Kuo šiltinti namo sienas iš išorės

Klausimas:
Kokiu būdu geriau apšiltinti namo sienas iš išorės: putų polistirolo plokštėmis ir jas aptinkuojant ar akmens vata ir užkalant ją medžio dailylentėmis? Dabartinės sienos yra iš silikatinių plytų (dviejų eilių).
Komentarai:
Klasikinis ir patikrintas būdas – plonu sluoksniu aptinkuoti polistireninio putplasčio plokštes. Visų pirma, tai pats pigiausias variantas. Silikatinių plytų sienos šilumos laidumo koeficientas tik 1W/ (m2K, tad 25 cm storio siena turi varžą R=0,25). Apšiltinimui reikia naudoti apie 20 cm storio izoliacinės medžiagos (vatos ar putplasčio). Tokio storio vatą sunku gerai sutvirtinti, ilgainiui ji gali sukristi. Vatą reikia saugoti nuo vėjo ir drėgmės, įrengti ventiliacinį oro tarpą. Medžio dailylentėms retkarčiais reikės papildomų investicijų. Problemų bus žymiai mažiau apšiltinus namą 18 cm „Šiloporas Neo“ plokštėmis (varža R=5,625) ir aptinkavus plonasluoksniu tinku.
Jeigu tarp dviejų plytų eilių yra paliktas tuščias oro tarpas, vienareikšmiškai, pirmiausia turite užpildyti tą tarpą termoizoliacine medžiaga. Jeigu plytos sumūrytos be tarpo, tada lieka šiltinimas iš lauko. Jei tarpas yra, mes galime Jums padėti.
Rekomenduočiau šiltinti tvirtinant karkasą, ant jo dėti medžio plaušo plokštę ar difuzinę plėvelę, ertmę pripildyti besiūliu ir ilgaamžiu austriškos ekovatos „Thermofloc” sluoksniu. Tuomet užkalti dailylentėmis.
Pigiausias būdas yra šiltinti pastatą polistiroliu. Šilčiausias būdas – akmens vata. Ar sukalti dailylentes, ar nutinkuoti sienas – tai turėtumėte nuspręsti patys.
Jei jūsų name tarp dviejų plytų yra paliktas tuščias oro tarpas, norint pasiekti gerus rezultatus ir gyventi šiltai, pirmiausia reikia apšiltinti oro tarpą. Rekomenduojame oro tarpą apšiltinti polistireno granulėmis su klijais – GLUEPORAS technologija. Į oro tarpą yra įpurškiamos polistireno granulės, kai granulės susipresuoja oro tarpe, jų varža yra artima Neoporo plokštei. Apšiltinimo kaina: 200 Eur/m3 su medžiagomis ir darbu. Šiuo metu taikoma 25 % nuolaida.
Jei nuspręsite šiltinti PAROC akmens vata, tuomet rekomenduojame vadovautis šiai brėžiniais: 1)Tinkuojamos mūro sienos šiltinimo detalė:http://www.paroc.lt/channels/lt/building+insulation/cad+designs/floors/m... 2)Mūro sienos šiltinimo detalė įrengiant vėdinamą oro tarpą:http://www.paroc.lt/channels/lt/building+insulation/cad+designs/floors/m...
Jūsų atveju siūlyčiau šiltinti polistirolu EPS70 (fasadinis, mažiausiai 10 cm) ir dėti struktūrinį tinką. Šiltinimas vata paprastai naudojamas ant orui pralaidžių fasadų (medis, rąstas). Taip pat prieš pradedant darbus siūlyčiau padaryti termovizines nuotraukas, tada būtų aišku, kur yra šilumos praradimai, kaip veikia šildymo sistema, pamatai, langai, stogas.
Vigalijus Fetisovas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: