kokių sertifikatų mums reikėtų? Kiek kainuotų Jūsų paslaugos?
Priduodant namą reikalingas PEN sertifikatas A+ klasei, reikalingi šildymo, vėdinimo įrenginių pasai, projektas, nauja inventorizacijos byla, šiltinamųjų medžiagų vatos, polistirolo atitikties deklaracijos, langų ir durų atitikties deklaracijos, kaina 120 eurų. Pridavimui dar reikalinga namo kontrolinė geodezinė nuotrauka, inžinerinių tinklų geodeziniai matavimai... Su visais dokumentais pridavimas apie 1000 eurų.
Domina žemės paskirties keitimas ir keitimo kaina. Kiek laiko užtrunka pakeisti? Ir kiek kainuoja keitimas? Ar priklauso nuo to kur ta žemė randasi (prie ežero ar ne)?
Žemės paskirties keitimo kaina priklauso nuo to kur randasi. Trunka apie 9-11 mėn. Kaina priklauso nuo ploto, bet panašiai 1500-2500 Eur.
Noriu pasiteirauti kokia tvarka yra, jei namas suprojektuotas iš keramikinių blokelių, bet mes norime pakeisti namo konstrukcijas ir statyti tokį patį namą tik karkasinį. Ar užtenka tik A laidos ar reikia naujo statybos leidimo?
Pakeitus namo konstrukcijų tipą į karkasinį, Jums reikės A laidos.
Net nežinau kaip pavadinti. Sakysim būtų senas namas ir rekonstrukcija. Ar jam galiotų visi A++ energiniai reikalavimai? Kaip būtų su sena, kokiais 1990 m. pradėta ir nebaigta statyba? Norint pabaigti kaip suprantu atsirastų A++.
Rekonstrukcijos metu reikalinga energinė C klasė, 90 metų pabaigai - pagal tuo metu galiojančius reikalavimus.
Mums siūlo išsikasti mikro gręžinį iki 25 m, bet be dokumentų ir be paso. Tačiau gręžinio vieta bus numatyta namo projekte. Ar tai turės įtakos namo pridavimui Vilniaus rajone? Ar turėdami gręžinį be dokumentų, bet jis bus numatytas projekte, priduosime namą?
Nepriduosit namo turint gręžinį be dokumentų, nebent turėsit alternatyvų vandens šaltinį.
Ar reikia leidimo 22 kv.m buto kapitaliniam remontui-rekonstrukcijai sename 3 butų mediniame name, jei noriu pakeisti langus, duris, sujungti virtuvę su kambariu, įrengti vonios kambarį vietoj prieškambario, įsirengti palėpę, prijungti prie miesto komunikacijų bei pakeisti šildymą iš dujinio į elektrinį? (Kaimynų sutikimus gavau).
Kapitaliniam buto projektui leidimas reikalingas.
Įsigijome sodo sklypą su sodo namu. Norime namą rekonstruoti ir registruoti kaip gyvenamąjį (padidinant jo plotą, įsivedant kanalizaciją ir t.t.), t.y. keičiant jo paskirtį. Ar tokiam namui bus taikomi A+ klasės reikalavimai? Jei ne, tai kokios klasės reikalavimai jam būtų taikomi?
Rekonstravus namą bus reikalinga C klasė.
Norime pirkti sodo namelį. Situacija yra tokia, kad pardavėjai 2013 metais įsigijo tik sodo sklypą, po to 2015-2016 metais pasistatė rąstinį namelį. Dabar jie tą sodą pardavinėja, namelis dar nebaigtas, ten yra stogas sienos ir langai, dokumentuose niekur nefigūruoja. Kokia laukia dokumentų tvarkymo eiga ir kokios nusimato išlaidos dokumentų tvarkymui?
Sodo namo projektas, statybos leidimas, statyba, pridavimas, jei norit ten gyventi A+ klasė, išlaidos 4-5 tūkst. Eur.
Įmonė, kuri verčiasi gyvulių supirkimu,laikymu ir pardavimu, nori statyti arklių laikymo pastatą. Norime paklausti, kokius dokumentus įmonė turi turėti norint pradėti statybas?
Jūsų atveju reikalingi visi dokumentai statybos leidimui: projektas, nuosavybės dokumentai ir pan.
Noriu pasidomėti ar yra galimybė 8 butų daugiabutyje, 2 iš 2 aukšte išsididinti 1m pločio balkoną prakišant jį ant metalinių konstrukcijų ankeruojant į namą dar 1m nuo fasado? Namas priklauso bendrijai, apie namą žemė išpirkta. Kokie leidimai reikalingi? Gal užtenka gyventojų sutikimo ar reikalingos ir kitos instancijos?
Daugiabutyje norint pakeisti balkono išmatavimus reikalingas gyventojų sutikimas ir statybos leidimas.
Ar yra reikalavimai durims, kad priduoti namą 100%? Šiuo metu namo baigtumas yra 85%, katilinė įrengta tambūre/atviroje erdvėje. Priešais įėjimas į garažą. Nežinau ar galiu statyti duris įėjimo į garažą plastikines, kaip lauko durys? Ar nekils po to problemų su pridavimu? Prisegu planą, realiai situacijai pamatyti.
Namo atitvaros turi atitikti projektui, ridavimui reikės daryti PENsertifikatą ir pateikti techninį darbo projektą. Duryse vertinama ne tik medžiaga, bet ir daug kitų techninių parametrų, todėl negali būti vienareikšmių atsakymų turint tiek mažai info.
Planuojame statyti karkasinį namą Vilniaus rajone - 80 kv. Negalime sau leisti išpūsti namo statybos kainos dėl energetinio sertifikavimo net 40 proc. Kaip yra su tuo sertifikavimu? Jeigu namas neatitinka A klasę, mes negalėsime jo priduoti? 25 cm sienų šiltinimas kokiai klasei yra priskiriamas? O gal geriau forminti kaip sodo namą ir tada nereikės sertifikavimo?
Sodo name negalite būti registruoti, jei planuojate tik dabar gauti statybos leidimą, turėsite pasiekti A+ klasę. Energetinė klasė, tai visuma sprendinių, vien sienų šiltinimas nieko nesako apie namo kokybę.
Ar daugiabučio gyvenamojo namo tik stogo renovacijai/šiltinimui reikalingas projektas, statybos leidimas ir kiti techniniai dokumentai?
Statybos leidimas daugiabučio gyvenamojo namo stogo renovacijai yra reikalingas.
Nusipirkome dviejų aukštų namą su rūsiu bei garažu, bet mums nepatinka išplanavimas, todėl norėtume jį pasikeisti. Visos sienos išlieka, dar pasistatytų dvi pertvaros ir virtuvės bei valgomojo vietos pasikeistų. Ar reikia tokiems pakeitimams keisti projektą ir gauti kažkokius leidimus?
Nereikia jokių leidimų, jei nepadidėja matmenys aukštis, plotis, tūris.
Nusipirkau 13 arų žemės ūkio paskirties sklypą prie ežero kranto. Ežero pakrantės 23 metrai, ilgis sklypo 56 metrai. Norėtume pasistatyti kažkokį pastatą, kur galima būtų poilsiauti. Ar galima, ką galima, kokiu būdu galima?
Žemės ūkio paskirties žemėje statyti negalima.
Remontuojamos administracinės patalpos, paprastasis remontas: atliekami: (sienų glaistymas, dažymas, tinkavimas, durų keitimas, grindų atnaujinimas, betonavimas), el instaliacijos, vėdinimo/kondicionavimo, vandens, šildymo sistemų keitimas-nekeičiant sistemų konfigūracijos, parametrų. Ar reikalingas statybos leidimas?
Jei remonto darbai tiktai tokie - statybos leidimas nereikalingas, reikalingas suderinimas su pastato bendrasavininkiais.
Man nuosavybės teise priklauso pastatas, esantis privačiame namų valdos žemės sklype. Remiantis Nekilnojamojo turto registro duomenimis yra nurodyta nekilnojamojo turto t.y. Pastato paskirtis - pagalbinio ūkio. Pastatas turi vietinį šildymą, vietinį vandentiekį ir faktiškai yra gyvenama vasaros metu. Dabartiniu metu turiu leidimą statybai ir planuoju statyti gyvenamąjį namą. Atsižvelgdama į faktines aplinkybes noriu paklausti ar pagalbinio ūkio pastate galima gyventi? Ar būtina pakeisti pagalbinio ūkio paskirtį į kitą (gyvenamąją), jog pagalbinio ūkio paskirties nekilnojamasis turtas yra faktiškai naudojamas gyventi (noriu atkreipti dėmesį, kad bus statomas gyvenamasis namas);
Gyventi galite kur norite, tačiau tokios paskirties name gyventojai neregistruojami, būtina keisti paskirtį.
Norėjau pasiteirauti jūsų dėl tvoros statymo. Nusipirkome dvibutį namą. Ir dabar norime apsitverti savo teritoriją tvora. Noriu statyti be kaimyno leidimo ir kiek skaitinėjau, tai kai kur siūlo apie metrą į savo sklypo pusę patraukti tvorą ir tada būtų galima statytis tvorą be sutikimo, bet tas metras labai jau daugokai skamba. Koks minimalus atstumas būtų, kad nereiktų kaimyno sutikimo? Tvoros aukštis 1.8m. Gyvename Kauno rajone.
Tvoros leistinas aukštis 1,5m. Galima statyti ant sklypo ribos ir tankumas priklauso nuo orientacijos.
froletos_logo.jpg
Jaunystės g. 6, Utena
92% rekomenduoja
12 atsiliepimai
ze
2019-09-25,
ka
2019-09-09,
gi
2019-08-21, Kaunas
re
2019-08-01,
ri
2019-07-21, Trakai
ge
2019-07-01, Vilnius
pr
2019-06-15, Vilnius
ta
2019-06-02,
ir
2019-05-27,
to
2019-05-23, Panevėžys
mi
2019-05-13,
sa
2019-05-10,