Senos statybos namo šiltinimas iš išorės

Klausimas:
Nusipirkome senos statybos namą 1975 metų. Sienų storis yra apie 30/+-,cm. Norime šiltinti iš išorės, nes šaltas labai. Vidų ištinkavome knauf. Ką patartumėte? Oro tarpo lyg ir nėra, bet pro rozetes vėjas šaltas pučia. Kuo ir kaip geriau šiltinti. Žinoma, norisi pigiau.
Komentarai:
Iš išorės apšiltinimas yra efektyviausias. Labai svarbu šiltinant nepalikti šalcio tiltelių: stogo, sienų, apie langus ir duris daroma šiluminė izoliacija turi buti vientisa, reikiamo storio ir varžos. Gerai tai padaryti lakštinėm medžiagom (vata, polistirolas), kai kuriose vietose yra sudėtinga ir netgi kokybiškai padaryti neįmanoma. Tokia vieta yra, pavyzdžiui, stoginės ir sieninės izoliacijos sandūra ties murlotu.
Efektyviausia būtų daryti purškiamuoju putų poliuretanu pas Jus vietoje.
Gintaras, Termosnaigė ir ko
Pagal sienos storį galima spręsti, kad oro tarpo nėra, tai pusantros plytos siena. tačiau vėjo per rozetes neturėtų jaustis. Vis gi tuo reikėtų pilnai įsitikinti, nes šiltinimas iš lauko oro tarpo atveju būtų beprasmis. Apšiltinant reikėtų iš lauko klijuoti 20 cm Šiloporas Ekstra Neo plokštes (sienos varžaR būtų 6,5)ir aptinkuoti apdailiniu tinku.
Leonardas Miškinis, UAB Kauno šilas
Knauf tinkas, palyginus, stipriai traukia drėgmę. Tad manau, kad Jums pirmiausia reikalinga garantuota apsauga nuo drėgmės. Užsandarinti yra įvairių būdų, bet geriausias yra uždarų porų poliuretano sluosnis. Viena bėda, jis praktiškai panaudojamas tik rengiant ventiliuojamą fasadą.
Edvinas Kazlauskas, TermMax
Jūsų namas neturi pakankamo sandarumo. Prieš atliekant bet kokius šiltinimo darbus, rekomenduočiau atlikti taip vadinamą uždarų durų sandarumo testą, kuomet specialios įrangos pagalba vidaus patalpose yra sukuriamas viršslėgis ir nustatoma, kur pastatas yra nesandarus. Specialistai, remiantis šiais duomenimis jums pateikia ataiskaitą su nurodymais ką ir kur reiktų ištaisyti. Vėliau jau galite atlikti šiltinimo darbus pagal jums patinkančią šiltinimo ir apdailos schemą.
Giedrius Gelusevičius, Paroc, UAB
Jeigu teisingai suprantu, sienos mūrinės. Manyčiau pirmiausia siekiamybė apšiltinti pastatą iš išorės polistirolu, suarmuoti paviršių ir galimas kažkoks dekoras, tai jau Jūsų skonio reikalas.
Šiuo apšiltinimu pasieksite šiltesnį būstą (šiluminę varža), estetinį pastato vaizdą.

Jeigu manote, kad dar nepasiekėte savo tikslo yra galimybės šiltinti būstą iš vidaus: refletinėmis plėvelėmis, kurios puikiai veikia ir yra novatoriškos. Poliuretanas, kuris padaro namą super sandariu, bet brangus malonumas.
Kiekviena iš šių medžiagų pasižymi skirtingomis savybėmis, tad jau klausimas šis būtų antraeilis, kokia užduotis šiltinimo antru etapu.
Alfredas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: