Kokiomis medžiagomis apšiltinti medinį namą, kad jis atitiktų A+ klasę

Klausimas:
Kokiomis medžiagomis apšiltinti medinį namą, kad jis atitiktų A+ klasę? Medžio storis 90mm.
Komentarai:
Kad jūsų medinis namas atitiktų A+ klasę, galima šiltinti jį įvairiausiomis termoizoliacinėmis medžiagomis, tik gali skirtis šiltinimo storiai. O jei kalbant apie medinį namą tai vienareikšmiškai siūlyčiau jį šiltinti tik ekovata. Tai celiuliozės pluošto medžiaga, turinti artimų savybių medžiui, todėl yra ekologiška bei apsaugo medines konstrukcijas nuo pelėsio bei grybelio. Taip pat dėl ekovatoje esančių boro junginkių ji priskiriama sunkiai degių medžiagų klasei: B-s1, d0. Be viso to ekovata turi puikias šilumines savybes: λ= 0,036-0,037 W/mK.
Medinį namą reikia šiltinti tik ekovata. A+ klasės namo sienų varža turi būti 9,1. Jūsų 90 mm medžio varža 1,1., trūkstamai varžai (8) pasiekti reikia 31 cm ekovatos. Stogo perdangos varža turi būti 11,1. tai atitinka 43 cm ekovatos.
Alvydas Strakšys, UAB Ekovela
Medinius namus, kad atitiktų A+ klasę geriausiai yra šiltinti ekovata.
Medinio namo šiltinimas galimas visomis šiltinančiomis medžiagomis. Jau daug kartų rašytą ir aiškinta, kad kiekviena medžiaga turi savo lambda, Varža R=storis/ (dalinamas) iš lambda. Tai yra R=storis/lambda. Visi pardavėjai rašo lambda koeficientą, pvz. atvirų porų poliuretanas 0,037-0,039 ; uždarų porų poliuretanas 0,02-0,022 ; EPS80 Kauno šilas (polistirolas)0,037.
Kuo mažesnis koeficientas, tuo didesnė varža. Vata Knauf nuo 0,032 iki 0,039. Polistirolo ir vatos vidurkis vienodas 0,037, tačiau visada skaičiuojama, kai norima įsivertinti tikslų kiekį. Pvz. stogui pasiekti A klasę uždarų porų poliuretano reikia 20 cm., visų kitų medžiagų minimum 38 - 40 cm. Uždėjus tokį sluoksnį kyla užsandarinimo klausimas, kaip garo izoliaciną prilijuoti, suklijuoti tarpusavy ir SVARBIAUSIA sandariai ir užtikrintai priklijuoti kraštuose aplink murlotą ir frontonus. Konsultuoju visais sandaraus šiltinimo klausimais, darau termovizijas
Raimondas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: