Rodomi įrašai 1-10 iš 10.
Prieškario statybos name, perdengimai mediniai, kaimynas antrame aukšte išlupo parketą, medines grindis ir rado po jomis tik molio-smėlio mišinį. Dabar ruošiasi lieti betono mišinį. Mano nuomone, tai nebus gera izoliacija. Kadangi mano butas pirmame aukšte, galvoju, kad būtų tikslinga prisidėti lėšomis prie garso izoliacijos. Gal galėtumėte patarti, o gal ir įrengti garso izoliaciją perdangoje tarp pirmo ir antro aukštų? Namas randasi Kauno centre, buto plotas apie 80 kv. m.
Taip, mes turime specialią, besiūlė (vientisą), itin veiksmingą garso izoliacinę medžiagą, ant kurios galima betonuoti. Jūsų perdangai jos pakaktų 20-30mm storio. Kaina su įrengimu 80 m2 būtų apie 1000 Eur. Betonuojant nebereikia amortizacinių juostų prie sienų.
Ieškau būdų kaip apšiltinti savo karkasinio namo sienas iš lauko pusės. Dabartinė siena: OSB - 10 cm stiklo pluošto vata - OSB - oro tarpas - fasadinė plokštė. Norimas pasiekti rezultatas yra apie 15 cm izoliacijos prie 0,033 šiluminės varžos ATITIKMUO. Asmeniškai linkstu į medienos plaušo plokštes, bet jų šiluminės varžos mažumas ir dėl to išaugantis sluoksnio storis verčia kreiptis į Jus-specialistus. Greičiausiai yra ir kitų būdų.
Yra ir geresnių karkasinio namo sienų šiltinimo būdų nei mineralinės vatos. Varžos tėra tik teorinės, o norint turėti šiltus, jaukius ir taupius namus sandarumas yra svarbesnis nei teorinė vatos varža, kuri parašyta ant pakuotės. Su praktine, bet ne teorine, sandaria medžiaga turint ir minimalią varžą rezultatas bus kur kas apčiuopiamesnis.
Svarstau apie sienų šiltinimą (dujų silikato) poliuretano putomis. Randu daugiausiai info, kad visi jas naudoja pagrinde tik stogui, o kaip yra su sienom? Architektas nepataria to daryti, norėčiau išgirsti daugiau argumentų už ir prieš, kodėl.
Jei jau taip, tegu architektas pateikia argumentus kuo šiltinamas stogas poliuretano putomis skiriasi nuo sienos šiltinimo.
Seno rąstinio namo negyvenamoje palėpėje norime įrengti gyvenamą kambarį. Stogas yra dengtas skiedromis, o ant viršaus asbestinis šiferis. Kol kas jį keisti finansų nėra, tik ateityje. Kaip pasiūlytumėte jį apšiltinti iš vidaus, kad paskui vėliau būtų galima neardant kambario pakeisti stogą?
Protingiausia būtų palėpę šiltinti uždarų porų poliuretano putomis, ne mažesniu nei 36kg kubiniame metre, nes kai keisite stogą, Jums nereiks galvoti ką daryti, jei pradės lyti lietus. Šitos putos nepraleidžia vandens, o ir storio pakanka 11cm.
Domina grindų ir sienų apšiltinimas iš vidaus. Butas randasi monolitiniame 13 aukštų name, 1-ame aukšte. Grindys išardytos iki gelžbetoninės perdengimo plokštės. Balkonas sujungtas su virtuve, balkono grindys - atviras laukas, po visu butu yra rūsys, kuriame žiemą temperatūra nukrenta iki 1 laipsnio šilumos. Dar viena sąlyga - grindų šiltinimui su grindų danga negaliu skirti daugiau kaip 10 cm storio. Pageidautina tilpti į 8 cm (Balkono grindis galiu apšiltinti ir iš lauko). Laukiu Jūsų patarimų kaip ir kuo geriausia apšiltini? Ar užtektų jas apšiltinti ekstruziniu polistirolu Finnfoam XPS F-300 50 mm storio sluoksniu (išskyrus balkono grindis, kurias papildomai apšiltinčiau iš lauko) ir ant jo uždėčiau 24 mm storio OSB plokštę, ant kurios jau dėčiau plaukiojantį parketą, virtuvėje ir vonioje- klijuočiau grindų keramines plyteles.
Kadangi bute neturite daug vietos šiltinimui, tai siūlau itin aukšto efektyvumo šiltinant uždarų porų putų poliuretanu. Tai besiūlė sistema ir ji atitiks aukščiausius Jūsų norus ir lūkesčius. Palyginimui 50mm storio poliuretanas atitiks kaip 120mm XPS.
Kokios yra šiltinimo poliuretano putomis kainos? Mokama už 1 m2 ar 1 m3?
Mūsų siūlomos termoizoliacinės poliuretano putos: Uždarų porų - nuo 180 Eur/m3 + PVM Atvirų porų - nuo 52 Eur/m3 + PVM
Norėjau paklausti, kokia kubo ar kvadrato kaina šiltinant namo sienos oro tarpą? Oro tarpas apie 6-7 cm. Ar jūsų naudojamos putos yra tas pats kaip vadinamos poliuretano putos?
Oro tarpo šiltinimo kaina prasideda nuo 250 Eur/m3 + PVM. Tai yra injektuojamas putų poliuretanas.
Kokiomis apšiltinimo medžiagomis geriausiai būtų užpildyti sienoje esantį tuščią 8 cm oro tarpą? Namas plytinis. Ar toks tuščių oro tarpų šiltinimas yra veiksmingas?
Pažangiausias apšiltinimo būdas – užpildyti sienos oro tarpą IZOputomis®. Uždarų porų poliuretano putos tinkamai užsandarina oro tarpą ir tenkina aukščiau išdėstytus reikalavimus. Apšiltinus oro tarpą IZOputomis®, kurių deklaruojamas šilumos laidumo koeficientas yra λD-0,021 W/(m·K), sienos šiluminė varža R (m2·K/W) didėja priklausomai nuo oro tarpo pločio. Iš praktinių stebėjimų galima pasakyti kad 6 cm oro tarpas užpildytas poliuretano putomis yra pilnai pakankamas. Nebereikia šiltinti pastato iš lauko nes sienos ne tik apsišiltina, bet ir užsisandarina. Šiltinant gręžiamos 10 mm. kiaurymės lengvai užtaisomos, nesugadinant bendro pastato vaizdo.
Kuo geriausia užpildyti mūrinio namo oro tarpą?
Pažangiausias apšiltinimo būdas – užpildyti sienos oro tarpą IZOputomis®. Apšiltinus oro tarpą IZOputomis®, kurių deklaruojamas šilumos laidumo koeficientas yra λD-0,021 W/(m·K), sienos šiluminė varža R (m2·K/W) didėja priklausomai nuo oro tarpo pločio.
Statomas A klasės namas. Namas vieno aukšto su negyvenama palėpe. Noriu šiltinti perdangą, kad nereiktų bereikalo šildyti ertmės tarp stogo ir palėpės. Kokį šiltinimo būdą patartumėte?
Taip, Jūs teisus, šiltinti reikia iki tos vietos kur norima palaikyti teigiamą temperatūrą, o toliau tegu būna lauko sąlygos. Mes dvylika metų dirbame termoizoliacijos srityje su poliuretano putomis, tad patirties mums užtenka. Dirbame tiek atviromis, tiek uždaromis porų putomis. Bet jei paklausite kurios kokybiškesnės: tai uždarų porų (tankis nuo 38kg/m3). O kurios ekonomiškesnės: tai atvirų porų (tankis 11-12kg/m3). O koks skirtumas: uždarų porų putos reikalauja ilgesnio įrengimo laiko objekte ir ne kiekvienas purškėjas sugeba su jomis dirbti, nes tai laibai imlu, be to ir tankis medžiagų didesnis daugiau nei tris kartus, o tai reiškia jog ir medžiagos brangesnės daugiau nei tris kartus. Atviromis poromis viskas vyksta kur kas greičiau, jas galima vienu sluoksniu iškart padengti 10- 30cm storiu (uždaromis poromis tik 2,5cm), tai reiškia jog darbas nereikalauja didelių įgūdžių, o ir medžiagų tankis mažas, o medžiagos yra perkamos kilogramais ir kilogramo kaina yra apyligė tik, kaip minėjau uždaros poros 1m3 sveria nuo 38kg, o atviros apie 11 kg. Medžiagos nelaidžios vėjui, nes jos vientisos ir neprapučiamos, kaip tradicinės.
100% rekomenduoja
3 atsiliepimai
Re
2019-10-09,
ra
2019-09-02, Plungė
an
2019-07-10, Kaunas
Ačiū už operatyvų atsakymą. Džiaugiuosi, kad yra toks portalas ir tai suteikia galimybę nepasiklysti tarp mėgėjų patarimų. Pagarbiai, Rita