Rodomi įrašai 1-25 iš 102.
Renovuojame namą, turime medinę konstrukciją stogo apie 120 kv.m. Norime jį apšiltinti. Kokios galimybės? Atvirų ar uždarų porų putos geriau? Nelabai galime sau leisti storo sluoksnio, nes aukštis nedidelis.
Orientuotis reiktų ne į porų struktūrą, o į konkrečias medžiagos savybes, kurios padės jums išsaugoti šilumą su ilgalaike stabilumo garantija. Poliuretano putų pagrindinis trūkumas tas, kad jos susitraukia nuo temperatūros ir drėgnumo kitimo. Tada tarp atitvaros konstrukcinių elementų ir putų bei pačiose putose atsiranda plyšeliai, per kuriuos šiltas patalpų oras su visais į jo sušildymą įdėtais pinigais išeina laukan. O drėgmė, kuri yra šiame ore, susikondensuoja išoriniame poliuretaninių putų sluoksnyje.
Noriu pasiteirauti jūsų dėl namo stogo šiltinimo. Sodo namelis buvo statytas prieš 30 kelerius metus ir statyboje naudotos netradicinių matmenų medžiagos. Pavyzdžiui gegnės yra 12 cm aukščio. O tarpai tarp gegnių svyruoja nuo 58 iki 89 cm. Neįvertinęs šios kliūties įsigijau Knauf Insulation Naturoll 42 vatą. Pirkau 100 mm storio tam, kad galėčiau dėti du sluoksnius užkeisdamas surišimus, taip pašalinant šalčio tiltelius. Tačiau pati medžiaga yra plona, ją sunku montuoti ir dabar uždėjau du sluoksnius. Sekantis etapas yra parišimas naudojant špagatą. Tada garo plėvelė ir t.t. Viršuje jau pakeistas stogas, dėta viskas kaip priklauso. Skaičiau užsienio spaudą, kuri teigia, jog spausti galima, nes didžiausia bėda yra kai atsiranda šalčio tiltai dėl blogo surišimo. Ar galima tokią mineralinę vatą paspausti? Ar tinka tokia vata stogui šlaitiniam ir ar ji yra gera žiūrint į garso izoliaciją nuo stogo?
Šilumos išsaugojimo patalpose efektyvumą pagrinde lemia ne siūlių tarp vatos plokščių perdengimas ir ne jos suspaudimas, o viso vatos sluoksnio užsandarinimas nuo išorinės aplinkos. Būtina teisingai izoliuoti vatą IŠ VISŲ PUSIŲ, ne tik iš apačios ir iš viršaus, kad į ją nepatektų nei šiltas ir drėgnas patalpų vidaus oras, nei šaltas lauko oras.
Šlaitinį stogą apšiltinome atvirų porų putom. Jau praėjo metai ir vis tiek yra išlikęs kvapas kažkoks keistas. Ventiliacijos esame nepadarę. Kodėl yra tas kvapas? Ar tai nuodinga? Palėpę išsukome OSB plokšte ir padengėme skystais tapetais. Garo plėvelės nedėjome, nes meistrai sakė, jei OSB naudosime nereikia garo plėvelės. Kaip Jums atrodo jei įrengsime ventiliaciją kvapo nebus? Gal kur galima ištirti putų kokybę?
Jūsų išsireiškimas "atvirų porų putom" nepasako nieko, nes tokių putų yra šimtai, ir visos jos turi skirtingą kokybę ir skirtingas savybes. Ar jūs turite panaudotų medžiagų kokybę įrodančius dokumentus? Ar turite rangovo garantiją patvirtinančius dokumentus? Kreipkitės į rangovą ir kuo greičiau spręskite problemą. Bet koks iš putų sklindantis kvapas rodo putų struktūros pakitimus, t. y. jų irimo procesą, o išskyros yra nuodingos. Rangovai, žadantys gerą produktą už mažą kainą, dažniausiai naudoja nekondicines medžiagas be tyrimų ir garantijų ("pilstuką"). Vėdinimas tik dalinai palengvins pasekmes, t. y. sumažins kvapą atskiesdamas nuodų koncentraciją patalpų ore, bet problemos neišspręs. Putos toliau irs ir nuodys jus. Jei galėtumėte įvardinti rangovus, atlikusius šiltinimo darbus, ir parodyti man jų pateiktus medžiagų kokybės ir atliktų darbų garantijos dokumentus, galėčiau padėti jums detaliau susigaudyti šioje situacijoje.
Rūsio grindų šiltinimas A+ klasei. Kokiu storiu reikia šiltinti šildomo rūsio grindis, jei jos yra 2.4 m žemiau grunto lygio? Ar taisyklės tos pačios kaip ir būtų pirmo aukšto grindims, atsižvelgiant į tai, kad viršijamas maksimalaus įšalo lygis, ir pamatas apšiltintas perimetru?
Rūsio grindų šiltinimas A+ klasei siejasi su pamatų apšiltinimo storiu ir grunto rūšimi. Tai turi pateikti projekte projektuotojai.
Ar verta šiltinti putomis, kai situacija tokia: namas senos statybos, kotedžo tipo, su 10cm oro tarpu. Šiltinti sienas nori tik vidurinis butas iš 3. Ar verta? Ar yra tokių putų, kurios nespėjusios sustingt nenubėgs pas kaimynus?
Jei sienose yra tušti oro tarpai, juos neišvengiamai reikia užpildyti specialiai tam sukurta medžiaga - termoputomis.
Po skardiniu stogu dėta armuota (nekvėpuojanti) plėvelė. Ar įmanoma kaip nors apšiltinti stogą ekovata?
Bet kuriai orui laidžiai medžiagai išorėje būtina difuzinė (garui laidi plėvelė). Ekovatai taip pat būtinos visos apsauginės plėvelės lygiai taip pat, kaip ir mineralinei vatai (nežiūrint į tai, ką deklaruoja ekovatos rangovai, ir nežiūrint į tai, kokiu būdu bus šiltinama - šlapiuoju ar sausuoju). Ekovata gali tarnauti kaip šilumą izoliuojanti medžiaga tik tada, kai ji pilnai IŠ VISŲ PUSIŲ izoliuota nuo aplinkos oro ir kitų poveikių. Tai patvirtina ekspertizių rezultatai.
Kuo, ir ar verta, užpildyti oro tarpą, jeigu iš vidaus dėjau 5cm vatos ir gipsą, o iš lauko žadu, gal kitais metais dėti 15cm polistirolą ir tinkuoti. Alytnamis - vidus balta plyta, oro tarpas, raudona, skylėta plyta. Ir kuo geriau šiltinti perspektyvoje išorę - polistirolu 15cm ir tinkuoti, ar vata ir dėti medžio pusraščiu dailylentes? Ar gal galite pasiūlyti kitą variantą?
Jei sienose yra tušti oro tarpai, juos neišvengiamai reikia užpildyti specialiai tam sukurta medžiaga - termoputomis. Bet ne visos termoputos skirtos ir tinka oro tarpų sienose užpildymui.
Ar reikia kažkuo nutepti medieną prieš dedant ekovatą šlapiu būdu, antiseptikais ar kitomis medžiagomis? Jei ekovata kontaktuos su betonu, ar reikia tas vietas kažkaip izoliuoti, pvz. naudoti hidroizoliaciją?
Ekovatai būtinos visos apsauginės plėvelės lygiai taip pat, kaip ir mineralinei vatai (nežiūrint į tai, ką deklaruoja ekovatos rangovai, ir nežiūrint į tai, kokiu būdu bus šiltinama - šlapiuoju ar sausuoju). Ekovata gali tarnauti kaip šilumą izoliuojanti medžiaga tik tada, kai ji pilnai IŠ VISŲ PUSIŲ izoliuota nuo aplinkos oro ir kitų poveikių. Tai patvirtina ekspertizių rezultatai. Kai šiltinimo medžiaga turi potencialą įgerti drėgmės iki 25% (ekovata), ją nuo tos drėgmės būtina apsaugoti, nes sudrėkusi ji sunkėja ir slūgsta, nekalbant jau apie šiluminių savybių prastėjimą. Kai šiltinimo medžiaga yra nesandari, konstrukcijų sandarumą reikia užtikrinti papildomomis priemonėmis.
Tarpbutinė siena pastatyta iš fibo blokelių (10cm ir 10cm) ir oro tarpo (10-13cm) kur turėjo būti vata, bet neįdėta. Aiškiai girdisi (visi žodžiai suprantami), kai kaimynai kalba net vidutiniu balsu. Ar gali oro tarpas stiprinti garsą? Ar termoputos (ne poliuretano) padėtų šioje situacijoje? Kokie dar galimi variantai (be sienos perstatymo)?
1. Fibo blokeliai nenaudotini be ištisinio tinkavimo, nes yra visiškai kiauri ir laidūs orui, todėl ir laidūs garsui. 2. Oro tarpą nedviprasmiškai būtina užpildyti. Tam naudojamos į oro tarpus įpučiamos termoputos.
Norint apšiltinti namo pamatus (namas be rūsio), kiek cm reikia apšiltinimo medžiagą (konkrečiai polistirolą) leisti į žemę (nuo grunto lygio)?
Pamatų įgilinimas. Įrengiant pamatus, svarbu įvertinti įšalo gylį. Žemės įšalo jėga sukuria milžinišką į viršų nukreiptą jėgą. Grunto kilsnumo priežastis yra jame esantis vanduo, kuris, esant neigiamai temperatūrai, virsdamas ledu plečiasi. Lietuvoje įprasta manyti, kad gruntas įšąla iki 1,2 m. Tačiau reikia nepamiršti, kad kiekvieno grunto įšalo gylis skirtingas, pvz., smėlio įšalo gylis yra 1,2 m, molio ar priemolio - 1,5 m. Todėl ir pamatų gylis priklausys nuo grunto. Molio ir priemolio grunte, turinčiame savybę išbrinkti, pamato gylis turi būti 10-25 cm žemiau įšalo gylio. Smėlio grunte pamato gylis, nepriklausomai nuo įšalo gylio, turi būti 0,5 m žemiau įšalo lygio. Po vidinėmis sienomis gali būti ir seklesnis, nei po išorinėmis, bet negali būti sekliau kaip 0,4 m nuo žemės paviršiaus. Pamatų šiltinimas. Siekiant sumažinti šilumos nuostolius, pamatus būtina apšiltinti per grunto įšalo gylį.
Namas A+. Kaip tinkamai izoliuoti, kad išlaikyti A+, visus gręžimus per sieną į lauką? Ir jeigu gręžiama skylė į sieną, kuri yra ir išorinė, tiesiog pritvirtinti laidą, ar reikia papildomai izoliuoti?
Išgręžtas skyles sienoje reikia taip izoliuoti, kad oras niekada negalėtų praeiti.
Balkono lubų iš vidaus šiltinimas. Ką geriausia naudoti?
Balkono lubas iš vidaus apšiltinkite klijuodami polistirolą ištisu klijų sluoksniu.
Naujos statybos kotedžas. Išorinės sienos apšiltintos, tačiau viena siena, kuri ribojasi (bendra siena) su gretimu kotedžu papildomai neapšiltinta. Siena iš blokelių, kurie vėliau užtinkuoti. Pradėjus šiltinti kotedžą ir nuglaisčius sienas vienu sluoksniu, būtent tik ta siena, kuri niekuo nešiltinta ir yra bendra su greta esančiu nešildomu kotedžu, šlampa, matosi net siūlės tarp blokelių (aiškumui pridedu foto). Ar čia šiaip kondensatas ant tos sienos taip susikaupia, nes ta siena šalčiausia ir yra bendra su nešildomu kotedžu, ar dėl to, kad reikalingas papildomas tokios sienos apšiltinimas? Ar siūlių tarp blokelių problema?
Jūsų siena šlampa iš vidaus, nes ši siena yra šalta ir kaupiasi kondensatas ant jos. Jai būtina šilumos izoliacija.
Ar saugu palikti Finnfoam XPS žiemoti sklype? Dėl oro sąlygų ir sklypo drėkimo šiais metais tikriausiai nespėsime įsirengti pamato iki galo, o Finnfoam jau atvežtas į sklypą.
Uždenkite nuo tiesioginių atmosferinių poveikių ir drąsiai palikite. Šaltis medžiagai nepakenks.
Planuoju šiltinti namo antro aukšto šlaitinį stogą. Stogo sudėtis: gegnės (18 cm), difuzinė plėvelė, OSB plokštės ir bituminė danga. Šiltinti planuoju vata. Kokią vatą rekomenduotumėte: akmens, stiklo, mineralinę ir pan.? Kokiu storiu reikėtų šiltinti? Koks turėtų būti šiltinimo būdas: ar 80% vatos, garo plėvelė ir 20% vatos, ar iš kart visas 100% vatos sluoksnis ir garo plėvelė?
Šiltinti reikia tik tas namo konstrukcijas, kurios atskiria šilumą nuo šalčio. Šiltinamos tik tos šlaitinio stogo vietos, kurios atstoja kambarių lubas. Jei po stogu dar yra šalta palėpė, šiltinti reikia ne stogą, o kambario lubas iš palėpės pusės (t, y, palėpės grindis). Jei palėpės yra ir kambarių šonuose, reikia šiltinti su palėpėmis besiribojančias kambarių sienas.
Apšiltiname namo pamatus iš išorės ir nežinome ką daryti su betoniniais laiptais į pagrindinį įėjimą (sveria matyt kokias dvi tonas), kurie yra prigludę prie pamato. Ar verta bandyti juos kaip nors patraukti ir apšiltinti pamatus tvarkingai, ar vis tik galima apeiti sistemą, kad šiltinimas nenueitų veltui?
Laiptų susilietimo su pamatu vietoje bus šalčio tiltas. Ar tai labai įtakos į namo ekonomiką ir jaukumą bei vidaus apdailos patvarumą? Ar neišvengiamai būtina juos atitraukti? Atsakymams reikia papildomos apžiūros ir analizės. Galiu tik pasakyti, kad šalčio tilteliai įtakoja į šilumos išsaugojimo pastate efektyvumą tik apie 20 proc.
Rąstinio namo sienos iš vidaus yra apšiltintos atviromis poliuretano putomis, o perdanga - vata. Iš lauko pusės yra atvirti rąstai. Ar toks šiltinimo būdas yra priimtinas? Ar dėl to nenukenčia namo eksploatacija ir ilgaamžiškumas? Ar yra grėsmė, kad dėl nepakankamos ventiliacijos pradės pūti sienojai?
Vien vidinis šiltinimas kenkia rąstiniam namui. Kokie procesai vyks dabar sienose priklauso ne nuo to, kaip vadinasi šiltinimo medžiagos, o nuo konkrečių šių medžiagų savybių.
Šiltinant putų polistirolu, ar reikėtų klijus tepti šukomis, ar aplink kraštus su taškais viduryje? Susidūriau su skirtingai dirbti siūlančiais meistrais. Ar dedant kauburėlius viduryje nesiformuos rasa tarp polistirolo ir sienos? Kurį kelią patartumėte kaip patikimesnį, ilgaamžiškesnį?
Polistirolas turi būti klijuojamas tik ištisu klijų sluoksniu (per šukas). Tai ne išmąstymas, o ekspertizėmis patvirtintas būtinumas. Ir tai tik vienas iš daugelio privalomų šilumos išsaugojimo pastate aspektų.
Reikia apšiltinti seną rąstinį namą iš vidaus, norėčiau sužinoti ar gerai pasirinkau schemą. Ant esamų rąstinių sienų pritvirtinau 5cm ruloninę vatą, tada tvirtinu 10cm profilius, užpildau juos vata, klijuoju garo izoliacinę plėvelę ir suku gipsą. Ar būtina palikti oro tarpą tarp garo plėvelės ir gipso? Pastato fasadas apkaltas dailylentėmis, šiuo momentu jų nesiruošiama keisti, paliekama ateičiai, tai manau, kad iš lauko pusės nėra prieš vėjinės plėvelės, ar tai labai blogai? O gal pasirinkti tokią schema iš vidaus ant rąstinių sienų montuoti priešvėjinę plėvelę, tada vata, garo plėvelė ir vidaus apdaila?
Vidinis namo šiltinimas dažniausiai neišsprendžia daugelio šilumos nutekėjimo problemų ir daro didelę žalą atitvaroms, nes, neįleidžiant į jas šilumos, jos paliekamos šaltoje drėgmės kondensavimosi zonoje. Šiltinti reikia iš išorės. Šiltinimo esmė - pasiekti ilgalaikį sandarumą su neperdidele, bet pakankama šilumine varža. Kai patalpų lubos bus sandarios ir šiltos, šiltas oras, neradęs per kur pabėgti, pradės kauptis patalpose. Tada jis pradės spausti ir šonines atitvaras, t. y. sienas. Todėl sienos yra antrasis šiltinimo prioritetas. Šiltinti reikia tik tas namo konstrukcijas, kurios atskiria šilumą nuo šalčio. Šiltinamos tik tos stogo vietos, kurios atstoja kambarių lubas. Jei po stogu dar yra šalta palėpė, šiltinti reikia ne stogą, o kambario lubas iš palėpės pusės (t, y, palėpės grindis). Jei palėpės yra ir kambarių šonuose, reikia šiltinti su palėpėmis besiribojančias kambarių sienas. Tradicinis šiltinimas mineralinėmis vatomis neužtikrina apšiltintos konstrukcijos ilgalaikio sandarumo. Teoriškai užtikrinti turėtų, bet praktiškai to padaryti nepavyksta net labai stengiantis. Todėl sušilęs oras, radęs pakankamai daug nesandarumų, fontanais nuteka iš patalpų su visais mūsų į šilumą investuotais pinigais. Dėl tokio nutekėjimo patalpos praranda apie 80 proc. visos netenkamos šilumos. Kai šiltas ir drėgnas patalpų vidaus oras eina per nesandarią šiltinimo medžiagą, šiame ore esanti drėgmė, pasiekusi išorinius šaltus šiltinimo medžiagos sluoksnius, pradeda kondensuotis. Nesandari šiltinimo medžiaga tampa drėgna ir sunki. Jeigu medžiaga nepritvirtinta prie šiltinamo paviršiaus - atsiranda suslūgimai, o jei pritvirtinta - gali atsirasti nutįsimai. Tokiu atveju ne tik dar labiau išsisandarina apšiltintas plotas, bet ir sudrėkusi šiltinimo medžiaga praranda šiluminę varžą. Šiltinti reikia tik tas namo konstrukcijas, kurios atskiria šilumą nuo šalčio. Šiltinamos tik tos stogo vietos, kurios atstoja kambarių lubas. Jei po stogu dar yra šalta palėpė, šiltinti reikia ne stogą, o kambario lubas iš palėpės pusės (t, y, palėpės grindis). Jei palėpės yra ir kambarių šonuose, reikia šiltinti su palėpėmis besiribojančias kambarių sienas.
Ar reikia trisluoksniam mūre poliuretano plokštes klijuoti? Ar užtenka tik fiksatoriais užtvirtinti prie mūro?
Jeigu norite visus atitvaros sluoksnius sujungti į vieningai šilumą saugantį bloką, reikia, kad tarp sluoksnių visiškai negalėtų cirkuliuoti oras. Standžią plokštę tik priglaudus prie mūro, oro cirkuliacija be abejonės vyks. Šilumą gavęs oras kils į viršų, o jo vietą užims per daugybę smulkių nesandarumų įsiskverbiantis šaltas oras. Be to, per vidinę sienos dalį į šį tarpelį patekę vandens garai jame kondensuosis, blogindami visos atitvaros šilumines savybes. Kiek aktyviai vyks ši cirkuliacija ir kiek nuostolių ji atneš, priklauso nuo mūro lygumo ir sandarumo. Rekomenduoju plokštes klijuoti ištisu klijų sluoksniu, taip padarant sandarumą ir barjerą vandens garams, o mūrijant išorinį apdailinį sluoksnį, jį kuo sandariau priglausti prie šiltinimo medžiagos lakštų.
Statau karkasinį namą, vienas aukštas 100kv.m. Noriu purkšti sienas ekovata. Kokio storio turi būti siena, jos konstrukcija, kad atitiktų A+ klasę?
Jei šiltinimo medžiaga yra nesandari, galima šiltinti karkasinio namo sienas ir 25 cm storio sluoksniu, ir 50 cm, ir 2 m ir daugiau - rezultatas vis tiek bus daug prastesnis už tą, kurį galima pasiekti, apšiltinus sandariai. O jei šiltinama sandariai, tai šiluminė varža, viršijanti 4 m2K/W, šilumos papildomai nesutaupo. Ekovatai būtinos visos apsauginės plėvelės lygiai taip pat, kaip ir mineralinei vatai (nežiūrint į tai, ką deklaruoja ekovatos rangovai, ir nežiūrint į tai, kokiu būdu bus šiltinama - šlapiuoju ar sausuoju). Ekovata gali tarnauti kaip šilumą izoliuojanti medžiaga tik tada, kai ji pilnai IŠ VISŲ PUSIŲ izoliuota nuo aplinkos oro ir kitų poveikių. Kai šiltinimo medžiaga turi potencialą įgerti drėgmės iki 25% (ekovata), ją nuo tos drėgmės būtina apsaugoti, nes sudrėkusi ji sunkėja ir slūgsta, nekalbant jau apie šiluminių savybių prastėjimą. Kai šiltinimo medžiaga yra nesandari, konstrukcijų sandarumą reikia užtikrinti papildomomis priemonėmis.
Noriu apšiltint namo oro tarpą. Nežinau skirtumo tarp atvirų ir uždarų šiltinimo putų. Kokias reikia naudot sienų viduje?
Prieš priimant šiltinimo sprendimus vertėtų atlikti pastato orinę termoviziją, parodančią ne šalčio tiltelius, kaip paprastoji termovizija, o pastato sandarumo trūkumus, kurie lemia apie 80% šilumos nuostolių. Šis tyrimas atliekamas ir vasarą. Jei sienose yra tušti oro tarpai, juos neišvengiamai reikia užpildyti specialiai tam sukurta medžiaga - termoputomis. Jeigu oro tarpe yra polistirolo granulės ar keramzitas, jį reikia išleisti ir oro tarpą užpildyti termputomis. Spalių iš oro tarpo išimti nepavyksta. Bet ne visos termoputos skirtos ir tinka oro tarpų sienose užpildymui.
Pas mane yra šlaitinis skardinis stogas, apšiltintas Paroc vata, dėl stogdengių broko lietaus vanduo pabėgo po stogo danga ant difuzinės plėvelės. Kažkuriose vietose prasisunkė ir ant vatos ir ant lubų, kai atsiardžiau iš vidaus vatą, pamačiau vietomis papelijusę plėvelę. Stogdengių broką ištaisiau ir vanduo ant plėvelės nebepatenka. Klausimas, ar užteks, kad suremontuotas stogas, ar reikia imti stogą lauk ir reikia keisti plėvelę ir vatą?
Jei lietaus vanduo pabėgo po stogo danga ant difuzinės plėvelės, reikia keisti plėvelę ir vatą.
Norėčiau sužinoti ar būtina dėti garo izoliacinę plėvelę šiltinant perdangą mineraline vata? Perdanga iš lentų, lubos gipso kartonas. Ar šiuo atveju gipso kartonas neapsaugotų perdangos ir tuo pačiu vatą nuo drėgmės patekimo iš gyvenamųjų patalpų?
Plėvelę reikia ne tik dėti, bet ir detaliai užsandarinti, ne tik visą plotą bet ir perimetrą. Tradicinis šiltinimas mineralinėmis vatomis neužtikrina apšiltintos konstrukcijos ilgalaikio sandarumo. Kai šiltas ir drėgnas patalpų vidaus oras eina per nesandarią šiltinimo medžiagą, šiame ore esanti drėgmė, pasiekusi išorinius šaltus šiltinimo medžiagos sluoksnius, pradeda kondensuotis. Nesandari šiltinimo medžiaga tampa drėgna ir sunki. Jeigu medžiaga nepritvirtinta prie šiltinamo paviršiaus - atsiranda suslūgimai, o jei pritvirtinta - gali atsirasti nutįsimai. Tokiu atveju ne tik dar labiau išsisandarina apšiltintas plotas, bet ir sudrėkusi šiltinimo medžiaga praranda šiluminę varžą. Be to, jeigu išorinis paviršius aptinkuotas, tinkas taip pat sudrėksta ir yra greitai suardomas šalčio. Tokio rezultato jau nepavadinsi apšiltinimu.
Noriu pastatą apšiltinti poliuretano plokštėmis FF-PIR AL ir įrengti ventiliuojamą fasadą, kaip reiktų tvirtinti šias plokštes?
Lakštines šiltinimo medžiagas, šiuo atveju poliuretano plokštes prie fasado reikia klijuoti ištisu klijų sluoksniu, kad neliktų jokio oro tarpelio tarp šiltinamos konstrukcijos ir šiltinimo medžiagos. Tai tuo pačiu sudaro ir oro-garo barjerą, užtikrinantį, kad šiltas ir drėgnas vidaus patalpų oras nepateks į šiltinimo medžiagą.
86% rekomenduoja
56 atsiliepimai
pa
2020-10-07, Alytus
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Koks sienos šiltinimo būdas geriausias, jei siena pastatyta iš keraminių blokelių "Lode", storis 175 mm? Maksimalus galimas sienos storis iki 37,5 cm.
va
2020-09-24, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ar verta šiltinti putomis, kai situacija tokia: namas senos statybos, kotedžo tipo, su 10cm oro tarpu. Šiltinti sienas nori tik vidurinis butas iš 3. Ar verta? Ar yra tokių putų, kurios nespėjusios sustingt nenubėgs pas kaimynus?
gi
2020-09-20, Marijampolė
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Po skardiniu stogu dėta armuota (nekvėpuojanti) plėvelė. Ar įmanoma kaip nors apšiltinti stogą ekovata?
du
2020-09-08, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ieškau objektyvios nuomonės apie GAMO icynene putas ar GAMO PUT t.b. analogas, gal kas susidūrėte? Ieškojau kaip apšiltinti karkasinio namo (renovuojamo) stogą iš vidaus, namas turi šlaitinius stogus/lubas, kurios prasideda kambariuose ir toliau tęsiasi link negyvenamos palėpės (kurios perdanga senoviniu būdu apšiltinta, molis/smėlis), rekonstrukcijos metu nuardžius šiuos šlaitus, šiuo metu matosi skarda, kuri prasitęsia į negyvenamą palėpę. Pasikviečiau žmogų prekiaujantį GAMO putomis teigia, kad galima pūsti tiesiai ant skardos ~20 cm, taip pat sienų ~10cm ir bėdų jokių tikrai nebus, putos neleidžia susidaryti kondensatui, nereikia jokių plėvelių - suteiks garantiją, turi sertifikatus ir pan., bet visur kitur kur skaitau sako, kad reikalingos plėvelės. Putos gan nemaža kaina m3 lyginant su kt. rinkos analogais, tai vis tiek yra nerimas ar sumokėjus daugiau ne tik, kad negausiu ko tikiuosi, bet ir neprisidarysiu bėdų. Nors iš kitų taipogi girdėjau, kad bet kokia plėvelė po skardiniu stogu suyra dėl šilumos poveikio.
ma
2020-08-25, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ar reikia kažkuo nutepti medieną prieš dedant ekovatą šlapiu būdu, antiseptikais ar kitomis medžiagomis? Jei ekovata kontaktuos su betonu, ar reikia tas vietas kažkaip izoliuoti, pvz. naudoti hidroizoliaciją?
tv
2020-08-21, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Dengiant 10cm storio sluoksniu ekovata, kiek m2 galima padengti vienu m3? Senas medinis namas, kurio sienos apie 150m2.
al
2020-08-20, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Norim apšiltinti mobilaus namelio (karavano) dugną Šiloporas EPS 100. Ar reikia apšiltinus dar uždengti, pvz. skarda?
ma
2020-07-30, Telšiai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, domina sienų oro tarpų apšildymas
an
2020-07-22, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Planuoju apšiltinti karkasinį priestatą, kuris yra ant polių. Klausimas toks, kaip apšiltinti, kad jis būtų šiltas, neišpūstų šilumos vėjas ir nesusidarytų kondensatas? Sienos jau šiltintos akmens vata, apkaltos OSB bei paliktas ventiliacinis tarpelis. Noriu kažką iš lauko dar uždėti.
Neatsakė į klausimą, o pasakojo kas ir taip puikiai žinoma.
ra
2020-07-21, Utena
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Įsigijau mūrinį namą, noriu jį apšiltinti putų polistiroliu ir aptinkuoti. Jūs atliktumėte viską ar tik tinkavimą? Parašykite prašau kainas su apšiltinimu ir jei tik tinkavimas. Namas 6x8 dviejų aukštų skliautinis. Kvadratūrą parašyčiau kitame laiške.
Dėkoju už labai išsamią informaciją. Peržiūrėsiu pateiktą video medžiagą, pasitarsiu šeimoje ir priimsiu sprendimą - kaip ir kiek šiltinti namą.
gi
2020-07-19, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Noriu apšiltinti medinį sodo namelį. Kadaise rąstinis namelis buvo remontuotas ir dastatytas naujai antras aukštas, bet nebuvo galimybių jo pilnai įrengti. Dalinai tik pavyko antrą aukštą apšiltinti putų polisteroliu, pritvirtinti plėvelę ir apkalti dailylentėmis. Bet liko dar dauguma sienų neapšiltintos, tad norėčiau paklausti ekspertų kokia būtų geriausia medžiaga, kuria galima būtų apšiltinti namelį tiek likusias sienas tiek ir stogą?
Tik reklama, kurios neprašiau.
ks
2020-06-29, Šilutė
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Gyvenamas medinis namas, bet antrame aukšte lyjant bėga vanduo. Stogas molinės čerpės. Ar būtina drėgną vatą pašalinti ar ji išdžius, jeigu ant viršaus uždėsim papildomus 2x50mm vatos sluoksnius ir plėvelę, nenuimant esamos plėvelės ir paliekant esamą drėgną vatą?
Ačiū už skubų ir aiškų atsakymą dėl stogo remonto papildomai apšiltinant.
ad
2020-06-15, Šilalė
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Norėčiau gauti patarimų apie efektyviausią namo apšiltinimą. Pučiant vėjui, siūbuoja net užuolaidos. Namas pastatytas 1984 m. sienos rąstinės 15 cm. Vėliau apmūrytas baltomis silikatinėmis plytomis, oro tarpas apie 5-6 cm, bet "gero" meistro dėka didelė jo dalis yra užpildyta pertekliniu mūrijimo skiediniu. Ar duotų kokios naudos tokio oro tarpo užpildymas? Jeigu taip, tai kuo? Beje, pastebėjau, kad kai kurių plytinių namų, kurių oro tarpai užpildyti, sienos ilgainiui įgauna murziną rausvą atspalvį. Dėl ko taip nutinka? Išorinių sienų šiltinti nenorėčiau. Iš vidaus galvoju apšiltinti Finnfoam plokštėmis su gipsu. Lubos apšiltintos 15 cm vata. Antras aukštas negyvenamas. Stogas neapšiltintas. Žiūrint iš vidaus: gegnės (70x130 mm) kas 70 cm, lentos prikaltos tarpais (apie 8-10 cm), ruberodas ir šiferis, nekeistas nuo namo pastatymo.
al
2020-06-08, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Domina fasado šiltinimas
jm
2020-05-27,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Domina namo šiltinimas su polisterininiu putplasčiu. Kokia galėtų būti kaina?
ar
2020-05-10, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Norėčiau apsišiltinti iš vidaus lubas ieškau optimaliausio sprendimo
Labai išsamus atsakymas
al
2020-05-05, Alytus
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Sienu siltinimas ekovata slapiuoju budu storis 10cm plotas apie 80kv,m. kiek reikes kub.m ir kokia kaina. Karkasas padarytas.Ekovata premium.
pa
2020-04-17, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Tarpbutinė siena pastatyta iš fibo blokelių (10cm ir 10cm) ir oro tarpo (10-13cm) kur turėjo būti vata, bet neįdėta. Aiškiai girdisi (visi žodžiai suprantami), kai kaimynai kalba net vidutiniu balsu. Ar gali oro tarpas stiprinti garsą? Ar termoputos (ne poliuretano) padėtų šioje situacijoje? Kokie dar galimi variantai (be sienos perstatymo)?
pl
2020-04-14, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Norint apšiltinti namo pamatus (namas be rūsio), kiek cm reikia apšiltinimo medžiagą (konkrečiai polistirolą) leisti į žemę (nuo grunto lygio)?
ka
2020-03-30, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Planuojame apšiltinti mūrinio namo išorines sienas polistireniniu putplasčiu. Sienų sandara - išorėje plytos, iš vidaus silikatinis blokelis, tarpo lyg ir nėra. Namas dviejų aukštų, bus skirtas gyvenimui, ne pardavimui, sudėti nauji, sandarūs langai ir durys, greit bus pradėta stogo renovacija. Kokio storio izoliacines medžiagas reiktų naudoti? Ar užtektų 15cm neoporo? Ar yra skirtumas, kokiais klijais klijuoti? Kaip teisingai apšiltinti balkoną, kad nesigautų šalčio tiltai?
kd
2020-03-10, Vilkaviškis
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Angoje montuojant langą yra oro tarpas tarp sienų 30-40mm. Kuo geriau užpildyti oro tarpą?
ba
2020-02-29, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Gyvename 2018 m. pastatytame name. Stipriai girdisi kaimynų žingsniai. Kiti garsai, kaip TV ar kalbėjimas - ne. Lubos - gipso kartono. Ar yra įmanoma oro tarpą tarp gipso kartono ir lubų kuo nors užpildyti ir taip pagerinti garso izoliaciją?
a.
2020-02-25, Marijampolė
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Renovuojam seną rąstinį namą. Iš išorės namas apšiltintas 12cm poliuretano putomis, vidus nešiltintas niekuo. Statome gipso kartono profilius viduje, tarp profilio ir rąsto gaunasi kažkur apie 10cm oro tarpas. Klausimas ar prieš užsukant gipsą reikalinga ekranizuota plėvelė, ar garo izoliacinė plėvelė, ar apskritai kažkokia plėvelė, kai namas iš vidaus nešiltintas?
to
2020-02-24, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
20 metų senumo namas (keramikinis blokelis 20cm, paroc vata 10cm, oro tarpas 6cm, apdailinė plyta 11cm). Su kuo geriausiai būtų užpildyti likusį oro tarpą, kad esanti vata neprarastų savo savybių?
al
2020-02-24, Vilkaviškis
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Lauko rūsio stogo apšiltinimas. Kuo patartumėte apšiltinti gelžbetoninį lauko rūsio stogą apie 30 m2? Kokia sandarinimo medžiaga tiktų geriausiai? Galvoju apie spalius, polistirolo granules. Ką Jūs patartumėte?
in
2020-02-24,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Domina pastato perdangos apšiltinimas ekovata. Apie 800 m2. Galbūt ir sienas (viso apie 200m3)
vi
2020-02-15, Panevėžys
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Tikslas - namo apšiltinimas iš išorės. Klausimai: - ar tinkama tam tikslui medžio plaušo plokštė? - jei taip tai kokio storio medžio plaušo plokštė reikalinga? - kaip tvirtinama medžio plaušo plokštė prie išorinės sienos? - kaip paruošiamas išorinis plokštės paviršius? Tinkuojama su armavimo tinkleliu? Dažoma?
ma
2020-02-05, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Butas senos statybos iš blokų, išorė nešiltinta. Darome kapitalinį buto remontą. Butas kampinis, situacija tokia, kad betonuosiu grindis, dėsiu polistirolą ir pilsiu betoną, sienas šiltinsiu vata ir suksiu gipsą. Klausimas ar dėti polistirolą palei šiltinamas sienas iš šonų pilant betoną?
st
2020-02-01, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Norėčiau sužinoti, ar teisingai apšildytas mano namo mansardos stogas (iš vidaus). Prikabinu nuotraukas arba galime susitikti objekte.
pr
2020-01-28,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Domina medžio plaušo apšiltinimo plokščių pasiūlymai
op
2020-01-16, Panevėžys
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Noriu apšiltinti antrą aukštą Paroc vata. Ant perdangos supilti spaliai. Kaip teisingiau padaryti: ar tuos spalius nukasti iki lagių ir tada dėti Paroc vatą? Ar reikalinga kažkokia plėvelė? Kokio storio dėti vatą? Antro aukšto sienos ir lubos bus apšiltintos Paroc vata 30 cm. Kokią plėvelę naudoti antro aukšto luboms ir sienoms?
jo
2020-01-15, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Kuo šiltinti sienas iš lauko pusės? Siena iš dujų silikatinių blokelių. Iš vidaus nešiltintume niekuo ir vonios kambaryje iškart tvirtintume gipso kartoną atsparų drėgmei. Ant gipso kartono klijuotume plyteles. Ar teisingai padarysime? Virtuvės zonoje sienos būtų kalamos OSB plokštėmis be tarpo ir ant jų dailylentės. Taip gerai būtų?
gi
2020-01-10, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Turiu dviejų šlaitų stogą su 15% nuolydžiais. Danga skarda. Namas A+. Vieno šlaito dalis yra pusiau mansardinė su 20cm gegnėmis ir ribotu šiltinimo sluoksniu, (maksimumas ~30 cm). Kuo geriau apšiltinti? Kita namo dalis turi gegnes, tiek stogo konstrukcija 20cm, tiek juodlubių 20cm. Ką geriau apšiltinti: lubas ar stogą, ir kuo geriau šiltinti?
Trumpai, bet labai aiškiai išsakyta kas prie ko. Išsklaidytos dvejonės, kurios būtų skaudžios, jei bučiau pasirinkęs ne taip kaip paaiškinta. Ačiū, ir būtinai konsultuosiuosi dėl tolesnių veiksmų.
al
2019-11-27, Kupiškis
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Po stogo perdengimo dabar konstrukcija žiūrint nuo viršaus yra tokia: čerpių profilio skarda, grebėstai, difuzinė plėvelė, išilginis ,,makaronas'' 2,5cm, seni grebėstai, gegnės. Norėčiau apšiltinti stogą akmens vatos apie 30 cm sluoksniu. Kokie sprendimai galimi? Nerimą kelia tai, kad difuzinė plėvelė paklota ne vietoj, turėtų būti po ,,makaronu''.
no
2019-11-27, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ar saugu palikti Finnfoam XPS žiemoti sklype? Dėl oro sąlygų ir sklypo drėkimo šiais metais tikriausiai nespėsime įsirengti pamato iki galo, o Finnfoam jau atvežtas į sklypą.
de
2019-11-05, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Turiu klausimėlį dėl stogo šiltinimo. Palėpė bus negyvenama, namas A+ klasės. Ar galiu šiltinti perdangą ir stogą (200mm vatos perdanga ir 200mm vatos tarp gegnių), ar reikėtų šiltinti ką nors vieną?
vi
2019-10-23, Radviliškis
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Tarybinis namas, vieno aukšto tarp sienų oro tarpas užpildytas spaliais, kito aukšto oro tarpas užpildytas keramzitu. Kokiomis medžiagomis geriausia šiltinti namą? Pradžiai norėtume kažką tai pakeisti su oro tarpu.
gr
2019-10-10,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Prašome susisiekti su manimi.
si
2019-10-04, Kretinga
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Statau namą iš dujų silikato blokelių, noriu medinio fasado. Ar galiu šiltinti polistirolu kalant medinį karkasą ant blokelių? Bijau, kad su laiku mineralinė vata gali sukristi. Šiltinti manau 20-25cm storio.
mi
2019-09-03, Biržai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Kuo geriau šiltinti sienas polistireniniu putplasčiu ar ekstruziniu polistireniniu putplasčiu? Kieno šiluminė varža geresnė?
li
2019-08-23, Alytus
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Planuoju šiltinti dvišlaitį stogą. Šiuo metu uždėta skarda ir po ja difuzinė plėvelė. Stogo plotas 112kv.m. Norėčiau sužinoti kiek kainuotų apšiltinti tokį stogą, kad jis atitiktų A+ klasei keliamus reikalavimus. Domina darbų + medžiagos kaina.
an
2019-08-08,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Laba diena. Pastatėme namą iš Texo Block Grand PLUS 600x400x250 blokeliu naudojant specialius klijus pagal rekomendacijas. Kuo patartumėte apšiltinti sienas kad priduodant namą jis praeitu visus reikalavimo testus (šilumos ir sandarumo).
va
2019-08-02, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Domina rąstinio namo šiltinimas ir apkalimas.
li
2019-07-29, Kaunas
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Renovuoju seną medinį namą ir turiu keletą klausimų apie medžio plaušo plokščių panaudojimą. Ar galima MPP naudoti perdangai vietoje lentų guldant ant skersinių namo balkių? Ar galima MPP dažyti (jei taip, tai kokiais dažais), tapetuoti? Ar reikia tarp plokštės ir ekovatos dėti difuzinę plėvelę?
ku
2019-07-29, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Kaip patartumėte daryti papildomą apšiltinimą namui? Situacija tokia, A klasės 1 a šlaitinis stogas - skarda, po ja dėta difuzinė plėvelė ir 30 cm užpurkšta putų. Namo tik nešamosios sienos iškeltos iki stogo konstrukcijų, vidinės 3,10 m aukštyje ir oro tarpas. Planuojame iškelti visas sienas su gipsu ir įdėti putų polisterį viduje. Taip pat kabinti gipso lubų profilį ir daryti lubas. Tačiau norėtųsi papildomos ne tiek šilumos kiek garso izoliacijos, naudojant tarkim ROKSONIC SUPER ar PAROC EXTRA PLUS tarkim 100 mm. Bet kaip ant gipso lubų profilio uždėjus vatą užsandarinti garo izoliacinę plėvelę? Jeigu fiksuoti tiesiai ant metalinių lubų profilių pravedus ir užsandarinus ortakius ir elektros laidus su specialiomis dvipusėmis juostomis ir veržti GK plokštes per profilį? Kaip ir neliktų oro tarpo tarp plėvelės ir gipso, ar tai didelis minusas? Gal yra kitų būdų kaip išspręsti garso izoliaciją per daug nežeminant lubų, nes jos bus daromos nuožulnios?
in
2019-07-15, Gargždai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Reikia apšiltinti mūrinio namo sienas, lubas ir pamatus. Domina kaina.
gr
2019-07-04, Joniškis
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Reikalingas mūrinio namo apšiltinimas.
ar
2019-07-01, Kuršėnai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Turiu namą 1995 m. Namo sienų plotis 10, skylėtos plytos+10 oro tarpas, keramzitas+10 skylėtos plytos, perdengimas, monolitas apšiltintas folija, neoporo 15 cm, spalių 15 cm. Langai plastikiniai, 3 stiklų. Norėčiau pasiekti A+ klasę. Noriu namą aptinkuoti ir plytelėm apklijuoti. Norint geriausią efektą pasiekti, kokia medžiaga turiu šiltinti?
eg
2019-07-01, Rokiškis
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Noriu šiltinti namuką iš silikatinių blokelių polistirolu EPS 80. Ar galiu klijavimui naudoti putas š pistoleto nulinio plėtimosi pvz. Penosil ar kt.?
ap
2019-06-28, Vilnius
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Šiltinant putų polistirolu, ar reikėtų klijus tepti šukomis, ar aplink kraštus su taškais viduryje? Susidūriau su skirtingai dirbti siūlančiais meistrais. Ar dedant kauburėlius viduryje nesiformuos rasa tarp polistirolo ir sienos? Kurį kelią patartumėte kaip patikimesnį, ilgaamžiškesnį?
tm
2019-06-21,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ieškau būdų kaip apšiltinti savo karkasinio namo sienas iš lauko pusės. Dabartinė siena: OSB - 10 cm stiklo pluošto vata - OSB - oro tarpas - fasadinė plokštė. Norimas pasiekti rezultatas yra apie 15 cm izoliacijos prie 0,033 šiluminės varžos ATITIKMUO. Asmeniškai linkstu į medienos plaušo plokštes, bet jų šiluminės varžos mažumas ir dėl to išaugantis sluoksnio storis verčia kreiptis į Jus-specialistus. Greičiausiai yra ir kitų būdų.
eg
2019-06-01, Alytus
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Ar reikia trisluoksniam mūre poliuretano plokštes klijuoti? Ar užtenka tik fiksatoriais užtvirtinti prie mūro?
po
2019-05-23, Klaipėda
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Statau karkasinį namą, vienas aukštas 100kv.m. Noriu purkšti sienas ekovata. Kokio storio turi būti siena, jos konstrukcija, kad atitiktų A+ klasę?
ni
2019-05-10,
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Patarkite ar mes teisingai lubas apšiltinom: po pirmu užtempėm juodą storą plėvelę, ant plėvelės prisukome metalinius profilius, apšiltinimui ant viršaus plėvelės dėjom akmens vatą (25cm), o iš apačios ant profilių prisuksim gipso plokštes.
bu
2019-05-10, Prienai
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Noriu įrengti kambarį antrame aukšte palėpėje, todėl reikia apšiltinti vata lubas, sienas, grindis. Kambarys 25 m2, stogas šlaitinis apie 5 m. Kokia kaina būtų? Taip pat reikalinga pertvara atskirti kambariui. Vatos vienas sluoksnis dėtas tik ant perdangos.
sp
2019-05-10, Venta
Įvertintas atsakymas į šį paklausimą:
Noriu šiltinti rąstinio namo pamatus. Namas senas, statytas 1948 m. Apšiltinus pamatus, planuoju šiltinti ir patį namą 80 kv.m, nes senas lenteles keisiu naujomis. Lauksiu pasiūlymų su darbų ir medžiagų kainomis.