Kodėl apšiltinus namą susidaro kondensatas

Klausimas:
Renovuojame mūrinį namą ir sienas šiltiname iš vidaus. Mūro siena iš baltų ir raudonų plytų be oro tarpo. Iš vidaus dėjome difuzinę plėvelę, pritvirtinome medinius tašus ir į tarpus pridėjome akmens vatos. Taip ir palikome per žiemą, mes tame name ir gyvename. Dabar, kai atšilo, tarp difuzinės plėvelės ir vatos susidarė kondensatas ir vanduo bėga ant grindų. Noriu paklausti, kodėl susidaro kondensatas, ar čia dėl to kad palikome vatą atvirą, ar kažką blogai padarėme?
Komentarai:
Visos vatos yra visiškai nesandarios ir kiaurai leidžia per save orą. Drėgnas vidaus oras prieina prie šalto sienos paviršiaus, ant kurio susikondensuoja ore esanti drėgmė. Teoriškai, kad būtų išvengta šių procesų, šiltinimo konstruktyve numatyta garo izoliacijos plėvelė. Ji turėtų nepraleisti oro iki vatos ir sienos. Bet tai tik teoriškai. Praktiškai sandarumo padaryti nepavyksta. Taigi Jūs su vidine apdaila tik paslėpsite šią problemą sau nuo akių.
O kodėl ryžotės šiltinti iš vidaus? Tai pats neefektyviausias ir žalingiausias būdas.
Šioje vietoje kondensatas atsiranda, nes nebuvo sudėta garo izoliacija ir dregmė iš patalpos patenka į akmens vatą bei kondensuojasi ant šaltesnės sienos. Tačiau reikia išsiaiškinti kondensato susidarymo priežastis. Tai gali būti nepakankama ventiliacija, žema temperatūra ir dregmė, netinkamas apšiltinimo medžiagos storis ir rasos taškas.
Ekspertai.lt