Kaip geriausia gauti A+ klasės namui skirtą varžą

Klausimas:
Kas gali pasidalinti patirtimi, kaip geriausia gauti, A+ klasės namui skirtą varžą? Koks turėtų būti mūrinio namo blokelio ir šiltinimo derinys? Domina ir karkasinio namo variantas.
Komentarai:
Kad gauti namui A+ klasę, bet kuriuo atveju reikės nemažo šiltinimo sluoksnio, tačiau galima jį sumažinti pasirenkant tam tikras papildomas medžiagas. Pavyzdžiui karkasinį namą galima apšiltinti ekovata, o ant viršaus dėti ne plėvelę, o medžio plaušo plokštę, kuri yra skirta naudoti vietoj plėvelės, tačiau efektyvesnė, nes papildomai prideda šiluminės varžos.
Optimalu naudoti akyto betono blokelius 36,5cm pločio su 20cm neoporo termoizoliaciniu sluoksniu, nes termoizoliacinis sluoksnis nedidelis, tvirtinimo elementai (smeigės) sąlyginai nebrangios. Naudojant kito tipo blokelius reikalingas didesnis šiltinimo sluoksnis, palyginimui: 25cm silikatinis blokelis ir 35cm neoporo, o smeigių kaina skiriasi keliskart.
Karkasiniam namui rekomenduoju rinktis ibeam tipo statramsčius, kurių aukštis ne mažesnis kaip 24cm, papildomai iš vidaus pusės 10cm šiltalo sluoksnis. Palyginimui - jei naudosite įprastas medines konstrukcijas, jums bus reikalingas dvigubas medinis karkasas, bendras šiltalo sluoksnis 45cm. Taigi renkantis ibeam Jūs daugiau išleisite statramsčiams, tačiau sutaupysite darbams ir termoizoliacijai, todėl darau prielaidą, kad net ir sutaupytumėt, jei naudotumėt, iš pirmo žvilgsnio, kur kas brangesnius statramsčius.
Stogui analogiškai kaip ir medinio karkaso sienoms: su ibeam (35cm aukščio+10cm termoizoliacijos kita kryptim) bendras šiltalo sluoksnis - 45cm; naudojant įprastas medines konstrukcijas reikalingas bendras šiltalo sluoksnis - 60cm.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
Kiekvienam blokeliui bus skirtingas sumuštinis. Tai priklauso nuo pačio blokelio šiluminio laidumo vertės. Geriausias charakteristikas turi akytbetonio blokeliai, prasčiausias šiluminio laidumo vertes turi silikatiniai blokeliai. Pagal blokelį parenkamas ir naudojamos šiltinimo medžiagos storis.
Karkasiniam namui reikia vertinti sienų konstrukcinę medžiagą. Ar tai bus pjauto medžio sijos, ar tai bus klijuoto medžio balkiai, ar bus naudojamos dvitėjinės I-Beam sijos. Tik skaičiuojant galima įvertinti sienos sumuštinio storį.
 
Sritis:
Sritis: