Alytnamio sienų šiltinimas

Klausimas:
Gyvenu alytnamyje ir galvoju šiltinti sienas iš išorės. Kas būtų geriau - vata ar polistirolas? Alytnamis apmūrytas iki pat skliauto.
Komentarai:
Visos termoizoliacinės medžiagos geros, jei jos panaudojamos pagal taisykles. Išorines sienas galima apšiltinti tiek vata, tiek putplasčiu. Šiuo atveju problema kitur. Alytnamiuose tarp vatos ir mūro įprastai paliekamas oro tarpas. Net ir tuo atveju, jei oro tarpas sandarus, bet siekia 4 - 5 cm, yra didelė tikimybė, kad sienos konstrukcijoje kaupsis drėgmė. Sienos išorinis apšiltinimas būtų racionalus, jei nevėdinamas oro tarpas siektų 1 - 2 cm (Vokietijoje rekomendacija - 1 cm). Priešingu atveju rekomenduočiau oro tarpą naikinti poliuretano putomis ar kompresoriaus pagalbas pripūstomis polistireninio putplasčio granulėmis. Gal to ir pakaktų ar bent jau apšiltinimui iš lauko pakaktų plonesnio izoliacinės medžiagos sluoksnio.
Leonardas Miškinis, UAB Kauno šilas
Siūlome alytnamio sienų šiltinimui naudoti mūsų įmonės gaminamas FASADO PLOKŠTES. Poliuretano plokštės panaudojimu išsprendžiama ne tik pagrindinė problema – fasado šiltinimas, bet kartu jis atnaujinamas, sukuriamas išskirtinis jo dizainas.
Alytaus tipo namui būtinai reikalinga kvėpavimas t.y. sienos privalo būti laidžios vandens garams. Polistirolis tik pridarys problemų, šalčio tiltai, rasos taškai ir t.t.
Andrius, UAB Termofasadai
 
Sritis:
Sritis: