Namo fasado iš keraminių blokelių šiltinimas

Klausimas:
Negalime apsispręsti kuo šiltinti namo fasadą, kuris pastatytas prieš 4 metus iš keraminių Lode blokelių. Ar nebus šiek tiek įmirkę blokeliai, ir gal reikia ventiliuojamo fasado, kad ateity nebūtų problemų? Norėtųsi specialistų keletas patarimų.
Komentarai:
Ant blokelių galima montuoti termoizoliacines apdailos plokštes. Jūs turėsite klinkerio apdailą (klinkerio plytelė pasirenkama užsakovo) savo namo fasadui ir pasiesite reikiamą pastato sienų šiluminę varžą. Apdailos plokštės labai paprastai montuojamos, nereikalauja didelės priežiūros.
Termoizoliacinės apdailos plokštės varža R=1,30
Apdailos plokštės matmenys - 450x1413 mm
Apdailos plokštės storis - 53 mm
1 vnt. Apdailos plokštės plotas – 0,5784 m2

Termoizoliavine plokštės 1 kv.m kaina 42 Eur plius PVM (kaina priklauso nuo klinkerio plytelės).

Šiuo metu turime AKCIJINĘ termoizoliacinę plokštę (spalva CLOUD ROSA DURO).
1 kv.m. kaina 46 Eurai (su PVM).
*kaina galioja tik CLOUD ROSA DURO spalvai ir perkant ne mažiau 200 kv.m.
Ilgaamžiškesnis ir gražesnis yra ventiliuojamas fasadas, bet jis įrengiant yra brangesnis, nei dekoras. Bet ilgalaikiame naudojime ir priežiūroje (kurios beveik nereikia), taip pat ir estetikoje, vis dėl to tampa pigesniu nei iš karto pasirinktas pigus variantas. Dėl izoliacijos ypatingai nesandariems blokeliams (fibo, keramika, keramzitas ir t.t.) geresnio šiltinimo būdo, kaip uždarų porų poliuretanas (60-80mm storio, 38-42kg/m3) šiai dienai nėra, tiek ilgaamžiškumui, tiek sandarumui, tiek kainai.
Nebus jokių problemų, jei šiltinsite sienas vasarą kai išsigaruos vanduo iš blokelių. Jums patartume šiltinti blokelių mūrą akmens vata ir termoizoliacinio tinko miksu t.y. vatos norimas storis ir ant vatos 1,5-2 cm vulkaninių uolienų termo tinkas, dekoras ar pan. Toks šiltinimas labai šiltas, sandarus, labai gerai leis kvėpuoti blokelių mūrui. Na ir labai kietas ir ilgaamžis paviršius, kurį pažeist mechaniškai sunku.
Vygandas Mosteika, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: