Nendrinio stogo įrengimas

Klausimas:
Norime keisti senos trobos stogą į nendrinį, nedidelio ploto, apie 150 kv. m. Ieškome geriausio varianto. Domimės koks metas geriausias keitimui, koks projektas reikalingas prieš dengiant tokį stogą, kiek tai degus stogas, ir kokių galima tikėtis kainų. Kiek vėliau kainuoja priežiūra (pvz. impregnavimas)?
Komentarai:
Malonu, kad patinka nendrinis stogas. Jokio specialaus projekto nereikia, tik reiktų laikytis kelių pagrindinių reikalavimų. Pvz. stogo šlaito kampas turėtų būti 45 laipsnių. Kuo mažiau įsikirtimų į stogą, visa tai prailgina stogo ilgaamžiškumą ir sumažina priežiūrai skirtą laiką. Impregnavimas būtinas, toks reikalavimas draudimo bendrovių. Metų laikas neaktualus atliekat nendrinių stogų klojimo darbus. Kainos taip pat priklauso nuo kelių aspektų. Pvz. meistro pasirinkimas, koks transporto "davažiavimas" iki objekto ir t.t.
Ekspertai.lt
Smagu, kad galvojate apie nendrinį stogą. Pabandysiu atsakyti į Jūsų klausimus:
* Stogą dengti galima bet kuriuo metu, atsižvelgiant į oro sąlygas. T.y. svarbu, kad nelytų, nesnigtų ir temperatūros stulpelis nebūtų žemiau -10;
* Projektas visada yra gerai, bet nebūtinas.
* Dėl degumo galima papildomai impregnuoti nuo ugnies iš karto arba po keletos metų.
* Stogo uždengimo kaina įvairuoja nuo 45 Eurų iki 55 Eurų už kv.m.(priklauso nuo stogo sudėtingumo). Į kaina įeina darbas ir visos medžiagos, t.y. nendrės, tvirtinimo detalės.
* Stogui ypatingos priežiūros nereikia. Patartina kartą metuose tik stogą nuvalyti nuo rudenį pribyrėjusių lapų ar apsamanojimo(tą galite padaryti patys). Bet tai tuo atveju, jei aplink auga dideli medžiai.
Ramūnas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: