Kaip protingai pasirinkti medžiagas namo sienų apšiltinimui

Klausimas:
Bendras namo sienų plotis - 158,2 m2. Kaip protingai pasirinkti medžiagas ir storį namo sienų apšiltinimui?
Komentarai:
Siūlome namą šiltinti mūsų gaminamomis fasado (termoizoliacinėmis) plokštėmis.
Fasado plokštės yra jau su fasado apdaila ir jas sumontavus gaunamas dvigubas rezultatas - šiltas namas + gražus fasadas. Apšiltinę namų mūsų gaminamomis fasado plokštėmis turėsite gražų ir ilgaamžį fasadą.
Fasado plokštės išmatavimai 450x1413x53 (1 plokštė yra 0,5784 m2).
1 kv.m. fasado plokštės kaina nuo 42 Eur plius PVM.
Plokštės montuojamas labai paprastai ir greitai. Sumontuojamas karkasas ant namų sienų (tai išlyginama namo sienos). Ant karkaso 6 vnt. medsraigčiais prisukama Fasado plokštė.
P.S. Tarpą tarp namo sienos ir Fasado plokštės siūlome užpildyti putų poliuretanu (tokius darbus atliekame ir mes) arba akmens vata.
Vienareikšmiškai labai sunku atsakyti kokias medžiagas jums rinktis. Manau, jei nėra rekuperacijos, būtų aktualu rinktis "kvėpuojančias" šiltinimo medžiagas, tokias kaip mineralinė vata. Jei planuojate šiltinti su ROCKWOOL akmens vata, siūlau jums naudoti gaminį FRONTROCK SUPER, jis yra dvitankis, todėl daug greičiau galima atlikti šiltinimo ir tinkavimo darbus. Prie 190 mm betono plytos jums prireiktų 200 mm storio šio gaminio, kad pasiektumėte B energinio naudingumo klasę sienų konstrukcijai. To pakanka renovacijos projektams, pagal esamus energinio naudingumo reikalavimus.
Rokas Vata, ROCKWOOL, UAB
Sprendžiant namo apšiltinimo klausimą, reikia apsispręsti dėl tikslo:
1.Jei norima pasiekti kažkurią tai ekonominio efektyvumo klasę (C,B, A, A+ ar A++(ji bus reikalinga norint parduoti namą)
2. Norima apsišiltinti, kad būtų šilta ir ekonomiška gyventi

Abiem atvejais reikalinga tiksli informacija apie sienos sudėtines medžiagas, blokeliai, plytos, mediniai rąstai, apšiltinimo medžiagos ir pan. Kai gausiu šią informaciją, galėsiu pakonsultuoti, kokie racionaliausi problemos sprendimo būdai.
Leonardas Miškinis, UAB Kauno šilas
Skaičiuoti reikia ne vien sienos plotus ir storį. Jūs turite žinoti, kokios kategorijos namas turi būti. Skaičiuojami sienų, grindų, stogo plotai, langų plotai, į kurią pusę langai. Bendras rezultatas turi siekti namo reikalavimus. Galite vienoj vietoj storiau šiltinti, kitoje vietoje mažiau, svarbu bendras rezultatas. Tai turėtų daryti architektai.
Tomas, Gatora, UAB
 
Sritis:
Sritis: