Rąstinės sienos šiltinimas iš abiejų pusių

Klausimas:
Ar didelė klaida būtų, jei rąstinio namo sienas šiltintume iš abiejų pusių?
Komentarai:
Rąstinių sienų šiltinimas iš abiejų pusių – tai brangu ir neracionalu. O žalinga bus tada, jei vidinis šiltinimo sluoksnis visai neįleis šilumos į sienas. Tada jos per ilgesnį laiką vis tiek peršals ir kentės nuo kondensato.
Rekomenduojame rąstinį namą šiltinti tik iš išorės – jei yra galimybė, dėkite storesnį sluoksnį pridėdami planuotą vidaus izoliaciją. Iš vidaus įrengtas šilumą izoliuojantis sluoksnis nebeleidžia patekti buvusiam įprastiniam šilumos kiekiui į sienos konstrukciją, o tai lemia, kad ši atitvara šaltomis žiemos dienomis ima stipriai vėsti ir net gali peršalti. Tuo pačiu, jungdamasi su gretimomis sienomis, lubomis ir grindimis savo perimetru, pradeda vėsinti aplinkines konstrukcijas, krenta jų paviršių temperatūra ir susidaro kritinės sąlygos, kuomet gali pradėti kauptis vandens garų kondensatas ant šių atvėsusių paviršių.
Jei ruošiatės šiltinti rąstinį namą ekovata, tai nebus jokios klaidos, jei šiltinsite namą iš abiejų pusių. Tik reikia įvertinti, kad pučiant iš vidaus šlapiai, ekovata daug ilgiau džiūva, todėl vidinis sluoksnis turėtų būti 3-7 cm, o išorinis gali būti ir storesnis – 5-12 cm. Dar šiltinant namą reikėtų nepamiršti, kad per sienas netenkama 40 % šilumos, o per lubas arba stogą 60 %, todėl reikėtų pasirūpinti ir tinkamu pirmo aukšto perdangos (jei palėpė negyvenama), arba stogo (jei įrengta mansardinė patalpa) apšiltinimu. Norint turėti tikrai šiltą namą, kas matyt iš Jūsų pasirinkimo šiltinti sienas iš abiejų pusių, perdangos arba stogo šiltinamosios medžiagos – ekovatos – storis turėtų būti 25-30 cm.
Ekspertai.lt
Jūsų atveju šiltinti rąstines sienas iš abiejų pusių klaidos nebūtų, tik susidarytų papildomos išlaidos. Pagal šiltinimo sistemų veikimą, šiltinimas vykdomas iš išorės. Kadangi yra medis, rąstines sienas būtina šiltinti mineraline vata, priklausomai kokios varžos norima, mažiausiai 150 mm. Pastato šiltinimas išspręstas, o rąstines sienas šiltinti iš vidaus jau nėra prasmės.
Vigalijus Fetisovas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: