Rodomi įrašai 1-25 iš 69.
Turiu žemės ūkio paskirties 4,5 ha ploto sklypą. Noriu jį padalinti ir pakeisti paskirtį. Viena dalis liktų žemės ūkio paskirties, kita taptų tinkanti gyv. namo statybai. Ar galima vienam kadastriniam numeriui priklausančiam žemės sklypui turėti kelias skirtingas paskirtis (žemės ūkio ir gyv. namų statybos)?
Padalinus sklypą bus skirtingi kadastriniai ir skirtingos paskirtys.
Jei sodo sklypas 335 kv.m, t.y. mažiau nei 4 a, miesto teritorijoje, tai jau čia nėra jokios galimybės teisėtai statyti gyvenamojo namo?
Priklauso nuo to, kas kaimynystėje, jei kaimynai tolokai, tai gal ir yra kokių variantų namo statybai tokio dydžio sklype.
Norėjau pasiteirauti kokių leidimų reikėtų norint išgriauti šias sienas (foto pridedu su žymomis). Namas yra mūrinis Utenos mieste 5 aukštų, butas yra penktame aukšte, ką galite patarti?
Šitoms buto sienoms leidimo nereikia, reikalingas tik remonto aprašas.
Kaip žinoma nuo 2021 metų naujai statomiems namams bus privaloma A++ klasė. Bet ar būtų galima šiemet pasidaryti projektą A+ klasei, gauti statybos leidimą, bet statybas pradėti po poros metų? Ar nebus vėliau problemų su pridavimu? Ar nereikės perdarinėt projekto ir statybos leidimo į A++ klasę?
Namo pridavimas vyksta pagal išduotą leidimą. Tad, jei šiemet gausite leidimą statyti A+ klasės namą, tai drąsiai prisiduosite jį ir vėliau.
Statau namą A+ klasės ūkio būdu. Ar privalomas bus energinio naudingumo sertifikatas, jei statau ne pardavimui ir ne nuomai, o gyventi sau? Ir jei pastatytas namas atitiktų žemesnę klasę nei statybos leidime, ar privaloma bus ištaisyti klaidas? Ar tiesiog bus galima gyventi nepriduotame name be kažkokių tai sankcijų?
Energinio naudingumo sertifikatas yra būtinas pridavimui naujai statomo namo.
Kuo skiriasi sodo sklypas 6 arų ir namų valda? Kaip dėl gyvenamojo namo statybos ir deklaravimo gyvenamosios vietos? Kokie reikalavimai, jeigu yra namukas sodo sklype ar namų valdos dėl renovacijos ar naujos statybos? Kurią geriau žemės paskirtį rinktis gyvenamajam namui?
Pagal žemės paskirtį ir namo paskirtis, sodo name deklaruoti gyvenamos vietos negalima, jei galima rinktis, pigiau ir mažiau darbo - namų valda.
Daugiabučiam namui Vilniuje 1998 m. buvo išduotas statybos leidimas namas, 1999 m. VĮ RC buvo registruotas daugiabutis namas, kurio baigtumas yra 75 proc. Name jau 20 metų gyvena žmonės, yra ir negyvenamųjų patalpų. Statytojas, kaip bendrovė, yra likviduota. Ką reikia padaryti ir kokius žingsnius reikia atlikti, kad daugiabutis namas būtų priduotas VTPSI ir VĮ RC būtų registruotas 100 proc. namo baigtumas. Kiek laiko tai užsitęstų, kiek apytikriai tai kainuotų ir ar galima samdyti šiam darbui atlikti specialistus?
Esam tokį variantą darę, nelengvai ir negreitai. Daugiabučio namo pridavimo kaina priklauso nuo to, kokius pirminius dokumentus turite - darbo projektas, techninė priežiūra, išpildomosios nuotraukos ir pan.
Norėjau pasiteirauti, ar namo pridavimui reikalingas statybų leidimas ir sklypo bendrasavininko parašas? 2003m. pradėti ir 2005m. baigti namo priestato darbai. Tuo metu sklypo bendrasavininkas buvo LR. 2017m. naujasis bendrasavininkas tapo privatus žmogus. Ar reikalingas jo sutikimas šiam statiniui? Ar įmanoma įteisinti ir priduoti statinį be bendrasavininkų sutikimo? Kiek kainuotų atlikti namo pridavimo darbus: geodeziniai ir kadastriniai matavimai atlikti, inventorinė byla padaryta, tik yra neregistruotas priestatas.
Kaip supratau turit savavalę statybą. Jei reikalingas leidimas, reikalingas projektas ir sutikimas, niekaip kitaip padaryti nepavyks. Reikia žiūrėti dokumentus ar reikalingas leidimas.
Mūsų namas baigtas statyti 2000 m., bet iki šios nepriduotas. Dokumentuose yra 80 proc. baigtumas. Kokie dokumentai reikalingi norint priduoti namą? Ir nuo ko reikia pradėti?
Norit priduoti namą reikalingas techninis darbo projektas (TDP), inventorizavimo byla, PEns sertifikatas, kontrolinė nuotrauka, tinklų topo, techninė priežiūra... reikia žiūrėti ką turit.
Gal žinote, ko būtent reikia priduodant namą: ar sandarumo testo, ar energingumo sertifikavimo, ar ekspertizės? Ar galite kas nors pasiūlyti reikiamą paslaugą? Kokia kaina?
Priklauso nuo to, kada išduotas leidimas statybai. Energingumo sertifikato reikia bet kuriuo atveju, + sandarumo testo, jei A klasė. Ekspertizė reikalinga tuo atveju, jei buvo savavališka statyba. Pridavimo paslaugą atliekam, jos kaina priklauso nuo to kokių dokumentų reikia.
Norime pirkti 2007 statybos namą. Namas pagal faktines aplinkybes pilnai įrengtas ir gyvenamas, tačiau įregistruotas namo baigtumas registrų centre - 70%, tačiau savininkai neturi namo darbo projekto ir techninio projekto. Turima informacija ir dokumentai: statybos leidimas, projekto autorius ir techninis prižiūrėtojas, žemės sklypo ribų paženklinimo-parodymo aktas, žemės sklypo kadastro duomenys. Kokios galimybės įregistruoti namą? Iš kur gauti darbo projektą ir techninį projektą? Ar tikėtina, kad kopiją turi registrų centras? Kaip rekomenduotumėte elgtis? Kokios galimybės įregistruoti namą negavus darbo ir techninio projekto? Kokios galimos rizikos neįregistruoti 100% namo baigtumą net gavus techninį projektą?
Jei žinomas projekto autorius - prašot jo, jei atsisako, darot iš naujo, techninis prižiūrėtojas reikalingas ir likusiems 30 proc., jo veikla turi būti drausta. Žodžiu tai nėra taip greita ir paprasta. Planuokit metus laiko ir 2-3 tūkst. eurų.
Parduodama 47/100 namo dalis. 37 kv.m. Kokia kaina energetinio sertifikato? O gal užtenka kažkokios pažymos?
Energetinio sertifikato kaina 80 eurų. Sertifikatas yra reikalingas.
Prie esamo namo pristatytas kambarys ir WC-dušo patalpa (viso apie 15 m2). Yra projektas ir leidimas statybai. Kiek preliminariai kainuotų, kad įteisinti šį priestatą ir būtų galima jį įregistruoti?
Pats statybos įteisinimas 200 Eur+PVM. Reikalingi dokumentai atskirai, reikia tikrinti ką turit, ką reikia padaryti.
Norėčiau pasiteirauti, ar ant seno namo pamato, galima būtų suprojektuoti naują pastatą?
Teoriškai galima statyba ant senų pamatų, tačiau reikia žinoti kokia pamatų būklė.
Turime seno namo projektą rekonstrukcijai, leidimai gauti. Paliekamas visas pirmas aukštas ir pakeliamas mansardinis aukštas 1m, suprojektuotas stogas dvišlaitis dviejų skirtingų nuolydžių, vienas šlaitas 30 laipsnių, kitas šlaitas taip 30 laipsnių, bet viename šlaite yra intarpas su 15 laipsnių šlaitu. Darbų eigoje nusprendėme, kad norime vienodo stogo be pakilimo (abu šlaitai po 30 laipsnių). Ar galime keisti stogo konstrukciją, kuri neatitiks projekto? Ar reikalingas projekto keitimas?
Keičiant stogo konstrukciją reikalinga projekto A laida.
Keičiant keturšlaičio namo stogo dangą norima jį pakeisti į dvišlaitį. Ar stogo konstrukcijų keitimas, tai paprastas remontas ar rekonstrukcija?
Stogo konstrukcijų keitimas - kapitalinis remontas, reikalingas projektas ir statybos leidimas.
Norėjau pasiteirauti, ar teikiate tokią paslaugą, kaip A+ klasės namo (kotedžo) pridavimas 100 proc. baigtumui? Šiai dienai turime 85 proc. baigtumo kotedžą, esame pasidarę sandarumo testą, bus įvedamas dujinis šildymas. Kokių sertifikatų mums reikėtų? Kiek kainuotų Jūsų paslaugos?
Priduodant namą reikalingas PEN sertifikatas A+ klasei, reikalingi šildymo, vėdinimo įrenginių pasai, projektas, nauja inventorizacijos byla, šiltinamųjų medžiagų vatos, polistirolo atitikties deklaracijos, langų ir durų atitikties deklaracijos, kaina 120 eurų. Pridavimui dar reikalinga namo kontrolinė geodezinė nuotrauka, inžinerinių tinklų geodeziniai matavimai... Su visais dokumentais pridavimas apie 1000 eurų.
Domina žemės paskirties keitimas ir keitimo kaina. Kiek laiko užtrunka pakeisti? Ir kiek kainuoja keitimas? Ar priklauso nuo to kur ta žemė randasi (prie ežero ar ne)?
Žemės paskirties keitimo kaina priklauso nuo to kur randasi. Trunka apie 9-11 mėn. Kaina priklauso nuo ploto, bet panašiai 1500-2500 Eur.
Noriu pasiteirauti kokia tvarka yra, jei namas suprojektuotas iš keramikinių blokelių, bet mes norime pakeisti namo konstrukcijas ir statyti tokį patį namą tik karkasinį. Ar užtenka tik A laidos ar reikia naujo statybos leidimo?
Pakeitus namo konstrukcijų tipą į karkasinį, Jums reikės A laidos.
Net nežinau kaip pavadinti. Sakysim būtų senas namas ir rekonstrukcija. Ar jam galiotų visi A++ energiniai reikalavimai? Kaip būtų su sena, kokiais 1990 m. pradėta ir nebaigta statyba? Norint pabaigti kaip suprantu atsirastų A++.
Rekonstrukcijos metu reikalinga energinė C klasė, 90 metų pabaigai - pagal tuo metu galiojančius reikalavimus.
Mums siūlo išsikasti mikro gręžinį iki 25 m, bet be dokumentų ir be paso. Tačiau gręžinio vieta bus numatyta namo projekte. Ar tai turės įtakos namo pridavimui Vilniaus rajone? Ar turėdami gręžinį be dokumentų, bet jis bus numatytas projekte, priduosime namą?
Nepriduosit namo turint gręžinį be dokumentų, nebent turėsit alternatyvų vandens šaltinį.
Ar reikia leidimo 22 kv.m buto kapitaliniam remontui-rekonstrukcijai sename 3 butų mediniame name, jei noriu pakeisti langus, duris, sujungti virtuvę su kambariu, įrengti vonios kambarį vietoj prieškambario, įsirengti palėpę, prijungti prie miesto komunikacijų bei pakeisti šildymą iš dujinio į elektrinį? (Kaimynų sutikimus gavau).
Kapitaliniam buto projektui leidimas reikalingas.
Įsigijome sodo sklypą su sodo namu. Norime namą rekonstruoti ir registruoti kaip gyvenamąjį (padidinant jo plotą, įsivedant kanalizaciją ir t.t.), t.y. keičiant jo paskirtį. Ar tokiam namui bus taikomi A+ klasės reikalavimai? Jei ne, tai kokios klasės reikalavimai jam būtų taikomi?
Rekonstravus namą bus reikalinga C klasė.
Norime pirkti sodo namelį. Situacija yra tokia, kad pardavėjai 2013 metais įsigijo tik sodo sklypą, po to 2015-2016 metais pasistatė rąstinį namelį. Dabar jie tą sodą pardavinėja, namelis dar nebaigtas, ten yra stogas sienos ir langai, dokumentuose niekur nefigūruoja. Kokia laukia dokumentų tvarkymo eiga ir kokios nusimato išlaidos dokumentų tvarkymui?
Sodo namo projektas, statybos leidimas, statyba, pridavimas, jei norit ten gyventi A+ klasė, išlaidos 4-5 tūkst. Eur.
Įmonė, kuri verčiasi gyvulių supirkimu,laikymu ir pardavimu, nori statyti arklių laikymo pastatą. Norime paklausti, kokius dokumentus įmonė turi turėti norint pradėti statybas?
Jūsų atveju reikalingi visi dokumentai statybos leidimui: projektas, nuosavybės dokumentai ir pan.
froletos_logo.jpg
Jaunystės g. 6, Utena
93% rekomenduoja
27 atsiliepimai
p.
2020-05-25,
ks
2020-05-25, Vilnius
v.
2020-05-20, Anykščiai
Noriu padėkoti UAB Froleta, už greitą ir kokybišką darbą.
p.
2020-05-14, Vilnius
da
2020-05-14, Vilnius
nb
2020-05-09, Plungė
a.
2020-05-05, Vilnius
wi
2020-04-24,
ra
2020-02-18, Kėdainiai
eu
2020-02-10,
ka
2020-01-09, Trakai
de
2020-01-06, Vilnius
da
2019-11-05,
gi
2019-10-25, Ignalina
rb
2019-10-22,
ze
2019-09-25,
ka
2019-09-09,
gi
2019-08-21, Kaunas
re
2019-08-01,
ri
2019-07-21, Trakai
ge
2019-07-01, Vilnius
pr
2019-06-15, Vilnius
ta
2019-06-02,
ir
2019-05-27,
to
2019-05-23, Panevėžys
mi
2019-05-13,
sa
2019-05-10,