Karkasinio namo sienų šiltinimas iš lauko pusės

Klausimas:
Ieškau būdų kaip apšiltinti savo karkasinio namo sienas iš lauko pusės. Dabartinė siena: OSB - 10 cm stiklo pluošto vata - OSB - oro tarpas - fasadinė plokštė. Norimas pasiekti rezultatas yra apie 15 cm izoliacijos prie 0,033 šiluminės varžos ATITIKMUO. Asmeniškai linkstu į medienos plaušo plokštes, bet jų šiluminės varžos mažumas ir dėl to išaugantis sluoksnio storis verčia kreiptis į Jus-specialistus. Greičiausiai yra ir kitų būdų.
Komentarai:
Yra ir geresnių karkasinio namo sienų šiltinimo būdų nei mineralinės vatos. Varžos tėra tik teorinės, o norint turėti šiltus, jaukius ir taupius namus sandarumas yra svarbesnis nei teorinė vatos varža, kuri parašyta ant pakuotės. Su praktine, bet ne teorine, sandaria medžiaga turint ir minimalią varžą rezultatas bus kur kas apčiuopiamesnis.
Pastorinkit esamą karkasinio namo sienos tarpą iki 10 cm (jei norima Jūsų varža yra bendra, su sena siena) arba iki 15- 17 cm (jei norima Jūsų varža - tai papildoma sienos varža). Tada uždaryti karkasą 12 arba 25 mm MMPP ir esamą tarpą užpūsti ekovata.
Alvydas Strakšys, UAB Ekovela
Karkasinio namo sienų šiltinimui galime Jums pasiūlyti du variantus:
1. APP (atvirų porų poliuretanas) - liamda 0,035 (15 cm sluoksnio varža = 4.29)
2. UPP (uždarų porų poliuretanas) - liamda 0,019 (15 cm sluoksnio varža = 7.89)
Artūras, UAB "Termoefektas"
 
Sritis:
Sritis: