Medžio plaušo plokščių naudojimas

Klausimas:
Domina medžio plaušo plokštės panaudojimo galimybės karkasinio namo statyboje. Jos sąveika su poliuretano putomis.
Komentarai:
Šildant karkasą poliuretano putomis svarbu, kad konstrukcija leistų išgaruoti drėgmei. Tam išorinis sienos sluoksnis turi būti difuziškai atviras. Medžio plaušo plokštės tam puikiai tinka. Vėdinamam (dailylenčių) fasadui naudojama medžio plaušo plokštė STEICO UNIVERSAL, tinkuojamam fasadui-STEICO PROTECT. Abi plokštės atlieka apsaugos nuo vėjo ir drėgmės funkciją, taip pat sumažina 2 šiltinimo poliuretanu trūkumus: garso izoliaciją ir sienų perkaitimą vasaros metu.
Arvydas Kalmaitis, MB Greenmaterials LT
Jūsų klausimas labai platus - reikėtų aptarti detaliau, išsiaiškinti lūkesčius ir planus. Sąveika iš principo galima, naudojant medžio plaušo plokštę išorėje, o poliuretaną viduje, tarpą tarp jų užpučiant hidroskopiška vata ir taip sukuriant kvėpuojančią namo konstrukciją, o poliuretaną traktuojant ir kaip šiltinimą, ir kaip garo izoliacija. Tik poliuretaną rekomenduoju naudoti gamyklinį, plokštėmis. Tokia konstrukcija šiltintų turime gerų pavyzdžių.
Jurgis, Gera vata, UAB
Karkasinio namo statybai poliuretanas nėra rekomenduojamas, nes mediena yra nuolatos judanti medžiaga - poliuretanas po 10-15 metų atplyš nuo medienos ir atsiras mikro įplyšimai, to sekoje dings sandarumas. Karkasinių namų statybai rekomenduojama celiuliozės vata arba medžio vata ir fasadinė pusė uždengiama priešvėjine medžio plaušo plokšte.
Su poliuretano putomis sąveikauja viskas. Tiek žmogus, tiek ir medžio plaušo plokštės. Nes poliuretano putos neveikia jokiu organizmų. Jos tik laiko šilumą užtikrindamos sandarumą.
Raimondas, Ekspertai.lt