Blokinio namo sienų šiltinimas

Klausimas:
Namas pastatytas iš gelžbetonio plokščių su 15cm storio putplasčiu viduje, kadangi namas blokinis yra šalčio tiltų (kilpų vietos, kurios žiemos metu peršąla ir pelija). Kaip geriau išspręsti problemą - šiltinti vidines ar išorines sienas?
Komentarai:
Šildyti namą reikia iš lauko. 15 cm storio polistireninis putplastis sudaro varžą R apie 3,5 m2 K/W. Tai nėra daug, bet jei plokštės tolygiai dengtų visą sieną, kambarys neturėtų peršalti ir drėgti. Teisingai rašote, kad problema šalčio tiltuose. Šildyti namą reikia iš lauko. Patarčiau šiltinimui naudoti 15 cm storio fasadinio polistireninio putplasčio plokštes – papildoma varža 3,846 išspręs visas šalčio problemas.
Vidinis šiltinimas dažniausiai neišsprendžia daugelio šilumos nutekėjimo problemų ir daro didelę žalą atitvaroms, nes jos paliekamos šaltoje drėgmės kondensavimosi zonoje. Šiltinti reikia iš išorės.Šiltinimo esmė - pasiekti ilgalaikį sandarumą.
Robertas Karvauskas, Sandarus namas
Blokinio namo sienų kilpų vietas bei plokščių sujungimų siūles reikia hermetizuoti, po to impregnuoti plokštes - šitaip panaikinsite šalčio tiltus ir atsikratysite nemalonaus pelėsio.
Ekspertai.lt
Namą būtina šiltinti tik iš išorės, kad šaltis nepatektų į vidinę sienos konstrukciją, kur susikerta su buto šiluma. Šiltnti pagal STR naujausius reikalavimus reiktų 15 cm polistirolu, svarbiausia, kad būtų laikomasi technologijos, naudojamos sertifikuotos vienos sistemos šiltinimo medžiagos.
Vigalijus Fetisovas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: