Medienos plaušo plokščių savybės

Klausimas:
Kokiomis savybėmis pasižymi šiltinimui skirtos medžio plaušo plokštės? Ar jos atitinka priešgaisrinius reikalavimus? Kokią šiltinimo konstrukciją rekomenduojate, jei būtų šiltinama medžio plaušo plokštėmis?
Komentarai:
Medienos plaušo plokštės skirtos šiltinimui yra pagamintos iš medžio plaušo. Jos yra ekologiškos. Mediena yra sutrinama iki plaušo ir sumaišoma su sakais ir parafinu.Šiltinimo plokštės atitinka visus priešgaisrinius reikalavimus, jos sudetis: rišiamoji medžiaga 4% sakai ir 0.5 iki 1.5 % parafinas. Sakai, kaip rišiamoji medžiaga, yra atspari visiems kenkėjams.Medžio plaušo šiluminė varža 0.039 ir skaičiuojama pagal plokštės storį, šiluminis laidumas 2100 J/kg.
Pagrindinės ir išskirtinės medžio plaušo plokščių savybės:
Apsauga nuo šalčio žiemą. Medžio plaušo plokščių šiluminis laidumas (λD = 0.039 - 0.049 W / mK) sumažina šilumos nutekėjimą per statybines konstrukcijas, todėl žiemą gerokai sumažėja šildymo išlaidos.

Apsauga nuo triukšmo. Būdamos itin tankios (ρ = 150 – 260 kg/m3), medžio plaušo plokštės gali veiksmingai sumažinti nepageidaujamą triukšmą, kuris sklinda per vertikaliąją arba horizontaliąją konstrukciją. Jų tankis užtikrina formos stabilumą, ir kokybiška izoliacija nesideformuoja.

Atspari ugniai,taupo energiją ir padidina pastatų vertę. Medžio plaušo plokštės STEICO turi E klasę (ES 13501-1) pagal atsparumą ugniai. Gaisro atveju plokščių paviršius apanglės, ir taip bus užkirstas kelias ugnies plitimui į struktūros vidų. Rezultatas gerokai viršija standartinį visų konstrukcijų (struktūrų) atsparumą ugniai, kuris, naudojant medinius objektus, išlaiko pasipriešinimą iki 90 minučių vidinio gaisro atveju ir 120 minučių išorinio gaisro atveju.
STEICO siūlo platų izoliacinių medžiagų asortimentą stogams, luboms, sienoms ir fasadams; naujos statybos ir renovuotiems pastatams. Taigi jūs galite ženkliai sumažinti energijos suvartojimą, bei padidinti savo turto vertę. Preliminarūs skaičiavimai rodo, kad STEICO produktų panaudojimas renovacijai gali sutaupyti iki 80% energijos.

Apsauga nuo karščio vasarą. Didesnė šiluminė talpa, lyginant su visomis dažniausiai naudojamomis izoliacinėmis medžiagomis (c = 2100 J/kgK) užtikrina terminį objektų stabilumą, ypač vasaros mėnesiais. Jų savybė gerai kaupti šilumą neleidžia vidaus patalpoms perkaisti ir leidžia jose palaikyti sumažintą temperatūrą iki 7-13 valandų (pastaba: kitos medžiagos daugiausia 3-4 valandas!).

Geros difuzinės savybės, puiki apsauga nuo lietaus (difuziškai atvira). Medžio plaušo plokštės yra atviros difuzijai. Žemas atsparumo difuzijai koeficientas (μ = 5) neleidžia vandens garams kondensuotis konstrukcijose, o tai turi teigiamą įtaką vidaus klimato kokybei ir tuo pačiu leidžia sienoms ir stogo gaubtams "kvėpuoti".

Atsinaujinanti žaliava be kenksmingų priedų. Izoliacinės medžiagos iš medžio pluošto STEICO susideda iš natūralios medienos. Visą STEICO izoliacinių medžiagų paletę sertifikavo FSC (Forest Stewardship Council). Ant gaminių esantis ženklas FSC reiškia, kad jų gamybai panaudota žaliava iš miškų, kuriuose laikomasi „Gero miškų tvarkymo“ principų. Gamybai nenaudojama jokių kenksmingų priedų. Izoliacinės plokštės gaminamos iš techniškai apdorotos, ligninu sujungtos medienos. Naudojant STEICO produktus darote gerą ne tik sau, bet ir aplinkai.