Karkasinio namo sienų paruošimas šiltinimui ekovata

Klausimas:
Gal galite pagelbėti prieš ruošiant seną karkasinį namą apšiltinti ekovata šlapiuoju būdu purškiant, kaip reiktų dėti tašus 50*50mm 10cm storį pasiekti. Gal sukryžiuoti? Ir difuzinę vėjo plėvelę tempti ant viršaus po ekovatos užpūtimo, ar po tašais prispausti ir tik tada pūsti ekovatą. Pirmą kartą susiduriu su tokiais darbais, tad reiktų ekspertų pagalbos. Karkasinio namo sienų storis 20cm, tad apšiltinsiu dar 10 cm. Neįsivaizduoju kaip paruošti tokį sumuštinį. Ar pakaks šiluminės varžos?
Komentarai:
Visų pirma šiltinant šlapiuoju būdu Jūsų ekovata išdžius tik po kokių pusantrų metų ir tai jei nebus uždengtos. Antra jos po trijų-keturių metų pasės per du metrus apie penkis centimetrus. Kalbu ne šiaip sau, o todėl, kad vienas mano draugas prieš vienuolika metų šitaip darėsi, tik stogą iš vidaus, tai nepagalvojęs po kokių trijų mėnesių užsuko gipso plokštes, o jau po savaitės jas visas nuiminėjo ir metė, lauk nes jos subrinko, tada laukė dar apie metus kol išdžiuvo ekovata. Per tą laiką ji dar sugebėjo pasėsti apie dešimt cm, o tada jau tada prašė mūsų pagalbos užpurkšti putomis. Taigi siūlau nelipti ant to paties grėblio.
Žydrūnas, Gamona, IĮ
Apie namo paruošimą. Pirma karkasą reikia montuoti tik skersuojant po 50mm. Vieną ant kito nedėkite, kada gautųsi 10 cm. Jeigu apdaila bus horizontali, tai pirmas penketukas horizontaliai, antras vertikaliai. Aplink langus, duris, viršuje ir apačioje rėmelis prie kurio tvirtinsis apdaila. Eiliškumas: siena, karkasas, plėvelė, apdaila. Vata turi duoti varžą 2.5-3, nes storis nebus vienodas, plius esama siena. Labai svarbu gerai sumontuoti plėvelę.
Tomas, Gatora, UAB
Vienas penketukas horizontaliai ir antras vertikaliai (arba atvirkščiai). Vėliau apšiltinus ekovata, reikia dėti vėjo izoliaciją.
 
Sritis:
Sritis: