Karkasinio namo sienos sumuštinis iš lauko

Klausimas:
Ar galimas karkasinio namo toks sienos sumuštinis iš lauko: klinkerio plytelė, putplastis 150mm EPS80, osb12mm ar geriau priešvėjinis gkp 10mm. karkasas 200mm užpildytas ekovata, garo izoliacinė plėvelė, tašeliai 50/50 mineraline vata 50, gkp.
Komentarai:
Karkasinio namo sumuštinis teisingas, tik iš lauko reikia dėti OSB, ne priešvėjinį GKP.
Tikrai negalimas variantas. Iš abiejų pusių gausis garo barjeras, ko pasekoje vata sušlaps, karkasas supus per laiką. Turi būti ventiliacinis tarpas nuo OSB ar MPP, kad vata turėtų galimybę išsikvėpuoti. Šiuo atveju EPS netenka prasmės. Už ventiliacinio tarpo galite naudoti Knauf auquapanel outdoor ir ant jo klijuoti klinkerio plytelės arba tinkuoti.
Kokios energinės klasės jūsų namas? Polistirolas su karkasu nelabai draugauja, nebent prieš osb būtų ventiliacinis tarpas, o jei yra ventiliacinis tarpas, tuomet kokia nauda iš polistirolo? Jūsų atveju, jei norite papildomai apšiltinti, tai kai yra surinktas karkasas, iš lauko pusės kita kryptim dėkit dar norimą sluoksnį vatos, tada plėvelę, lotus 30x50mm (tai ir bus ventiliacinis tarpas), ant jų dėkit MPP 25mm, ant jo klijuokit plyteles.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: